folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İspatlayabilecek Misiniz ?

İspatlayabilecek Misiniz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

MitNickKevin'in söylediği olay dejavu'dur. Banada çok oluyor ama bilimsel açıklamasını okumuştum, c/plemek istemiyorum şimdi.

Kreston, normalde rüyalar 10-20 saniye arası değişir. Birde bu rüya nesiller boyumu sürüyor. Geçmişini biliyorsun, yeni doğan çocukları görüyorsun. Nerelerden nereye geldiğini görüyorsun. Bu cevaptan tatmin olmayabilirsin ama herşeyi ıspatlıyamassın, ya da sözcüklere dökemessin ama inanırsın bu da onun gibi birşey. Ben rüya olmadığına inanıyorum ispatlamak için yeni uyanık halimle bu kadar yazabildim valla size ispatlama çalışmalarında başarılar :)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

farzetki bitkisel hayata girdin ve rüyaların ozaman daha uzun sürecektir öyle deilmi rüyaların 15-20 sn sürdüğünü biliyorum ancak rüya içersinde o size 1 gün müş gibi geliyor neden 1 ömürmüş gibi de gelmesin ?

ben size rüyamdaki acı hislerini elbette ispatlayamam sizin rüya gördüğünüzü bile ispatlayamamanız gibi.

ben size hiç bişey ispatlamak zorunda deilim ben sadece tek bir gerçek olduğuna inanmıyorum ama görüyorumki siz o kadar çok kendinizi şartlamışsınız ki o kadar çok körü körüne bağlanmışsınız ki hiçbirşey imkansız değildir felsefesini kapmayı bırakın bu olaya en ufacık bir olasılık bile vermiyorsunuz öyle ki hala ama hala ortada bir tane resmi bir kanıtınız yok yani bana diyosunuz ki şunu şunu yap şöyle yap o halde rüyada deilsindir diyorsunuz ama ortada bir kanıtınız yok

hepiniz olayı çözmüşsünüz dünyanın en zeki insanları sizlersiniz ama hiç kendinizde ufacık bir hata payı aramadınız siz hep mükemmelsiniz yanılma olasılığınız yok.

üzgünüm ama söylediklerinizin hiçbiri beni tatmin etmedi ben neden size ispatlamıyorum olay şu çünkü ben zaten şu an bunun bir gerçek olmadığına inanıyorum yani ispatlamama ne gerek var

devam ediyor...

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

herneyse ilginiz için ve gönderdiğiniz cevaplar için gerçekten çok teşekkürler sanırım konuyu daha fazla uzatmanın bir anlamı yok sonuçta dediğim gibi herşey görecelidir benim için gerçek belkide rüyalardır sizin içinse gerçek : acı , parfüm , görünüş , tad ve dokunduğunuz şeyi sırf hissettiğiniz için gerçek saymanız.

devam etmeyecek

Zimbabwe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gursoy
    Gursoy's avatar
    Erkek

---

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

aynı şekilde sende kendini öyle bir inanmaya şartlamışsın ki bunun gerçek olduğuna ....

evet gerçekten bu kadar mükemmel bir rüyadasın

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gursoy
    Gursoy's avatar
    Erkek
    ayrıca eğer dediin gibi rüyadaysak bütün herkes rüyada demektir yaani rüya aleminde yaşıors demektir.burdan yola çıkılarak rüya die bi kawramın olması saçma o zmn.rüya hayatımız olmuşş demektir.bilmem tam olarak anlatabildimmi demek istediimi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gursoy
    Gursoy's avatar
    Erkek
    yaani buna rüya adını takmamız saçma deilmi o zmn
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

neden ?

rüyanda gördüğün insanların gerçek insanlar olmadığın nerden biliyorsun ?

tamam istediğin gibi olsun buna rüya demeyelim ama bilinmesi gereken kısım

teknik olarak rüyayla gerçeğin aynı olmasıdır dolayısıyla benim kastetmek istediğimde şu :

yani herşeye bu kadar körü körüne bağlanmayın her türlü düşünceye açık olun gerçeğin bile tam olarak ne olduğunu bilmiyorsunuz

Zimbabwe
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek

şimdi... öncelikle sayfalar dolu cvp gelmesi mantıksız... çünkü Kreston arkadaşımız kendini hiç bir ispata inanmamaya şartlamış.. siz ne deseniz boş..

sanal bi mevzunun cvbıda soyut bi cvp olur.. tabiki bunu ispat olarak kabul etmezsin..çünkü nedenin var.. bu sanal bi mevzu..

bende rüyada yüksek binalardan düştüğümü görüyorum ama kalkınca hiçbişeyim yok.. o zaman rüyada böyle şeyler olmaz diyoruz...

ama gerçekte atlarsan direk tatnınmaz hale geliyosun.. o zaman rüyada falan deiliz...

olay şu... gerçeklik tanımı diye bişey var.. şuan yaşadığımız gerçeklik ortamında gerçeklik tanımına uyan ne varsa yaşıyoruz.. o zaman gerçek bunlar.. yani düşünce kafamız yarılıyo vs.. vs..  ama rüyada bize gelen bi zararı yataktan düşmediğimiz sürece görmüyoruz..

hiç rüyada hapse atılıpta 10 sene uyanamayan varmı? yok...

dediim gibi.. Kreston arkadaşımız hiçbi input una "tamam haklısınız.. ama bide şöyle düşünün... " diye başlamadığı için.. tartışmaya gerek yok.. çünkü kendini şartlandırmış..

o zaman Kreston.. nede olsa rüyadayız.. sen git banka soy.. 25 kişiyi öldür... ordan kaç bahamalara yada ibizaya.. aslanlar gibi sür hayatını. tutuklan..işkence gör :d nede olsa rüya.. gerçek deilki diye bağır dur.. bizde tv de izleyelim :D

the end....

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Designer
    Designer's avatar
    Erkek

bide şu var.. madem bişeye inanmayacaksın nie soru soruyosun.. inputlara bakıyorum sana verilen cevapların hepsi mantıklı..

risk nedir? hikayesini biliyosundur kesindir.. buda onun gibi bişey işte..

son sınavdan mutlaka 11 alması gereken öğrenciye risk nedir diye sorar öğretmen yazılıda..... bomboş kağıda "risk budur" diye yazıp verir çocuk.. ve 100 alır...

olay bu...

Sen Yenisin Galiba...... ۩ шшш.ŢдћяỉБהּŢ. םכм ۩
Toplam Hit: 7765 Toplam Mesaj: 53