folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Iphone 6 İle Bir Hafta ( Meğer Android Bir Hataymış )

Iphone 6 İle Bir Hafta ( Meğer Android Bir Hataymış )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bende birşey yazacaksın sandım müdür.

belliki ios un büllüğünü yemişsin sonra kendini kandırmak  için konu açmışsın :D

mmmmm çok lezzetli bir işletim sistemi bu.

apple-heart2.jpg%20%28195×200%29 :))))) 

PanxeR tarafından 10/Kas/14 19:28 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

@sezeruludag

hocam nexusların kötü yanı hep bir exclusive özellikten yoksun bırakılmalarıdır. lg g2 ile nexus 4 aynı iken aynı başarıyı yakalayamadı çünki kırpılmış bir cihazdı , nexuslar hep bir adım geride oluyor. yazılım stabil ama cihaz sadece uygulama üreticilere yönelik.

@PanxeR

Hocam bence kırpılmış bir cihaz değil LG G2 ile beraber Bakacağın model Nexus 5 olmalı aynı dönem çıkan cihazlar buradan da gerekli karşılaştırmayı görebilirsin ufak şeylerle birbirinden üstün özellikleri var çünkü.

Bende alırken LG G2 düşündüm sonra vazgeçtim Nexus daha ucuzdu ve bana saf android'i Rootlamadan sunan bir telefondu Fiyat Performans durumu yani. Telefona şuan ihtiyacım olsa alacağım yine Nexus olucaktır tavsiyede ediyorum memnun olmayan kullanıcı kesinlikle telefonu kullanamadığındandır.

Bugun herkesin elindeki akıllı telefonlarda saçma sapan bir sürü uygulama var sorsan hepsini kullanıyordur Android, IOS diye ayırmıyorum hepsi için aynı şey geçerli, ihtiyacınız olanı kullandığınızda tüm akıllı telefonlar gayet ideal zaten ben illa Android kullanında demiyorum herkes kendi cebine uygun ne varsa onu alabilir.

Yıllarca Apple ürünü kullanan biri olarak IOS telefon kullanmak hoşuma gitmiyor verdiğim para ile aldığım özellik tatmin edici değil bugun iPhone 6 1.500 TL civarlarında fiyatı olsa alınabilicek en güzel telefondur. Şuan Android cihaz alacaklar 6" boyutu büyük gelmiyorsa Nexus 6 çok ideal bir telefondur.  Malum Samsung telefonların tablet olabileceğine inanıyor devasa telefonlar yapıyor cebimde bir tepsi taşımak çok mantıksız 7" tabletimle aynı boyda telefon olması çok mantıksız yani :)  Nexus 6'yı iPhone'la karşılaştırmak isteyenler içinde Buradan görebilirler büyük bir fark olduğu ortada bu karşılaştırmada iPhone almaya sebep olucak tek şey iPhone'nun 4.7" olmasıdır.

sezeruludag tarafından 10/Kas/14 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

Hatasız Kod Olmaz... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sahip olduklarımız gün gelir bize sahip olur diyerek fayt kılap takılayım biraz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Iyi yazmissin da bir seyi overken neden diger seyi kotuluyorsunuz ki

Tamam sen digerini sevemedin ios a gectin begendin de bize ne 

Zaten o yazdiklarinin fazlasini yapiyorsun andoid de o programlar transferler androidde de var 

Ne olcak simdi hangisi iyi diye kavga mi edelim :-) 

Ego tatminini biraz aza indirmek lazim

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

bende s3 kullanıcısıydım seni çok iyi anlıyorum ama bunu androide maal etmen yanlış bu samsungun problemi htc m8 m7 xperiaz3 gibi telefonları kullansan işin samsungdan kaynaklandığını anlarsın nexus telefonlara değinirsekte iostan aldığın stabiliteyi alabilirsin tabletim nexus bu sebepten gönül rahatlığıyla söylüyorum bunu. kaldıki s3 çok eski bir telefon, şu konuda hakkın var iphone en stabil telefondur fakat pili hep düşük tutarlar, her seride kronik sorunları var edip s serilerinde sadece çözerek yeni ürün sürerler, kapalı bir sistemdir 

4 anten sorunu

5 kamera sorunu

6 dayanıksız kasa,  nand bellek sorunu...

bunlarıda görmezden gelmemek lazım uzun lafın kısası  her telefonun ve işletim sisteminin artısı eksisi var biri övülebilir ama diğerinin kötülenmesi bence yanlış

okurken android fanıyım sanmayın bunları wp lumia 935 çıkana kadar idarelik aldığın kasası açık şekilde kakalanmış note 4 kullanıcısı olarak yazıyorum yani android fanı değilim

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

fakirler gene tepkili :pp

hayırlı olsun hacı 64gb alarak dogru karar vermişsin.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

/Murit-yalnizturk/

hocam o cihazlarda hiç mi sorun yok z serisi xperia alanların hepsi ekrandan şikayetçi 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    beyaban bunu yazdı

G2 kullanicisiyim beleşten iphone 6 düşüreyim kutusunu bile açmadan satar m8 alırım 

bi iphune u satip m8 alırsın ama bi m8 i satip onu alamıyorsun hocam değerleri farklı :) 

Fiyat farkı kaliteyi yansıtmaz :) iphone da ben aşırı bir albeni veya özellik görmüyorum tabi orası kişiye göre değişir başka mesele  Saka maka bir daha teefon alacak olsam note serisinden serisinden herhalde :) 

Dipnot: geçenler de bizim patrona z2 aldirttim adam amk bu zamana kadar neden iphone kullanmışım ben diyor :)

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

/Murit-yalnizturk/

hocam o cihazlarda hiç mi sorun yok z serisi xperia alanların hepsi ekrandan şikayetçi 

Abicim o telefonlarda sorun yok değil ama sen sorunlu telefonu dünyanın en mükemmel icadı gibi sunmaya çalışıyorsun. Tüm dünyaya taşşak malzemesi olan yamuk telefonlara ne diyeceksin anlat hele bi :D Bok gibi telefon iPhone oohhh :D:D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Parayı hakeden tek özelliğe, yazılıma övgü yapmışsın. Önceden iPhone deyince akla sağlamlık gelirdi. Kasası milleti cezbederdi. Gittikçe plastikleştirdiler. En son modeli saçma sapan bi şey haline geldi. Apple bu çizgide devam ederse ileride iOS bile onları kurtaramayacak. Android'e dediklerine katılıyorum. 1 sene kadar Android kullandım. Telefonum çok iyi bir telefon değildi. Ama genel olarak kullanım açısından Android'in zorluğundan dert yandığımı söyleyebilirim. Ayrıca yazılımları, belleği vs. temizlemediğinizde bilgisayar canavara dönüşüyor. Ben Android'i bazı açılardan Linux'e benzetiyorum. İşini bilen adama, oynamayı bilen adama her türlü şansı sunan ama son kullanıcıyı cezbetmekten uzak, performans vermesi için yüksek özelliğe ihtiyaç duyan bir yazılım. Şu anda Windows Phone kullanıyorum. Android sonrasında ayaklarımdan ağırlık atıp yükseldiğimi hissettim. iOS ile çok tecrübem olmadı. Ama birkaç defa kurcalamayla son kullanıcı için sıralama yapacak olsam benim sıralamam iOS -> WP -> Android şeklinde olur. Elbette bu sıralamayı performansları, cancanlı oyun performansları, program destekleri vs. göz önüne almadan yaptım. Benim için onların önemi yok. Stabil olması, seri ve kullanışlı olması benim için en önemli özellikler.

Austen tarafından 10/Kas/14 23:01 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 13428 Toplam Mesaj: 135