İmei Kayıt

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonamebiri
    nonamebiri's avatar
    Homo
    crystalmeth bunu yazdı

btk ulaşabilen var mı

120 çalmıyor

0 (312) 294 72 00 burasıda meşgul diyip duruyor

123 arayın orda btk birimi var

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı

3 senedir kaçak samsung kullanıyorum. İki sim yeri var ve normalde her sim için 120 gün deniyor ve buda 8 aya tekabul ediyor.
    Lakin bende her sene ilk sim mayısta ikinci simde ekim ortası veya sonu gibi kapanıyor.

Bende 2 aylığına çekmecede duran eski samsungu kallanıyorum ve yılbaşıdan 3-5 gün sonra sim yeniden aktif oluyor. Bu döngü ile 4 seneme giriyorum :D

Eğer gerçekten böyle ise boşuna kayıt ücreti vermeye gerek yok bence. 2-3 ay başka telefona geçer devam edilir zor değil :) 

1 takvim senesi içinde her sime 120 gün verilir. Yeni takvim yılı başladığında bu döngü sıfırlanır ve yeniden 120 gün verilir

Böyle bir şey var evet ama bu adamlar da salak değil. böyle bir topa girdilerse yarın öbürgün, biz bu süreyi 30 a çekiyoruz derse veya her sene sıfırlamıyoruz derse sonrasında gereksiz para bayılmamak için ben de kaydettirdim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı
    zeg392 bunu yazdı
    coLdPriNCe bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı

3 senedir kaçak samsung kullanıyorum. İki sim yeri var ve normalde her sim için 120 gün deniyor ve buda 8 aya tekabul ediyor.
    Lakin bende her sene ilk sim mayısta ikinci simde ekim ortası veya sonu gibi kapanıyor.

Bende 2 aylığına çekmecede duran eski samsungu kallanıyorum ve yılbaşıdan 3-5 gün sonra sim yeniden aktif oluyor. Bu döngü ile 4 seneme giriyorum :D

Eğer gerçekten böyle ise boşuna kayıt ücreti vermeye gerek yok bence. 2-3 ay başka telefona geçer devam edilir zor değil :) 

çift sim + esim olursa problem çözülüyor o zaman? hiç gerek yok

Bunu bana kaçak telefon aldığım kişide söylemişti pek ciddiye almamıştım.

Çift sim ve e sim olan telefon modelleri neler peki? Apple ailesinden ne var böyle? 

https://support.apple.com/tr-tr/HT209086

bu adreste telefonların listesi var; türkiye'de de yakın bir arkadaşım iphone 11'de kendi hattını fiziki sim, iş hattını eSIM olarak kullanabiliyor.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    Macidor bunu yazdı

Bende hala şirket hattı görünüyor imei eşleştirme sayfasında. Asıl hattımı pazar günü üzerime aldım. E devlette üzerime mobil hat sorgulamada çıkıyor hattım. Ama imei eşleştirme kısmında çıkmıyor. Btkyı falan arayarak çözülebilecek bir şey midir yoksa bekliyor muyuz sadece

kaç gündür arıyorum BTK'yı düşmüyordu. e devletten sürekli kontrol ediyordum eşleşen hatlar kısmında. 10 dk önce kontrol ettim pazar günü üzerime aldığım hatta görünüyordu. Telefonu aç kapa yaptım. şebeke geldi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_ilkay
    the_ilkay's avatar
    Erkek

ben de eski harç tutarını yatırdım ama yurtdışına çıkmadığım için kayıt yaptırmayı denemedim.

inşaallah kayıt yaptıracağım zaman yatırdığım harcı kabul ederler :F

Kimi zaman sevmektir dünya...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    the_ilkay bunu yazdı

ben de eski harç tutarını yatırdım ama yurtdışına çıkmadığım için kayıt yaptırmayı denemedim.

benim bi arkadaş 7 temmuxdan önce yurda giriş yapmış (3 temmuz felan) harcı da ödemiş ama kayıt yapmayı becerememiş yoğunluktan . şu an kayıt etmeyi denediğinde harç ödenmemiş olarak gözüküyor 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_ilkay
    the_ilkay's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    the_ilkay bunu yazdı

benim bi arkadaş 7 temmuxdan önce yurda giriş yapmış (3 temmuz felan) harcı da ödemiş ama kayıt yapmayı becerememiş yoğunluktan . şu an kayıt etmeyi denediğinde harç ödenmemiş olarak gözüküyor 

o zaman geri isticez harcı napalım. fena taklaya geldik

Kimi zaman sevmektir dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    the_ilkay bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı
    the_ilkay bunu yazdı

o zaman geri isticez harcı napalım. fena taklaya geldik

Vergi dairesine gidip tutarı geri alacaksın. Ardından kayıt yapmak istersen 20bin liraya kayıt yapacaksın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı

1 takvim senesi içinde her sime 120 gün verilir. Yeni takvim yılı başladığında bu döngü sıfırlanır ve yeniden 120 gün verilir

Böyle bir şey var evet ama bu adamlar da salak değil. böyle bir topa girdilerse yarın öbürgün, biz bu süreyi 30 a çekiyoruz derse veya her sene sıfırlamıyoruz derse sonrasında gereksiz para bayılmamak için ben de kaydettirdim.

Turistler için bu olay var zaten ve bunu geri almazlar. Nerde trak orda bırak.. 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    FCN bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı
    cuneyd bunu yazdı
    aliyk bunu yazdı

Turistler için bu olay var zaten ve bunu geri almazlar. Nerde trak orda bırak.. 

https://twitter.com/rterdogan/status/1652196821249261569?s=46

Toplam Hit: 4744 Toplam Mesaj: 65
ümei kayıt