folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İstanbulun Uzak Uçlarına Taşınmak, Tuzla/Esenyurt Vs.

İstanbulun Uzak Uçlarına Taşınmak, Tuzla/Esenyurt Vs.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

araba varsa şarköye taşın orda izole kafanı dinlersin.

..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ahmet Yesevi dediğin yerin eski adı çakal deresi gerisini sen dusun

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Realist bunu yazdı

araba yok ya, araba olsa gebze izmit tarafına da taşınabilirim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Beylikdüzüne  Gel  hacı  :D  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

Hey gidi hey. Bundan 15-20 sene önce Beylikdüzü çıkışında İstanbul tabelası vardı. Beylikdüzü apayarı bir yer olarak kabul ediliyordu. Tam dağ başıydı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

Hey gidi hey. Bundan 15-20 sene önce Beylikdüzü çıkışında İstanbul tabelası vardı. Beylikdüzü apayarı bir yer olarak kabul ediliyordu. Tam dağ başıydı.

Eskiden beylikdüzünden geçen kuleli vs araçları istanbul istanbul diye bağırıyordu aq 

sonra 1 - 2 atarlı insan burası istanbul değil mi anunagoim diye kavga çıkarırdı hey gidin hey :W

şuanda da binaların yapılması nufüsün artması dağ başı olduğunu değiştirmiyor  

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    hezarfen bunu yazdı

hocam tuzla/aydıntepe mahallesinde oturuyorum. işim bu tarafta olduğu için taşındım, arabasız kalma durumuna karşı da d100 ve marmaraya yakın olacak şekilde bir siteye taşındım. 14 ay falan oldu, bir sıkıntı yaşamadım, memnunum halimden. İlan bırakıyorum, soru olursa alabilirim. 

link1

link2

link3

edit:  Evora sitesi var hocam, oradan da bakabilirsin . Tuzla emlak konut falan da olabilir 

eyvallah hocam bakıyorum siteye, güzelmiş

@kaptan arapça bilmiyorum, gelirdim yoksa

Gel biz sana seve seve öğretiriz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    Realist bunu yazdı

araba yok ya, araba olsa gebze izmit tarafına da taşınabilirim

Ben aydınlıdayım. TOKİ'lerdeyim. e rahat mı yaani. en azından şehirden biraz uzak olmasından sakinliği var. Ancak kira fiyatları olmaması gereken düzeyde. bölgedeki emlakçılar tabanı yükseltiyor sürekli. kira tokide ortalama 800 ile 1200 civarı fiyatlar mevcut sahibinden de görüleceği üzere. ulaşım araç yoksa dolmuş 15-20 dakikalık yolculukla e5 inip tren(marmaray) yürünebilir de ama biraz sürüyor. KM11 ile 30-40 dakikada pendik metro şeklinde kolay. birkaç otobüs seçeneği varda ben bunları kullanıyorum sıklıkla. aydınlı hakkında aklıma gelen bunlar :)

dipnot: aydınlı meydanda kahvelerin önünde sürekli ekipler bulunuyor.

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    salihgs bunu yazdı

Oralara gideceğine Arnavutköye git. Mesela terkos karaburun gibi yerlere. Hem doğayla iç içe olursun hem de İstanbuldan da çok uzaklaşmazsın. 

Ben 2 sene terkosta yaşadım. Havaalanı yolu üzerinden hasdaldan istanbulun her yerine maksimum 1 saat minimum 35-40 dkda bağlanıyordum. Hem doğa hayatı hem istanbul 

hocam mesela bu listeden önereceğin var mı : 

https://www.sahibinden.com/kiralik/istanbul-arnavutkoy?pagingOffset=20&a812=40728&a812=40602&a812=40603&a812=40604&a812=40605&a812=40606&a103651=1139073&a20=1206094&a20=1213206&a20=38470&a20=1227923&a20=38496&a20=38474&a20=1227924&a20=38486&a20=38471&a20=1227925&a20=38485&a20=38475&a20=38479&a20=38477&a20=38478&a20=38476&price_max=1300

Hocam bu deliklikayadan uzak durmanı öneririm burası hadımköy gibi gözükse de aslında esenyurtla sınır komşusu. 

Dediğim gibi terkos veya karaburunu düşünebilirsin doğa göl karadeniz sahil... Arka hava alanı yolundan İstanbula ulaşım. buralarda sahibinden üzerinden kiralık ev bulunmaz direk gidip araştıracaksın.

Arnavutköyün içerisinde ise Taşoluk, Bolluca, İmrahor,Nene Hatun gibi mahalleler senin aradığın tarz mahallelerdir sessiz sakin kafa dinlemelik çok yerler var buralarda kiralar da uygun. 

Ha tuzla veya silivri de güzeldir ama ben buraları İstanbuldan tamamen kopmaman adına söylüyorum bir tuzladan kalkıp canın sıkılınca taksime kolay kolay gelemezsin ama Taşoluk tokide oturuyorsan bir akşam vakti araban varsa  evinden taksime 35 40 dkda ulaşabilirsin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

20 yıl pendikte yaşadım. Pendik avrupa yakasındaki bir çok ilçeden daha iyidir. Sahile yakındır, suriyeli sayısı azdır. Tek sıkıntı yobazı çoktur.

.
Toplam Hit: 5079 Toplam Mesaj: 39
tuzla ebeyin amı ebesinin nikahına gidiyorum. taşınmak