Hususi - Ticari Araç Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Olay basit, tüzel kişiye kayıtlı ise belge lazim, şahsa kayıtlı ise belge lazım değil.

Arabada küçük alet çantası, laptop bile ceza yemenize sebep olabilir. En mantıklısı aracı şirket sahibi üzerine alıp şirkette kullandirmaktir, polis durdurunca da şahsi deyip geçmektir. 

Irsaliyeli olsun olmasın her türlu ticari eşya, servis argümanı ürün k belgesine tabidir. 

Kdv olayı %1,%18 vs eskidendi, artık kacla girdiyse onla çıkıyorsun değişti kanun. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

K belgesi + src 4100 tl

Sirket sizinse her türlü isinize yarar. 

Ticari isletin gecin. 

*k1 alirsaniz ozmal disinda urunleride nakil edersiniz.

Ben kargo isi yapiyorum benim *k1 im var.

Her turlu mali tasirim. 

K2 olsa sadece kendi ozmalimi nakil icin almam gerekir. 

K1 daha tasasiz bin lira fazla ver kafan rahat etsin :)

--Reklam--

Bu arada hafif yuk tasinir. Fatura kesilir. :)) 

DestinatioN tarafından 29/Eki/19 16:23 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Olur mu bilmiyorum ama hususi geçen doblo için "Bunu ticari olarak ruhsata işletmeniz lazımdı" gibisinden ayrı bir sıkıntı daha çıkarabilirler diye düşündüm çünkü bu işlerin yol yordamı çok karışık oluyor ve en iyisi ticari büyüklüğünde olup ticari sınıfta olmayan otomobille devam etmek zaten bu nedenle lodgy dedim çünkü bu araçların ticari ruhsatlısı yok hepsi hususi geçer diye biliyorum ve eğer bildiğim doğru ise en orta halli yol bu olur.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 2822 Toplam Mesaj: 24
ticari araç kullanımı