İos 8 Yayınlandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

@Panxer hocam. Şaka yapmıyorum. Ayrıca ekran görüntüsü bana ait değil Donanımhaber'den alıntıdır. LTE kapalı olmasına rağmen operatör logosunun yanına bak orada ne yazıyor ?

hocam o büyük ihtimal ile bug. normalde LTE kapalıysa hızın 2g olması gerek

speed test yapmış mı ?

ios 8 indiren tbt liler hız testi yaptılar mı ?

eğer lte kapalı oldugu halde hızlı iniyorsa dosyalar ( 3 mbps dan hızlı ) o zaman bugdur güncelleme ile düzeltirler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Sanirim 4s icin Edge(2g) acilip kapatilabiliyor. 

iPhone 5'lerde sadece 3G ve LTE(4g) secenekleri mevcut. Edge ile kullsnamiyorsunuz. 

Ayrica ekşiden alinti goze carpanlar su sekilde: 

Alinti

durum raporu veriyorum, kobayım.

artık 3g'yi kapatıp sadece 2g de kullanma olayı yok artık. mobil veriyi açtığın anda direk 3g'den bağlanıyor. 

iphone 5 ve ipad mini with retina display'de harıl harıl çalışıyor. 

iphone 5'te yavaşlamanın y'si söz konusu değil. görüldüğü kadarıyla ios6'dan ios7'ye geçerkenki kadar sert değişiklikler mevcut değil. ufak geliştirmeler yapılmış ve gayet hoş olmuş. denemeden konuşmayayım ama sanırım alttan çekilen şey artık her türlü parlak görünüyor.

gelen önemli ve fark edilir yenilikler:

1)mesajlara notification geldiğinde ekranı aşağı çekerek doğrudan, mesajları açmaya gerek olmadan cevap verme. güncellemelerle birlikte whatssap gibi app'ler de bundan yararlanacaktır. 

2)yüklenilebilir 3.cü parti klavyeler. apple bu işin güvenliğini android'ten çok daha sıkı tutmuş. eğer yüklediğiniz klavye internete bağlanmak isterse önce sizden izin almak zorunda. ayrıca app'ler klavye reddedebiliyor. yani mesela banka uygulaması sizi düz tamamen güvenli klavye kullanmaya zorlayabilir. ayrıca bu işi uygulama çapında tutmak zorunda değiller, mesela şifre gibi sadece hassas bilgilerin girildiği yerler apple'ın kendi klavyesini kullanmayı tercih edebilir.

3)kamera app'ı çok gelişmiş. fotoğraf çekerken ve düzenlerken işinize yarayacak pek çok yeni araç var.

4)imessage kullananlar whatssapta olduğu gibi resim, ses vs gönderebiliyor kolaylıkla

5)touch id'nin diğer app'ler tarafından kullanılabilmesi. mesela türkiye'de bundan ilk yararlanan banka iş bankası oldu ve login olurken touch id'yi kullanabilirsiniz. güncellemesi çıktı bile

6)eklentiler. mesela lastpass safariye eklenti olarak geliyor ve app'i açmak zorunda olmadan sitelerin login bilgilerini sizin için girebiliyor. 

7)detaylı pil kullanım istatistikleri. son 24 saat ve son 7 gün pilinizi en çok tüketen uygulamaları görüyorsunuz. ayrıca bunlarla ilgili olarak "arka planda çalıştı","sinyal zayıftı" gibi yüksek pil tüketimi sebeplerini de yazıyor.

8) health uygulaması. buna çeşitli app'lerden sağlık bilgileriniz birikmeye başlayacak

9)türkçe dictation. yani not defterini açıp yaz kızım diyorsunuz, konuşuyorsunuz o yazıyor. 

10) notification'lara aksiyonlar geldi yani. app'leri açmaya gerek kalmadan doğrudan notification üzerinden işlem yapabilirsiniz. default uygulamalarda bunu mesajlarda görebilirsiniz. sms gelince sola kaydırdığınızda çarpı'ya dokunarak okundu olarak işaretleyebilirsiniz.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

foto video mesaj rehber ne varsa siliyor, ona gore...

böyle işin anasını avradınııııııııııııııııııı 8o

gitti la o zaman herşeyim, önceden öyle deildi Açık Mert Korkusuz :((

DrKeworks tarafından 18/Eyl/14 09:00 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

4S var kurayımmı, kurmayayımmı diye arada kaldım :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webci58
    Webci58's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

4S var kurayımmı, kurmayayımmı diye arada kaldım :)

bende aynı durumdayım bence beklemekte fayda var :) araştırırken yorumlarda gördüm kurulumdan sonra beyaz bi ekranda kalmış telefon riske gerek yok :D

Frontend Dev.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

5s, 5 ve 2 ipad 1 ipad mini'ye yükledim, silinen hiçbir şey yok, rehber, fotoğraflar, uygulamalar her şey yerli yerinde.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ve iphone biter :)

bu dünyada nokia bile bitti :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

memnun musunuz :D _?

yükleyelim mi :D ?

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de güncelliyorum birazdan.. iphone 6 dan 7 ye geçiş bile yaptık şimdi o kadar fark yok gibi görünüyor.. sorun olmaz sanırm.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Birileri 3g kapanmıyor demiş.Harbiden böyle bişey var mı ? Zırt pırt ya kontörümüz giden yada internet paketi almak zorunda kalırız o zaman amk.Ben ikisinide istemem şahsen.

Toplam Hit: 9338 Toplam Mesaj: 94