folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Cafe Açsak ???

İnternet Cafe Açsak ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

pim bunu yazdı:
    -----------------------------

elit cafe derken guclu pcler demek istemis arkadas

bende ole yapıcam zaten kendım alıp kendım toplıcam ıcın guclude olsa bıraz ucuza getırebılırım sorun deıl.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

2 çekirdek intel dual core işlemcili 250 hdd li 2 gb ram li lcd monitörlü + klavye mause  pc 825 tl x 15  12.375 tl  mekan onarım tamirat +5 bin |  17 bin liraya işin görülür gibi duruyor hocam ..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

cafeler hala lan oyunu için değişmez mekan ya evde de olsa ben gidiyorum tanımadıgım insanlarla cs yapıyorum xD çok zevkli

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

1 sağlam bilgisayarların olacak  

1liraya da internet cafe var (saati ,)

3.5 lira ya da var

adam gitmiş 22 inc monitör koymuş birine adsl2+ bağlatmış 12mbps 

4 çekirdekli pc ler oynayamadığın oyun yok.. 

buralar para basıyor diğerleri ancak milletin işi düşerse giderler 

+ olarak internet cafe ye en çok  Kâr ettiren şeyler nelerdir ?

öğrencinin bol olduğu yerde olmak

tost çay ayran kola satmak

boş dvd cd satmak gerekirse arşiv yapıp onları satmak (geceleri otur 2 tb hdd al içini doldur oyun film)

herşeyin güncel olsun tv dizilerini yükle  sadece kurtlar vadisini 1.bölümden son sezona kadar izleyen birsürü insan var  

müziklerin olsun ana makinaya ne varsa koyacaksın diğerlerinde oyunlara yetecek alan olsa yeter paylaştır dosyaları. 

buradaki internet cafe ilk açıldında farcry o zaman çıkmıştı ilk defa o oyunu kaldıran pc leri orda görmüştüm millet multiplayer oynuodu çünki evindeki pc kaldırmıodu

aynı olay devam eder her türlü güncel tutucaksın pc ye yeni oyun kurmuo diye int cafe ciyle az kavga etmedim 

bunları yap güzel koltuklar koy   15 bilgisayar koyacan bari biraz daha fazla yatırım yap hem geç eskir makineler hemde milleti cafe ne çekersin 

+ 1 lira da fazladan ücret alırsın   yani 1 se 2 yap 2 ise 2.50 gibi düşün 

bunların haricinde her zaman elinde numunelik ve yedek  parçalar bulunsun burdaki bazı cafaler ceptelefonu bile satıyor adam 2. cafe sini açtı

kulaklık klavye ekran kartı hatta hatta pc toplayip satış yapıyorlar

bu zamanda para kazanmakmı istiyorsun ? taştan çıkaracaksın her işi yapacaksın. 

--

ha şunu unuttum orda nasıl bilmiyorum ama burda bazı cafe ler sadece oyun için değil milletin buluşma yeri (özellikle yazları )

3ytl den 30 bilgisayar full çekiyor ve oturma yeri bile kalmıyor boş adam gitti bastı parasını koltuk aldı masa aldı 

dolu görünmesi bile tercih sebebi olabilir int cafe için. hele istanbulda rekabet çok büyük o yüzden iyice düşün .. .. 

maliyet senin toplayacağın pc lere göre değişir ama sağlam bişi yapmanı öneriyorum  1kasa en az 500-600 ytl lik olsun ve 19 ve üstü monitör kullan (wide)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

sayın murıtlerım saolun acıklamalarınız cok ıyı geldı biraz kolaylastı ısım.

ama benım en cok ogrenmek ıstedıgım bu ınternet cafelerın gıderlerı ne kadar oluyor yanı aylık ne kadar masraf oluyor ?

vergısı mergısı suyu elektrıgı yanı ogrenmek ıstedıgım ıs yapsa para kazanırmıyız 2 kısı calıscaz aylık 2 ser mılyar yada 1,5 ser mılyar para kalırmı?

en cok ogrenmek ıstedıgım bu korkum sadece o kadar para yatırırız ondan sonra aylık 500 er para bırakırsa bı kıymetı yok valla :S

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:

sayın murıtlerım saolun acıklamalarınız cok ıyı geldı biraz kolaylastı ısım.

ama benım en cok ogrenmek ıstedıgım bu ınternet cafelerın gıderlerı ne kadar oluyor yanı aylık ne kadar masraf oluyor ?

vergısı mergısı suyu elektrıgı yanı ogrenmek ıstedıgım ıs yapsa para kazanırmıyız 2 kısı calıscaz aylık 2 ser mılyar yada 1,5 ser mılyar para kalırmı?

en cok ogrenmek ıstedıgım bu korkum sadece o kadar para yatırırız ondan sonra aylık 500 er para bırakırsa bı kıymetı yok valla :S

hocam 5 tane sapım müşterin olsun köşeyi döndün :) onun dışında formattan gelcek paralar, ödev çıktısı, mp3 cdsi vs. (dükkanında cd de satabilirsin. boş cd)

giderlerinde elektrik, yedek parça, ısıtma, adsl*telefon, vergi :D kartuş falan birde. bunlar dışnda ekstra bi giderin olmas kanımca

düzenleme: birde muhasebeciye para verirsin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

15 makina diyorsun ve ayda kisi basina 1500 - 2000 tl net kar bekliyorsun. 15 makine ile yapabilecegin bir kar degildir.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:

vukuat bunu yazdı:

artık eskisi gibi kazandırmıyor 15 pc li hoş bi mekan sana 30 bin liraya maal olur daha ucuzda olur ama artık elit kafeler çalışıyor unutma.

+çay tost kafeterya işide olcak yoksa ayakta kalmak zor iş.

elıt cafe derke ?

sözlük anlamı ust sinifa ait bir tanimlama   int kafedende ötesi demek yani benim kafem gibi, 30 pc var + kafeterya var günlük 200 liradan aşagı inmez

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

blackhammer bunu yazdı:

15 makina diyorsun ve ayda kisi basina 1500 - 2000 tl net kar bekliyorsun. 15 makine ile yapabilecegin bir kar degildir.

hocam sen benı yanlıs analdın beklentım bu deıl benım kısı basına bole bı fıyat dusermı demek ıstedım ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:

emnimax bunu yazdı:

vukuat bunu yazdı:

artık eskisi gibi kazandırmıyor 15 pc li hoş bi mekan sana 30 bin liraya maal olur daha ucuzda olur ama artık elit kafeler çalışıyor unutma.

+çay tost kafeterya işide olcak yoksa ayakta kalmak zor iş.

elıt cafe derke ?

sözlük anlamı ust sinifa ait bir tanimlama   int kafedende ötesi demek yani benim kafem gibi, 30 pc var + kafeterya var günlük 200 liradan aşagı inmez

hocam gelırı gıderı nedır bu ısın senın bılgın vardır detaylarıyla ılgılı  bı bılgıverırımısın bana ne gıdıyor  ne gelıyor  bı solesende bızde bı karar verebılsek

Toplam Hit: 5701 Toplam Mesaj: 45