folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

İnsanlar Neden Tayyip‘E Oy Verir/Severler (Kendi Tespitlerim)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hep küfür. Hep Küfür. Hep Küfür. Saygı sıfır. akp'ye oy veren piç oluyor beyinsiz oluyor, koyun oluyor. Feyste listemde vardı baya abartıp kavgada edilen küfürleri rahatlıkla yazıyorlar. Hani saygı ? Hani özgürlük ? Hani hoşgörü ? Siz milleti dışladıkca milleti bağrına basan özgürlüğünü tanıyan onları rahat ettireceğini vaad eden insana yönelir. Siz hiç bir insana p.ç kurusu gel bana oy ver dediğinde. Tabi abi al sana oyum diyen bir hakikaten beyinsiz varlık gördünüz mü ? 

Not: Eğer son 9 aydır olan olaylar ortaya çıkmasaydı merak ediyorum, chp ve mhp ne diye siyaset yapacaktı. Proje yok plan yok.

sayfalarca yazıp anlatmaya çalıştığımı birkaç cümleyle özetlemişsin. tebrik ediyorum :))))))

tamam varsa kardeşini öldüreyim, sonra hoşgörü bekleyeyim senden. Kardeşini veya anneni öldüreyim ama koridora badana yaptırayım, çıkarkenke annenin sakladığı altınları çalayım ama mutfağa iki ekmek bırakayım, önceki giren hırsızlar da çalıyor diye savunma yap sende.

Hoşgörü duvarı aşıldı o nedenle hoşgörü gösterilmiyor, hakaretler ve aşağılamalar ise şu yüzden, Hitler milyonlarca yahudiye zulm ettiğinde yaptığı yasaldı ve bunlara müdahale etmeyi bir bırak buna fanatikçe destek çıkan, total war deyince çıldıran bir halk vardı. Aynı zamanda Hitlerin yaptığı tüm muhalafeti bir potada eritip yoketmek oldu. Bu gün tayyibin yaptığı bir hareket bu adamın hareketlerinden farksız değil. Geleceğin olası fanatiği olarakta sana hoşgörü falan yok.

Birader ne kadar alakasız ne kadar saçma ne kadar gereksiz şeyler yazmışsın. Yoruma gerek yok. Sadece bunları söylemek için yazdım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    VBDream bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hep küfür. Hep Küfür. Hep Küfür. Saygı sıfır. akp'ye oy veren piç oluyor beyinsiz oluyor, koyun oluyor. Feyste listemde vardı baya abartıp kavgada edilen küfürleri rahatlıkla yazıyorlar. Hani saygı ? Hani özgürlük ? Hani hoşgörü ? Siz milleti dışladıkca milleti bağrına basan özgürlüğünü tanıyan onları rahat ettireceğini vaad eden insana yönelir. Siz hiç bir insana p.ç kurusu gel bana oy ver dediğinde. Tabi abi al sana oyum diyen bir hakikaten beyinsiz varlık gördünüz mü ? 

Not: Eğer son 9 aydır olan olaylar ortaya çıkmasaydı merak ediyorum, chp ve mhp ne diye siyaset yapacaktı. Proje yok plan yok.

sayfalarca yazıp anlatmaya çalıştığımı birkaç cümleyle özetlemişsin. tebrik ediyorum :))))))

tamam varsa kardeşini öldüreyim, sonra hoşgörü bekleyeyim senden. Kardeşini veya anneni öldüreyim ama koridora badana yaptırayım, çıkarkenke annenin sakladığı altınları çalayım ama mutfağa iki ekmek bırakayım, önceki giren hırsızlar da çalıyor diye savunma yap sende.

Hoşgörü duvarı aşıldı o nedenle hoşgörü gösterilmiyor, hakaretler ve aşağılamalar ise şu yüzden, Hitler milyonlarca yahudiye zulm ettiğinde yaptığı yasaldı ve bunlara müdahale etmeyi bir bırak buna fanatikçe destek çıkan, total war deyince çıldıran bir halk vardı. Aynı zamanda Hitlerin yaptığı tüm muhalafeti bir potada eritip yoketmek oldu. Bu gün tayyibin yaptığı bir hareket bu adamın hareketlerinden farksız değil. Geleceğin olası fanatiği olarakta sana hoşgörü falan yok.

Birader ne kadar alakasız ne kadar saçma ne kadar gereksiz şeyler yazmışsın. Yoruma gerek yok. Sadece bunları söylemek için yazdım.

gereksizliği açıklarsan sevinirim bende kendime özeleştiri yaparım. Anlamadığından dolayı böyle yazdıysan anlamadım de hiç uğraşmayalım, bence gayet yerinde benzetmeler yaptım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

unbalanced yazını baştan sona okudum usta , doğrusu tespitlerinize katılıyorum.. 

Bununla beraber halkın R.T.E. a olan düşkünlüğünün sebeplerinden en önemlisi muhakkak ki islami görüş , kimlik ve söylemleridir.

Davosta ki dik duruşu ve söyledikleri bile belliydi ki ona 1 seçim daha kazandıracaktı. Başbakanın bu tür tavırları eskiye nazaran artık Türk halkının özgüveni giderek yükselmesini sağlıyor.

Bununla beraber Başbakanın bir alternatifi olmayışı da bir sebeptir. Benim şahsi görüşüm muhalefet parti liderlerinden hiçbiri ülkeyi yönetebilecek kapasitede değildir. Tek tek isim verip haklarında yorum yapmak istemiyorum zira herkesin gördüğü kanaatindeyim.

+ olarak 2000 krizini görmüş ve hala unutmamış olan millet kendisini o bataktan çıkaran AKP ye bağlanmış durumda ve tekrar bir koalisyon hükümetinin yada başka bir hükümetin tekrar devleti - milleti krize sürükleyeceği kanaatinde.

Başbakanın anti islami söylemleri çıkmadıkça halkın ona oy vereceğini yazmışsınız ki harfi harfine katılıyorum buna , değil rüşvet aldığı iddiaları adı aklıma gelmeyen bir gazetecinin söylediği gibi küp küp altınları çaldığını saniye saniye görüntüleseler bile halk yine derki hakkım ona helal olsun ve gider yine ona oy verir , çünkü kötünün iyisi o , çünkü başka seçenek yok..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

yav ben oyumu hepara vereyim diyorum fakat resmen boşa atılmış oy olacak ozamanda yani heparın 1. olabileceğini düşünmüyorum

sizin tavsiyeniz nedir gençler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

yav ben oyumu hepara vereyim diyorum fakat resmen boşa atılmış oy olacak ozamanda yani heparın 1. olabileceğini düşünmüyorum

Abi hepar şahin görüşlü bir parti olması ve tabanının olmaması hasebiyle dediğiniz gibi 1. olamaz , onu geçtim türkiye genelinde bdp nin yarısı kadar bile oy alacağını sanmıyorum..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

Abi hepar şahin görüşlü bir parti olması ve tabanının olmaması hasebiyle dediğiniz gibi 1. olamaz , onu geçtim türkiye genelinde bdp nin yarısı kadar bile oy alacağını sanmıyorum..

aynen öyle o yüzden akıllı bir insanın yapacağı gibi daha fazla oy alma kapasitesine sahip bir partiye atayım. Ama gönlümüz hepardan yana :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Unbalanced yazını okudum.

kısaca sen Kemalist düşünceye, Chp'ye karşı olduğunu 'İnsanlar neden sever' diye genişletmişsin.

Atatürk döneminde ilkelere dönük uygulanan tüm yasalar ve uygulamalar, kısmen İnönü ancak özellikle İnönü sonrası tüm hükümetlerce ya kaldırılmak istenmiş ya da olabildiğince delinmeye çalışılmıştır. Ancak Devrimler öyle etkili ve öyle köklüdür ki hiçbir kuvvet hala diz çöktürememiştir. Bana sorarsan Yüzyıllarca Osmanlı tarafında katledilmiş Alevilerin soyundan gelen bir Alevi Türkmen olarak ben Atatürk'ün yaptığı tüm uygulamaları destekliyorum. Buna İslam dinine bakış açısı da dahildir. Çünkü kendisi 500 yıldir kendi halkını vergi kaynağı-asker deposu olarak gören, halkını çağ dışı eğitimlerle koyuna çevirmiş bir 'yönetim anlayışı'nı tümüyle silmek istemiş ve yönde uygulamalarda bulunmuştur.

Birde hala insaların duygularını, devleti sömüren, emperyalist güçlerin maşası olmuş Menderes, Demirel için camiye gitmezlerdi ancak İslama yakın oldukları için halk onları seçti diyosun. İşte Atatğr ömrünü bu zihniyeti yıkmak için harcadı.

Dostum daha çok yazmak isterdim lakin yazmakla aram iyi değil, yüzyüze konuşmayı tercih ederdim.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Çok iyi yerlere değinmişsin.

CHP' nin asıl sorunu da buydu zaten. Sürekli dine karşı olmaları. %99' u müslüman olan bir ülkede sen kalkıp din karşıtlığı yaparsan ya da yapmaya kalkışırsan her sandıkta gömülürsün. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

hocalar baştan söliyim akpli falan değilim tayyibinde akpsininde anasını b.cısını s.keyim hayatımızla oynadı bu şerefsizler. birisi çıkar hep chp'nin yaptıklarını yazmış yazar falan, eğer isterse akpnin allahına kadar yaptığı yolsuzluklarıda anlatırım, neyse konuma geliyim şimdi çıkıp chp'yi koruyanlar var burda aq seneler önce %10 barajını geçemedikleri için  bu bdpli piçleri meclise sokan chp değil mi? Bir zamanlar başörtü konusunda, cemaat konusunda  muhalefet olan bunlar değil mi? Şimdi nolduda bi anda cemaat hayranı oldular. Chp nerde açık görsün direk gidip yerleşiyor.Boşta y.rak bulsa oturcak durumda şuan.Örnek: Gezi Parkı - chp'nin Cemaat çağrısı. Gelipte burda chp'yi sütten çıkmış akkaşık gibi korumayın abi.çıkıp dicek tayyip piçide şunları şunları yaptı, anlayamanlar için anlatmak istediğim chp sütten çıkmış akkaşık değil.hangi yüzle gelip chpyi koruyorlar anlamıyorum, Önemlisi terör olaylarında akpnin kadar chpninde suçu var. Her ne kadar şuan akpliyim diyen yadırganıyorsa chpliyim diyende o kadar yadırganması lazım nokta

saybirs tarafından 26/Mar/14 20:28 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Bu hükümet insanların dinlerini yaşaması için ortaya çıkarılmış engelleri kaldırdı. Oldukça da projeydi vs bişiler yaptı. Ülkenin çehresini değiştirdi. Bi zahmet sevilsin. 

CHP karşıtlığı demişin hocam da inan insanların derdi "CHP'ye karşı olalım da nasıl olursa olalım değil". Bu tespitin düzeltilmeli. Her neyse bugün CHP'yi destekleyenlerin ve CHP yönetimindekilerin derdi halka hizmet götürmek olmadığı için CHP'den pek bir şey olmaz. 

Bir de CHP'nin gezi olaylarını desteklemesi hakikaten komediydi. İnsanlar ancak bu kadar aciz olur.

Subtitle tarafından 26/Mar/14 20:33 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 9236 Toplam Mesaj: 66