folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder İphone X Türkiye Operatör Fiyatları Belli Oldu

İphone X Türkiye Operatör Fiyatları Belli Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Turkcell ile 2 sene taahhüt ile sadece cihaz 7.680 lirayken tarife ile birlikte 9.840 lira ödüyorsunuz.

https://www.turkcell.com.tr/cihazlar/akilli-telefonlar/iphone-x-64gb

Vodafone ile 2 sene taahhüt ile 8.640 liraya geliyor. 2 seneden fazla taahhüt yok. Yanında 1.000 DK  + 4 GB NET veriyor.

http://cepmerkezi.vodafone.com.tr/cep-telefonlari/iphone-x-64gb-64gb-uzaygri

Türk Telekom henüz fiyatını açıklamamış. 1.000 dolar vergilerle oluyor size 6.100 lira. Birde operatörler kendi karlarını ekleyince 7-8 bin liraları buluyor. Gerçi bizim millet 10.000 lirada olsa gözü görmez alır. 48 ay yani 4 sene sonrada üstüne 4 yeni iPhone modeli tanıtılınca taksitleri bitirir. Samsung, Note 8 modelini Türkiye'de satışa sunduğu zaman Ağustos ayında vergilerle şöyle bir hesaplama yapmıştım : https://prnt.sc/hbrwgy

Gerçi Ağustos'tan bu zamana dolar kuru arttı. Samsung Türkiye'ye özel fiyata ayar çekerken Apple direk yansıtmış.

iphone x'i bir hafta kadar kullanma imkanım oldu. Öncelikle belirteyim cihaz çok güzel ve zarif. Beyaz olan modelin arkadan görünüşü kameranın dikey olmasından dolayı çok çirkin. Ancak siyah modelde o kadar sırıtmıyor. Ekran OLED ama Samsung gibi renkleri abartmıyor. Apple'ın kullandığı renk skalası daha kibar ve göze hitap ediyor. Gerçi OLED ekranlar zamanla beyaz tonu veren mavi piksellerin ölmesinden dolayı sararıyor 1-2 sene sonra ekran ne olur bilinmez. Boyut olarak iPhone 8 Plus'tan ufak bir kasaya 5.8 inçlik ekran sığdırmışlar. 

https://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Apple-iPhone-X,Apple-iPhone-8-Plus/phones/10414,10411

Üstteki girinti dikey kullanımda pek rahatsız etmiyor ama telefonu yan tutunca acayip göze batıyor. Çok saçma olmuş orası. Ekranı kırarsanız 1.180 liracık hediyesi oluyor. Arka cam kapağı kırarsanız tamiri olmuyor ve 2.330 liraya sıfır iphone x ile değişim yapıyorlar. https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/pricing

mkyb tarafından 18/Kas/17 00:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hükümet faturaya ek telefon almaya ayar çekecek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Sanmam. Turkcell faturaya ek televizyon bile satıyor. Hatta bunun için şirket bile kurdular : http://www.financell.com.tr

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı

Sanmam. Turkcell faturaya ek televizyon bile satıyor. Hatta bunun için şirket bile kurdular : http://www.financell.com.tr

Kaldırmasalar bile tavan fiyat limiti koyacaklar diye düşünüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

15 Aralik'ta iki haftaligina TR'ye geliyorum. Isteyene kendi komisyonum dahil $1250'a getirebilirim.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

https://m.youtube.com/watch?v=MpGBZAxiH74

umit tarafından 17/Kas/17 20:07 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Bir telefondan cok ötesi...

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

ben temiz kullanırım kırmam dökmem diyenlere spotçu yolları gözüktü. kayıtsız 5.700 e satanlar var.

Garantili alacaklara bir şey diyemiyorum.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

ben temiz kullanırım kırmam dökmem diyenlere spotçu yolları gözüktü. kayıtsız 5.700 e satanlar var.

Pasaport kaydıyla zaten Türkiye satış fiyatına denk geliyor. Ne olursa olsun bir telefona 6.100 lira verilmez.

Ha N11'de ucuz olarak düşer yılbaşından sonra. Operatörlerden taahhütle telefon alıp yarı fiyatına telefonculara satanlar sağolsun. :) N11'de mağazası olupta bu tip bozdurma telefon alan esnafla anlaşmalı olan toptancılar var. Ucuza toptan alıyorlar sonra kar koyup satıyorlar.

Android telefonlarda garanti ilk faturanın kesim tarihinden başladığı için garantisi başlamış cihaz alıyorsunuz. İmei numarasından serviste anlaşılacağı için ileride mağdur olma riskiniz var.

iPhonelarda ise faturaya değil cihazın Apple sunucularına ilk bağlanma tarihine bakıldığı için sorun yok. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    heza bunu yazdı

Pasaport kaydıyla zaten Türkiye satış fiyatına denk geliyor. Ne olursa olsun bir telefona 6.100 lira verilmez.

Ha N11'de ucuz olarak düşer yılbaşından sonra. Operatörlerden taahhütle telefon alıp yarı fiyatına telefonculara satanlar sağolsun. :) N11'de mağazası olupta bu tip bozdurma telefon alan esnafla anlaşmalı olan toptancılar var. Ucuza toptan alıyorlar sonra kar koyup satıyorlar.

Android telefonlarda garanti ilk faturanın kesim tarihinden başladığı için garantisi başlamış cihaz alıyorsunuz. İmei numarasından serviste anlaşılacağı için ileride mağdur olma riskiniz var.

iPhonelarda ise faturaya değil cihazın Apple sunucularına ilk bağlanma tarihine bakıldığı için sorun yok. 

aynen hocam, bu şengüllerin sahibinin yeğenini tanıyorum adamlara bu şekilde gelen iphoneların haddi hesabı yokmuş. Hatta bi ara onlardan temin edip satış yapacaktım çevremde ama olmadı yattı. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Nedense ilgimi çeken bir konu haline geldi ve sürekli olarak Note 8 ile X karşılaştırmalarını takip edip, inceliyorum. Note 8 çok çok daha iyi ve ucuz değil mi ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
Toplam Hit: 5297 Toplam Mesaj: 39
iphone x masaya koymalık telefon