folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

ben oy verme sebeplerinin chp zihniyetine karşı çıkma olduğunu düşünmüyorum. chp ve atatürk'ün arkasına saklanıp direkt  ya da dolaylı yollardan din düşmanlığı yapan chp'liler olmuştur fakat tek sebep bence bu değil.

bence ak partinin en çok oy almasının sebeplerinden biri de tek başına iktidar olmasıdır. istedikleri yasayı rahat rahat geçirebildiklerinden müslüman halk tarafından 'devrim' denilebilcek değişiklikler yaptılar. bence başarılı da oldular. özellikle başörtüsü konusunda bence halkın gönlünde taht kurdular ki sonuna kadar akp'ye destek verdim o konuda. bence yapılmalıydı. aslında bakarsak oy sebebi yine bi şekilde dine dayanıyo bence. çünkü halkın gözünde 'hepsi hırsız zaten' gibi bi imaj var. herkes bi şekilde siyasetçilerin çaldığını ya da rant sağladığını düşünüyo. her kesim bu konuda hemfikir. ama ak parti çaldığı halde yollar yatırımlar kolaylıklar düzenlemeler vs yapıyo diye görüyo millet. zamanında imf'den borç alırdık şimdi ise imf'ye para veriyoruz diye biliyolar. fakat bilmez ki dış borcun eskiye nazaran kaç kat arttığını. ekonomi iyiye gidiyor diyo. evet tayyip çalıyo ama en azından müslümanların haklarını savunarak yatırımlar yapıyo diye düşünüyo. milletin de en az %80 nin müslüman olduğunu düşünürsek bu kadar oy almasının sebebi ortaya cıkıyo. 

şahsi fikrime gelirsek o tapeleri dinledikten sonra ben ak partiye oy vermem. verene de elimden geldiği kadar karşı çıkarım. düzgün şekilde anlatmaya calısarak tartışır fikir alır fikir veririm. ak parti düşmanı değilim. herhangi bi parti sempatizanı da değilim. bundan 2 sene önce oturduğum yerde villalardan oluşan bi site yapılcaktı. fakat devletle sorunlar olduğu için yapamadılar. yapacak kişilerin de yakınındaki bi arkadaşım tayyip biraz villa istedi o yüzden anlaşamadılar, villalar o yüzden yapılamadı demişti.  içimden hasiktir o kadar da değil diyip inanmamıştım. bu tapeleri dinledikten sonra artık  doğru olduğuna ya da olabileceğine kanaat getirdim. 

chp'ye gelirsek bence hiç olmadığı kadar iyi durumdalar. kılıçdaroğlu chp içindeki kurtları temizleyebilirse bence güzel şeyler olacaktır chp'de. ayrıca dürüst birisi olduğunu düşünüyorum. ve değişim rüzgarları da esiyo chp'de. rozet olayı, bozkurt falan gibi bu zamana kadar yapılmayanları yapıyo kılıçdaroğlu. ve bence bi şansı hakediyo. eyyorlamam bu kadar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Biraz geç olacak ama olacak, umudum var.

http://i.hizliresim.com/Kgmj25.jpg

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Biraz geç olacak ama olacak, umudum var.

http://i.hizliresim.com/Kgmj25.jpg

Abi perfect yaa anlatmak istedigim her şey bir resimde eline sağlık

Freedoom is not free.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    torf bunu yazdı

Öncelikle çok güzel yazmışsın. Menderes dediğin gibi din elden gidiyor diyerek geldi ve marshall yardımlariyla saolsun abd ve rockefelleri soktu türkiyeye su anda da yazilan senaryoyu oynuyoruz. Yazdıklarında gösteriyor ki bu ülkede islamcılar hep kafa giderken sakal için endişe etmişlerdir:menderes hırsızda olsa dolandiricida olsa ülkeyi parçalanmanın eşiğinede getirse ona oy vericez. Neden? Çünkü dinimizi yaşayabilmek içinn. Bu bana biraz boş gurur gibi geliyor. Insanlar ne yazık ki bugüne kadar kendilerine "ibne" diyenlere kızdı ama onları "sikenlere" hiç aldırmadı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek

akp kendini islamla özdeşleştirmeyi başardı.aldığı oyların %80 i bu yüzden

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Ak partiye oy verenlere soruyorum bazen.. Tabi öncesinde bayağı bir Akp'nin ne kadar kötü olduğunu anlatıyorum..

Aldığım cevap "kötünün iyisi bu parti." yada "bunlar değilde Chp, Mhp mi gelsin?" oluyor genelde.

Çoğu Akp'li bile Akp'nin çok süper, herşeyi doğru yapan, mükemmel bir parti olmadığını biliyor. Biliyor biliyor da verecek başkası yok kendine göre.

Chp din düşmanı gözüyle bakılıyor hala ki insanlar geçmişten dolayı haklılar. Geçmişi bu konuda pekte parlak değil Chp'nin.

Bunlar da benim gördüklerim ve söylemek istediklerim.

Ve yazdıklarına aynen katılıyorum @unbalanced.. Sonuna kadar haklısın.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    cuneyd bunu yazdı

Ak partiye oy verenlere soruyorum bazen.. Tabi öncesinde bayağı bir Akp'nin ne kadar kötü olduğunu anlatıyorum..

Aldığım cevap "kötünün iyisi bu parti." yada "bunlar değilde Chp, Mhp mi gelsin?" oluyor genelde.

Çoğu Akp'li bile Akp'nin çok süper, herşeyi doğru yapan, mükemmel bir parti olmadığını biliyor. Biliyor biliyor da verecek başkası yok kendine göre.

Chp din düşmanı gözüyle bakılıyor hala ki insanlar geçmişten dolayı haklılar. Geçmişi bu konuda pekte parlak değil Chp'nin.

Bunlar da benim gördüklerim ve söylemek istediklerim.

Ve yazdıklarına aynen katılıyorum @unbalanced.. Sonuna kadar haklısın.

aynen hocam sende bu dediklerinde haklısın bi akplide farklı bişey demezmi hepsi böyle söylüyor çok enterasan .

sanki hipnoz edilmiş gibi :)

ama işte bende böyle dediklerinde şu soruyu soruyorum onlara .

peki bu tayyipin iyi olduguna nasıl inandın yani bu adami  doğru düzgün tanımıyordun bilmiyordun bildiğin neydi 

minarelerimiz silah kubbelerimiz miğfer  mi ne böyle bişey diyip belki biraz tanıdın 

oy verdin iyi veya kötü çıkar umuduyla ki sana göre iyide çıktı hadi belki eski erbakancılar falan bilir de

sonradan akpliler için daha çok bu söylediklerim .

ne oldu hiç bilmediğin bi adama oy verdin e peki  şimdi neden  bu kadar olayları olan bi adami hala desteklemeye devam edipde

yeni biri için bi kapı açmıyorsun kendine kılıçdarin bahçelinin  vb.  ülkeyi kötü yöneteceğine nasıl inanıyorsun ?

belki şimdikinden daha iyi yönetecek bilemezsin ki sonucta bu adamida bilmeden seçtin  öyle değilmi ?

diye sorunca evet öyle ama yinede tayyip baba candir diyince cevap veremeyince orda konuyu kapatıyorum :D

ve hepsinde ayni şeyi yaşıyorum kısır döngü gibi :D

antivirus tarafından 26/Mar/14 01:15 tarihinde düzenlenmiştir

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

AKP çok iyi bir parti olmasada yine iyi bir oy alacaktır.

sebepleri:

1- başka verecek parti yok yani alternatif... öyle düşünülüyor

* MHP koalisyon döneminden her önüne gelene imza atan bir partiydi. şimdi meydanda kükrediğine bakmayın. ben MHPnin milliyetçiliğini severim cesurda adamlardır aslında. ama düşünerek değil genç ergen mantıkla atılıyorlar.Şimdilerde bahçeli durun falan diyerek azalttı.

Üstelik MHPnin yönteici kısmını tanıyorum hiçbiri karısına önem vermiyor. kendi evine hayrı yok millete ne yapacak diyorum.

*CHP her zaman için sol bir parti olmuştur. bu kötü mü hayır tabiki ama insanların canını yaktı. en basitinden nur serter i millet vekili yaptı.

bu kadın istanbul üniveristesinden başörtüsü yasağını icat eden kişidir. yıllarca millet bunun yüzünden okuyamadı.  ticaret meslekte okudum. bunun acısını ben bile çektim. aynı puanı alan arkadaşım gitti üniveristeye ben katsayı meselesine takıldım hep. CHP kadın kolları başkanı yan komşumuzdu. o zamanlar onunla konuştuğumda " siz geleceğinize biz gelelim biz okuyalım " demişti. bu lafını hiç unutmadım.   sanki biz siz varda aramızda. bende sende bu ülkenin vatandaşıyım. hep imam hatibe kızdın da diğer okullardan ne istediniz. 

* dsp, büyük birlik,saatdet, hangisi varsa bunlar bitti zaten. bir seçim daha dayanırlarsa artık.. başkanlarını değiştirip biraz da kafayı değitirirlerse bir ihtimal.

gelelim AKP ye Akp bence ilk kurulduğunda daha saf daha gönüllü kişileri barındırıyordu. AMa ilk seçimden sonra parti içine sülükler dolmaya başladı. güçlü parti işimizi görürürüz. iş buluruz menfaatleriyle doluşutlar. işte bundan sonra geldiğimiz noktayı zaten biliyorsunuz.

AKPnin dindar bir parti gibi görünsede içinde çok değişik kişilikler var

**

ben çalıştığımda AKP gençlik kolundan bir zibidi geldi. kaldırımda görsen yolunu değiştireceğin bir tip. dükkandaki kıza sulanıp durdu. ağa gibi işimi yapın tiripleri. yazıcıya bile ne yavaş diye söylendi. patronda evliya sabrı vardı. 1000 broşür istiyor hemde 1 saate hazır istiyor. 50 50 part verelim madur olma dediler. dağıt gel şeklinde yapalım dedi 50 bastıktan sonra almıyorum dedi.

aynı yere CHP gençlik kolu geldi. beyefendilerdi. plaket basıldı . arkadaş chpnin oklarını sönük yapmış. zor görünüyor yinede sorun çıkarmadılar. üstüne bilet hediye edip gittiler.  kibar çocuklar.

ASla CHP ye vermem oyumu yukarı nedenden dolayı ,  ama akıllı insanlar. kibarlar. sezarın hakkı sezara

Tek kusurları var. kendi fikrinden olmayan kişilere saygılı değiller, üstelik düşmanlar onları cahil gibi niteliyorlar. herkesde bunu biliyor. 

bu huyları olmasa oyum sarıgüle!!! adı geçmişken depremde en düzgün paketlemeyi bu adam yaptı. hakkını yemeyelim

yani  AKP yine alacak neden derseniz cemaatle olan meselesi biraz oy kaybettirsede cemaate karışlar yine verecek.

yolsuzluk olayını iyi kullandı. herkes üstüne gittikçe  ifitra dedi  ve masumu oynuyor. yani bu kriz biraz işine bile yaradı desem..

hakkını yemeyelim onunda oda çok iş yaptı. sloganları nerdir "lafa degil icraata bakarım" 

Dünyada 5. en büyük boru hattını açtı. deniz altı metrosu falan bir sürü şey işte. 

ve şuda bir gerçek adamda karizma var. kılıçtaroğlunun da hitabı sesi güzel bu arada. Ama recep bey demesine birçok kişi uyuz oluyor:))  

Genel seçim değil ama AKP ve CHP kapışır. MHP oyunu biraz artırmış olarak arkadan gelir diye tahmin ediyorum.

ne diyelim iyi olan kazansın!!!!!

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adam bilgisayarımdaki makaleyi almış ya la. ??? Ben de böyle bir konu açıp tespitlerimi yazacaktım. Benden hızlı çıktın.

O değil de benim yazdıklarım ile neredeyse birebir örtüşüyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Bu işi çözsünler biz de bu işi bitirelim. Twitter dediğiniz ne bir şirket. Bu işin arkasında aslında Youtube var." şeklinde konuştu

bu mantıkla konuşan adama siksen oy vermem

Toplam Hit: 9234 Toplam Mesaj: 66