Is Degistirmeli Miyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    mehmetcan bunu yazdı

merhaba , taş yerindeyken ağır o yüzden bırak onlar çıkartsin sen çıkma baska işe'de bakmamalısın.

anı yaşa maaşını al keyfine bak. selamlar

bu motto üzerine yasaydim suan üniversitede asistandim belki hoca olmustum :) onlarin cikarmasi beni hem motivasyon olarak düsürür hem yeni is ararken sebebini aciklamak zor olur hem de istemedigim pozisyon ve maasta calismak istemiyorum o yüzden "keyif" pek yok :)

Sanirim ben artik kararimi verdim. Is bakip referans mektubu isteyecegim. Is bulursam da cikisi verecegim. Bu ay bitmeden bulabilsem keske o zaman direk cikisimi verirdim.. Ama muhtemelen ekim ayina kalacak hatta kasim.. Tüm cevaplar icin tesekkürler, kararimi verdim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

dostum zaten doğru tespitler yapmışsın.  kovulmama sebebin muhtemelen fransadakilerle ortak yürütülen proje ama yine kendin de söylediğin gibi o işi fransadan birilerine devrettikleri zaman sen boşta kalıyorsun ve muhtemelen seni de çıkarırlar. anlattıklarından firma yönetiminde bir belirsizlik söz konusu. vice president ve head of development dediğin üst yöneticilerin kovulması bence tasfiye edilme şeklinde olmuş. seni fransaya çağırırlarsa git ama çağırmazlarsa -ki öyle tahmin ediyorum yeni iş bul. ayrıca yeni iş için görüşmeye gittiğinde sakın önceki işinden bahsederken "ben çıkmasaydım zaten çıkaracaklardı" gibi bişey söyleme.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

Hocam açık kapı bırak ama maaş yükseltmeyi ve/veya mevki makam yükseltme teklifini ihmal etme.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    acikistihbarat bunu yazdı

dostum zaten doğru tespitler yapmışsın.  kovulmama sebebin muhtemelen fransadakilerle ortak yürütülen proje ama yine kendin de söylediğin gibi o işi fransadan birilerine devrettikleri zaman sen boşta kalıyorsun ve muhtemelen seni de çıkarırlar. anlattıklarından firma yönetiminde bir belirsizlik söz konusu. vice president ve head of development dediğin üst yöneticilerin kovulması bence tasfiye edilme şeklinde olmuş. seni fransaya çağırırlarsa git ama çağırmazlarsa -ki öyle tahmin ediyorum yeni iş bul. ayrıca yeni iş için görüşmeye gittiğinde sakın önceki işinden bahsederken "ben çıkmasaydım zaten çıkaracaklardı" gibi bişey söyleme.

bosta kalma olayi yok hocam, söyle ki, oraya devretseler bile bir ihtimal yardim et diyebilirler ama bütce o adamlarin elinde oldugu icin bir kisi yerine 3-4 kisiyi ise alabilmek varken neden benim maasimi ödesinler ki? Ayrica isvicre'deki firmaya da uygulama gelistiriyorum zaten ama onlara bagli degilim ve fransadaki adam beni artik istemediginde diger grubun bütcesi uygun olmayabilir. 

Fransa'ya cagirmazlar cünkü olay maas meselesi. Adamlar isvicre sartlarina göre maas vermek istemiyorlar, o yüzden ben oraya gitsem de ayni maasi alacagim.. O yüzden cagirmazlar, cagirsalar da ben gitmem. 1 haftaligina gittim zor dayandim, anlatmak istemiyorum o ortami... 

elbette is görüsmesinde öyle demem, firmanin yönetimsel sikintilari vardi ve bu gelecek kaygisi yaratiyordu o sebeple bir sürü insan sirketten ayrildi (ki dogru). gibi bir seyler söylerim herhalde :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

Hocam açık kapı bırak ama maaş yükseltmeyi ve/veya mevki makam yükseltme teklifini ihmal etme.

hocam sirket 2019 da zarar ettigi icin o kadar adami isten cikardi :) bana zam vereceklerini hic sanmiyorum ve zammi konusmam gereken adam da fransadaki adam artik :)  Mevki olayina gelince, zaten proje yöneticisi ben olacaktim herkes kabul etti (head of dev., ürün yöneticileri vs) sadece diger adam tatilde oldugu icin bekleyelim ama bi sorun cikmaz dendi ve bir süre hic ses yok ta ki cuma gününden önce, fransadaki suanki proje yöneticisi, sana yil sonuna kadar proje yöneticiligi verecekler sonra duruma bakacaklar, yeni birilerini ise alabilirler. Bir gün sonra zaten toplanti oldu, onlar da fransa'da toplanti yaptilar ve cocuk dedi maalesef suan kimseyi proje yöneticisi yapmiyorlar. Yeni birilerini ise alacaklar onlardan birini yapacaklar :) Benim yükselecegim tek mevki vardi bu firmada,o da buydu.. :) 

o yüzden ne maas ne mevki suan icin mümkün degil, gelecekte ise isten bile cikarilabilirim. 

O yüzden böyle sacma seyi bekleyip düsünmek yerine, is bakmak daha iyi maasla, daha iyi mevkiyle bir yerlere baslamak daha mantikli. Ailemle de görüstüm bi sikinti yok. Bu sekilde devam edecegim. Is ilanlari cok var, linked'in hesabi acmayi da düsünüyorum head hunterlar icin :) sosyal medya vs hic bi sey kullanmiyorum. Ama sanirm zamani geldi bi seylerin

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Dereyi görmeden paçaları sıvama hocam. Belki senin için daha iyi bir planları vardır. 

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Demin TFS ile ilgili bir toplanti vardi, hem head of development hem benim sefim katildi hem de product manager. Toplanti bitiminde söyledim hepsini :) Product Manager korktu kacti (kendisi de fransiz, dedim fransaya bagli olmak istemiyorum vs)

Hem sefim hem head of development bana hak verdi. Dedim kesinlikle bu sekil calismiyorum. Sef dedi belki DAMA takimina aldirabiliriz ama o da sefiyle konusmasi lazim. Maas olarak bi ekleme yapacagini düsünmüyorum ama dedi project manager olayini halledebiliriz. Bakalim teklifler ne olacak ama kesinlikle belirttim ki fransa ile birlikte calismayacagim..

Konusurken biraz heyecanlandim, sef üzüldü, head of development sevindi, product manager de korktu :) olayin özeti bu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Demin TFS ile ilgili bir toplanti vardi, hem head of development hem benim sefim katildi hem de product manager. Toplanti bitiminde söyledim hepsini :) Product Manager korktu kacti (kendisi de fransiz, dedim fransaya bagli olmak istemiyorum vs)

Hem sefim hem head of development bana hak verdi. Dedim kesinlikle bu sekil calismiyorum. Sef dedi belki DAMA takimina aldirabiliriz ama o da sefiyle konusmasi lazim. Maas olarak bi ekleme yapacagini düsünmüyorum ama dedi project manager olayini halledebiliriz. Bakalim teklifler ne olacak ama kesinlikle belirttim ki fransa ile birlikte calismayacagim..

Konusurken biraz heyecanlandim, sef üzüldü, head of development sevindi, product manager de korktu :) olayin özeti bu

hayırlısı

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

üstümden bi yük kalkti.. cuma gününden beri hic gülümsemedim iste.. öyle moralim bozuldu hocam.. simdi biraz rahatladim. Head of Development dedi ki, o zaman o frandaki adama söyleyeyim.. Dedim söyleyebilirsin benim icin problem yok, kesinlikle onlara bagli ya da onlarin altinda calismak istemiyorum bundan bi süphem yok.. Bakalim ne olacak artik..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Komşunun komşuya borcu varmış. Ödeyemeyeceğini bir türlü söyleyememiş,sonra birgün ödeyemeyeceğini söylemiş. Sonrada oh be biraz da sen düşün komşu demiş.Rahatlamış senin iş bunun gibi olmuş.iyi yapmışsın. 🤭🤭

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 6166 Toplam Mesaj: 69
işten istifa