İran Mı Oluyoruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

iranlaşmıyoruz hacı malesef gavurlaşıyoruz...

ayrıca youtube Atatürke yapılan çirkin olaylar için kapatıldı ve tepki gösterildi ayrıca bu tür tepkileri gösteren tek ülke biz değiliz.

ataist konusunda sana kesinlikle katılıyorum insanın vijdanına dinine düşüncelerine kilit vurulmamalı... insan ne isterse ona inanmalıdır ateist arkadaşımda var çokda severim kendisini ateist oldu diyede hiçbir zaman yadırgamam kendi sorunudur çünkü o konuda hakklısın.

demokrasi dersen malesef ondan yoksunuz abi... babadan oğula mantığı işliyor her zaman bu ülkede malesef...

hoca Atatürk e laf etmiş olabilirler ama bizim videolar da da yunanlılara bşilmem nelere bi ton şey deniyodu...

böyle şeymi olur bu tepki değilki savaş alanından çekilmektir biyerde bıraksınlar bizde koyalım videomuzu çatır çatır cevap verelim...

diğer konuda haklısın kesinlikle dine düşünceye kilit vurulmamalı

ama bunlar insanların duygusunu sömürüyorlar bn müslümanım diyip tepene oturuyorlar ve helal olsun valla sokaktaki iki adamın birinide inandırıyolar

Ya devlet başa, ya kuzgun leşe...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    BAAL Kuran-ı Kerim böyle yazılır, lütfen saygısızlık etmeyelim. Ayrıca engellemeye karşıyım. İnsan iradesi diğer fikirleri inceleyip yorumlamazsa inandığından bir adım uzaktır. Bana göre bu olaylar faydadan ziyade kutuplaşmayı tetikler.

!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ateizm.org da tüm basına mail attık bu basının akp basının özgürlükcülüğü demokrasi demokrasi diğe ağlamaları türbanda bitiyor bir tek kendilerinden olmayan düşüncereye demokraside yer yok,özgürlük yok

@habib
    sorun ülke kuranla yönetilmiyor..

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:

şimdi biri çıkıp diyebilir ki islamla şunla bunla dalga geçiliyor zart zurt,ben burada dinle dalga geçilsin demedim kaldı ki dalga geçmesi yasalarca kapatılmasını gerektirmez,şu anda öyle bir yasa yok.Var diyelim o zaman islam forumlarında ateistlere demediklerini bırakmayan adam dolu,hadi bu siteleri de kapatalım?

AntiOksidan arkadaşım,kapatmaları savunduğumdan değil,işin hukuki yönünden bahsedicem..Bir site kapatıldıysa,kapatılma nedeni yazar.Kanunsuz suç ve ceza olmaz.Yazılı bir madde vardır ki,ceza öngörülmüştür ki kapatılmıştır..Kapatma kararına konu alan dosya no'yu incelersin,sebebini öğrenirsin.

Misal "Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi, 06/06/2008 tarih ve 2008/624 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir." gibi..

Eğer İslam Forumlarında da dediğin gibi Ateist vatandaşlara demediklerini bırakmayan kişiler varsa,onlar da kapatılsın tabi ki..Bahsettiğin sitenin kapatılma nedenini bilmiyorum ama muhtemelen şu madde olsa gerek:

Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama

MADDE 216. - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    ---------------

Bu bir "tehlike" suçudur,suçun oluşumu için sonucun meydana gelmesi gerekmez. 

Gördüğün gibi kanunda yer verilmiş bir ceza öngörüldüyse eğer,burada "İran mı oluyoruz" demeye gerek yoktur..Bu kanun maddesi Eski TÜrk Ceza Kanununda da vardı,şimdi ki Ceza Kanununda da var.Kaldı ki bir şikayet üzerine dava açıldıysa,nihai karar veren mahkemelerdir.

Yargı mı bizi İranlaştırıyor o zaman? 

Saygılar bizden 

Çekil,Önümden Çekil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    ya he iran oluyoruz a.k. uyanın devlet elden gidiyor deyin deyin bu devlet de yerinde saysın böyle şu kadar yılık cumhuriyet tarihinde

Ücretsiz pratik MP3 İndirme Programı >>> http://www.tamindir.com/mp3-indirmece - http://www.gezginler.net/indir/mp3-indirmece.html
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Hoca yargı hangi yargı?Üst mahkeme,alt mahkeme?Yargı tamamiyle homojen bir yapı değil ki?üst taraf ve alt taraf farklı : ) çünkü alt taraf daha yeni ve daha belli zihniyette :)  keşke farknda olsan,yargıya laf sokayım diye girmesen başlığa:)
    ayrıca  eğer yorum yapacaksan başlıkla ilgili aç türban,kapatılma vsye bulaştırmayın konuyu!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Qin
    Qin's avatar
    Erkek

iran olsaydık peygamber efendimize allaha küfür eden siteleri hepsindne önce kapardık merak etmeyin

ha ayrıca hocalar dönüp dolaşıp konu akp gelcek biliyorum ki gelmiş ama bu ksımı galiba anlamakda zorluk cekiyosunuz

Bu siteye erişim akp tarafından yasaklanmıştır demiyor mahkeme kararıyla deniyor madem demokrasi savunuyosunuz mahkeme kararlarınada saygılı olcaksınız

ifade özgürlüğü diyorsanız ozaman mustafa kemal atatürk hakkındada (hakaret etmden)kişiler düşüncelerini söylediği zaman kuyruğuna basılmış kediler gibi viyaklamıycanız

işinize geldiği gibi demokrasiyi eğip büzmeyin ok

bikere bu ülkede demokrasi olsaydı en basta siyasilerin arkasında askerin sapkası görünmezdi anlayan anlamıştır beni

sadece demokrasi var dip kendimizi kandırıyoruz

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    habib_mx_tr
    habib_mx_tr's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı:
    ateizm.org da tüm basına mail attık bu basının akp basının özgürlükcülüğü demokrasi demokrasi diğe ağlamaları türbanda bitiyor bir tek kendilerinden olmayan düşüncereye demokraside yer yok,özgürlük yok

@habib
    sorun ülke kuranla yönetilmiyor..

Sorun o değil hocam sorun dört şerefsizi adam diğe başımıza seçenlerde. Sorun seçenlere o düşünceyi kazandıranlarda. Pek anlamam siyasetten fazla karışmak istemem ama şunu belirteyim başımızdaki dört o**pu çocuğundan bende memnun değilim, hem maddi hem manevi. Sizden tek ricam benim inandığım dinin kutsal kitabının baş harfini büyük yazmanız.

!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

laiklik nedir ? din ve devlet işlerinin birbirirnden ayrılması değil tam olarak tabikide

laiklik bi ülkede bi adamın hiçbir baskı altında kalmadan bben müslümanım ben ateistim ben yahudiyim diyebilmesidir. bu adama bunu söyleyebilmesi için güven ortamı oluşturan ise devlettir. Devlet bu düzeni yıkarsa düzende devleti yıkar emin olun....

der die das
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Qim;
    hoca derdin ne?mesajda yazılanı anlayamıyor musun?bir şekilde sağcının da solcunun da etkisi oluyor mahkemeye,youtubela bir ateist sitesini bir tutuyorsan ben burada sendne şüphe ederim.
    Atatürke sendne çok daha sevgim ve syagım var,atatürke afedersiniz i.ne diyen adamlara oy vermeye can atmıyorum ;)Youtubeta yunanlılar aleyhinde de onlarca video var.Diğer yandan asker şöylşe böyle vs diyorsan başka konu aç orada cevaplarız her şekilde,gelip burada akp taraftarlığı yapma hocam,savcıların tek başına hareket etmediklerini herkes biliyor.

konu akp kavgasına dönmesn bu mesajıma attığın mesaja cevap atmayacağım,eüer ateist siteleri kapatılıyor afferin diyorsan zaten sana mesaj yazmamaın bir anlamı yok ya neyse,net düşünceni söyle.
Toplam Hit: 11025 Toplam Mesaj: 147