İmei Kayıt

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Delegado_Zero bunu yazdı

Peki şöyle bir soru sorayım : diyelim ki yurt dışından bir cihaz getirdik bunu kayıt ettirmeden 4 ay kullandık. 4 ay sonra tekrar yurtdışına çıktık ve birkaç gün orada kaldıktan sonra yurda geri döndük. Bu 4 aylık süre yeniden mi başlar ?? 
    ya da şöyle bir örnek vereyim : yurtdışında yaşayan emekli bir Türk vatandaşı yazın 4 aylığına memleketine geldi ve telefonunu kullandı. Ertesi sene tekrar gelince o telefonun durumu ne oluyor ? 

Tabi ki hayır. hahaha. Edirne gibi kıyı kentlerinde oturanlar asla kaydetmezler. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgrer
    ozgrer's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Peki şöyle bir soru sorayım : diyelim ki yurt dışından bir cihaz getirdik bunu kayıt ettirmeden 4 ay kullandık. 4 ay sonra tekrar yurtdışına çıktık ve birkaç gün orada kaldıktan sonra yurda geri döndük. Bu 4 aylık süre yeniden mi başlar ?? 
    ya da şöyle bir örnek vereyim : yurtdışında yaşayan emekli bir Türk vatandaşı yazın 4 aylığına memleketine geldi ve telefonunu kullandı. Ertesi sene tekrar gelince o telefonun durumu ne oluyor ? 

Girdin kullanmaya başladın 120 günün başlar. 10 gün kaldın diyelim 110 gün kaldıya. Çıktığın anda o donuyor. Aynı sene içerisinde geldiğinde 110 günden devam ediyorsun.

Sene başında sıfırlanıyor.

Koşarsın, aşarsın, coşarsın Anadol'um benim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

aga bi telefon için milletin çektiği çileye bak. herkes sustuğu için geçiriyorlar. neymiş halk 20 bin ödesin. mtv'yi iki kere ödesin vergiler artsın. kendilerine gelince sarayda tassaruf yok. halka gelince geçir gitsin. iyi yapıyorlar. adam %52 aldı. neden daha fazla yapmadıklarına şaşırıyorum.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    ozgrer bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Girdin kullanmaya başladın 120 günün başlar. 10 gün kaldın diyelim 110 gün kaldıya. Çıktığın anda o donuyor. Aynı sene içerisinde geldiğinde 110 günden devam ediyorsun.

Aklıma yatmayan Bi durum var, şimdi ocak ayında telefonu aldım, kaydetmedim, 120 gün sonra o hat kapandı, diğer sime geçtim, 120 gün sonra o da kapandı, yıl bittikten sonra tekrar aktif oluyor mu iki sim de? 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ozgrer bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Bu sanki böyle işlemiyor.

Ülkeye şubatta girdin, 4ayın başladı.

1ay kaldın geri döndün

eylülde tekrar geldin

bir baktın süren bitmiş

---

ben bu şekilde diye biliyorum. sadece yılın başında sıfırlanıyor bu süre.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    ozgrer bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Aklıma yatmayan Bi durum var, şimdi ocak ayında telefonu aldım, kaydetmedim, 120 gün sonra o hat kapandı, diğer sime geçtim, 120 gün sonra o da kapandı, yıl bittikten sonra tekrar aktif oluyor mu iki sim de? 

Evet öyleymiş. Eğer rte seçim öncesi verdiği sozu tutarsa kayıtsız kullanım 180 güne çıkacak. İki sim 360 gün eder. Böylelikle çift hatlı bir telefon kayıtsız çok rahat kullanılır. Şimdiki haliyle kalsa bile Türkiye'deki bir telefon fiyatına iki telefon alinip birini 8 ay kullanıp sonra diğer telefona geçilebilir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

telefonda hala servis yok e devletten kayıtlı imei sayfasında numaralar güncellendi gözüküyor ama hala servis yok btk'yı arayıp hiç ulaşamıyorum btk'yla nasıl iletişime geçebilirim 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

telefonda hala servis yok e devletten kayıtlı imei sayfasında numaralar güncellendi gözüküyor ama hala servis yok btk'yı arayıp hiç ulaşamıyorum btk'yla nasıl iletişime geçebilirim 

tamamdır düzeldi kendiliğinden 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek

Bende hala şirket hattı görünüyor imei eşleştirme sayfasında. Asıl hattımı pazar günü üzerime aldım. E devlette üzerime mobil hat sorgulamada çıkıyor hattım. Ama imei eşleştirme kısmında çıkmıyor. Btkyı falan arayarak çözülebilecek bir şey midir yoksa bekliyor muyuz sadece

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    Macidor bunu yazdı

Bende hala şirket hattı görünüyor imei eşleştirme sayfasında. Asıl hattımı pazar günü üzerime aldım. E devlette üzerime mobil hat sorgulamada çıkıyor hattım. Ama imei eşleştirme kısmında çıkmıyor. Btkyı falan arayarak çözülebilecek bir şey midir yoksa bekliyor muyuz sadece

Bi,z de bekliyoruz valla hocam ablam için 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
Toplam Hit: 4740 Toplam Mesaj: 65
ümei kayıt