folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'dan Antalya'ya Motorla Gitmek

İstanbul'dan Antalya'ya Motorla Gitmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Bende yarın  sabah araba kiralayıp  Isparta Antalya yapıcam. 120Km ben bile kendime güvenmiyorum. Motorla iyi cesaret 

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Not
    Not's avatar
    Erkek

Herkes giydirmiş ama doğru demiş büyük risk hocam. Ehliyetsiz zaten daha 5 km ya gider ya gitmez mutlaka bir şey gelir başına çünkü heyecan anında ne yapacağını bilmiyorsun...Bir köpek çıksa önüne aniden kırsan veya denesen zaten tbt olarak hastahane ziyaretine geliriz o derece ve proflar söylemiş yenmez bu diye :)

Birinci vazifen,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini,ilelebet,muhafaza ve müdafa etmektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hem ehliyetin yok hem de tecrüben yok anladığım kadarıyla.

250 cc lik cross motorla o yol 15 saatten aşağı bitmez.

o cross motorun maksimum hızı 130-140 lardadır. ayrıca selenin rahatsızlığı sebebiyle de sürekli mola vermen gerekecek, vermezsen kıçındaki ağrı aylarca geçmeyecek.

bence hiç o yola çıkma.

otobüse yükle otobüsle git, orda sür, keyfini çıkar.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek

haftaya blabla ile geleyim birlikte dönelim antalya ya ehliyet var , tecrübe var sıkıntı yok :D 

Shephard tarafından 13/Haz/16 12:33 tarihinde düzenlenmiştir

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Gitme. 

Plaka yoksa 5 km gitmeden motoru bağlanırsın. Ehliyetsiz moor kullanma cezası geçen yıl 1326 liraydı.  Ayrıca cross la o yol çekilmez titreşimden önce kollarını sonra götünü kaybedersin.  Birde tecrübenin yoksa çok zorlar. 3 senedir motordan içmediğim halde Trabzon İstanbul yolunu yapmayı sürekli erteliyorum. Şehirler arası yolculuk zor 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Henüz yola çıkmamışken vazgeç. Afyon'da mutlaka çevirmeye yakalanırsın. Hadi çevirmeyi siktir ettim bu kadar az tecrübeyle Gebze'ye kadar bile gitme.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam yanlış anlama seni düşündüğümden yazıyorum. Otur düşün taşın. O motoru lütfen zararınada olsa sat. Sırf bu tarz yaklaşımlara sahip olunduğundan türkiyede motosiklete öcü gibi bakılıyor.

Al bak aynı senin gibi başlayan birinin konusunu atıyorum sana. Gerçi baştan bu şekilde düşünüyorsan yapacak birşey yok. En azından ailene söyle herkese motosiklet yüzünden ölmedi kendi düşünceleri yüzünden öldü desinler.

http://www.motordelisi.com/forum/forum/motosiklet/motordelisi-genel/102739-ss-ile-uzun-yol

Hız yapılır, yol yapılır, kaza yapılır, ehliyetsiz ruhsatsız plakasız gezilir. Ki bazı durumlardan ötürü bende ruhsatsız plakasız geziyorum. Ama bu şekilde gidilmez. Konuyu baştan sona oku.

Aynı arkadaşa bin kere söylediler kendi egosunun kurbanı olmasını geçtim arkasındaki kızında canına mal oldu. Şahsen benim kızım olsaydı arkasındaki ailesi böyle bir evlat dünyaya getirdiği için onları motora bağlar şarampole atardım. 

Gerçi ne dersek diyelim fikirlerin değişmeyecek hayırlı yolculuklar. 10 bin km tecrübende olsa bir gün motoru bırakmana sebep olacak bir kazaya karışacaksın. 

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam tecribe yoksa araba ile bile uzun yola çıkılmaz ki siz sizden kat kat tecrübesi olan, motora yıllarını vermiş insanların bile tereddütle yaklaştığı bir şey olan uzun yola çıkma peşindesiniz. Ehliyet yok, plaka yok, tecrübe yok. Tek derdiniz "acaba yakalanır mıyım?" sorusu. Peki ben bir şey sorayım, bir kaza oldu da karşı taraftan bir insanın canına kıydınız. O zaman ne olacak? Trafiğe sırf kendinizi düşünerek çıkamazsınız. Trafikteki başka insanları da düşünmek zorundasınız. Bu cahil düşünce yüzünden bu kadar kaza oluyor. Bence mahkemeler, ehliyetsiz olarak yola çıkanların yakalanması durumunda "kasti olarak adam öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılama yapılmalı. O trafiğe hepimiz çıkıyoruz, sevdiklerimiz çıkıyor. Hiç mi düşünmüyosunuz "hadi beni geç, başkasına zarar verirsem ne olacak?" diye? İlla "motorsikletçi genç öldü" haberleri mi lazım sizi caydırmak için? Bu kadar mı dar kafalısınız?

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Hocam tecrübe yok ise bence kısa mesafeli yerler düşün.  Mesela İstanbul Sakarya git gel yap. Uzun yol tecrüben olsun uzun yolsa herşey farklı oluyor. Motor var zaten sıkıntı bide 800km yol yeminle kıçını uzun bir süre hissetmezsin. 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PatriotCracker
    PatriotCracker's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

Hocalar selam böyle bi planım var ama sorunlarımda var.

Öncelikle motor ehliyetim yok. Şu yol güzergahında nerelerde paket olma ihtimalim yüksek?

Kask, dizlik ve eldivenler mevcut.

250'lik cross bi motor var.

Ayrıca sürmeyi pek bilmediğimden afyon da bir gün konaklamalı gitmeyi düşünüyorum.

Bide motor yeni oldugu için plakası yok ama faturası var 3 ay geçerli.

Ehliyet yüzünden ceza yeme durumumda nasıl bir işlem uygulanır? B ehliyet ile idare etme şansım yok mu?

Bende A2 Ehliyet - motorsiklet - sigorta - vize hepsi var. yinede yemiyor Alanyadan istanbula gitmeye, senin sorduğun ne şimdi ? 

-------- Dünya kadar malın olacağına fındık kadar beynin olsun.
Toplam Hit: 7555 Toplam Mesaj: 63
motorsiklet