İzmirde Ev Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocalar önerdiğiniz yerleri google maps da işaretleyip resmini veya kordinatını (link bağlantısı olarak ) 

koyabilirmisiniz alayını gezip bakayım ?

örnek rotam

440426570fotocunuz72312Eylul2011Pazartesi249kahramanlar.png%20%281047×683%29

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Şirinyer hipodromu diye bak ... Tren zaten orda duruyor... Şirinyerde, koşu da bir d egediz var ilerde durakları.. nizpeeten ucuz da olur evler sanırm gediz tarafında...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

hocalar önerdiğiniz yerleri google maps da işaretleyip resmini veya kordinatını (link bağlantısı olarak ) 

koyabilirmisiniz alayını gezip bakayım ?

http://maps.google.com/maps?hl=tr&gs_upl=1702l8660l0l10017l11l11l0l4l4l0l216l1118l0.5.2l7l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1024&bih=629&q=maps+izmir&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x14bbd862a762cacd:0x628cbba1a59ce8fe,Izmir&gl=tr&ei=sF9uTvLVGcvN4QS8qrGMBQ&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CBgQ8gEwAA

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Şunu söylebiliriz ki Basmane'ye yürüme mesafesinde olan yerlerde oturulacak rahat edilecek yerler yok.Tam tersine sorunlu yerler mevcut
    Bir ucu tenekeli mahalleye, bir ucu hırsızların mekanına, çoğu yeri tinerci-şarapçı-serseri tiplerin olduğu yerlere çıkar.
    Basmaneden iyice Konak-Alsancak tarafına doğru ilerlersen huzur bulursun ki oralar iş merkezidir ev yoktur.
    Metro olan herhangi bir yerden Basmane metroya max 10-15 dakika içinde ulaşırsın ( izbanı kastetmiyorum ). Bornova-Buca-Şirinyer üçgeninde bir yer seç. Çamdibi çok kötü değildir ama öğrencilikle uzaktan yakından alakası yoktur.Ulaşım olarak seçebileceğin en kötü yerlerden biri...
    Bi de haritaya göre yaşanacak yer seçilmez :) Nacizane tavsiye, diğer İzmirli arkadaşlar da bunu anlatmaya çalışıyor.
    Ha son olarak tren harici otobüs seferleri de oldukça sık ve aşağı yukarı aynı vakitte varıyor Bornova Otogardan.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

AnaMuhalefet bunu yazdı:
    Şunu söylebiliriz ki Basmane'ye yürüme mesafesinde olan yerlerde oturulacak rahat edilecek yerler yok.Tam tersine sorunlu yerler mevcut
    Bir ucu tenekeli mahalleye, bir ucu hırsızların mekanına, çoğu yeri tinerci-şarapçı-serseri tiplerin olduğu yerlere çıkar.
    Basmaneden iyice Konak-Alsancak tarafına doğru ilerlersen huzur bulursun ki oralar iş merkezidir ev yoktur.
    Metro olan herhangi bir yerden Basmane metroya max 10-15 dakika içinde ulaşırsın ( izbanı kastetmiyorum ). Bornova-Buca-Şirinyer üçgeninde bir yer seç. Çamdibi çok kötü değildir ama öğrencilikle uzaktan yakından alakası yoktur.Ulaşım olarak seçebileceğin en kötü yerlerden biri...
    Bi de haritaya göre yaşanacak yer seçilmez :) Nacizane tavsiye, diğer İzmirli arkadaşlar da bunu anlatmaya çalışıyor.
    Ha son olarak tren harici otobüs seferleri de oldukça sık ve aşağı yukarı aynı vakitte varıyor Bornova Otogardan.

tamam hoca belli oldu yürümek yok daha da erken kalkip metroya binip basmaneye gidip ordan tekrar binicem 

şimdi basmaneden yukarı dogru metro geçen yerler

Hilal- Halkapınar - Stadyum -Sanayi - Bölge - Bornova

en uygun ev fiyat ulaşım bornovamı diyorsunuz şimdi ?

ayrıca kahramanlarda mı çok kötü onun hakkında bişi demediniz neciler vardır orda ?

+ sadece haritaya göre seçiyo olsam ödemişte otururdum hoca :) ama orda yaşasam haftada 4 gün izmire kaçarım yapcak bişi yok 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

..

askerdeydi en son aman haber alma zaten :| olm sen en iyisi bak gitme okuma okuyup napıcaksın bak okuyanlarda işsiz okumayanlarda fark yok :|

yanlış çok yanlış işe alım olaylarında ıstersen yılların coderı ol iş ilanlarına bakarsan okul ıstıyorlar deneyım vs yetmıyor.

neyse bı arkadas demıs hıpodrom duragı dıye hıpodrom duragıda ıyıdır.

kahramanlarda fuarn arka kısmı ıyıdır hem alsancakta sayılırsın bırsey olmaz trt bınasının oralar guzeldır 2 yıl orada kaldım ama kıraları bıraz yuksekktır. Zaten sen bu zamandan sonra bornova dusunuyorsan ıncem hemen metroya bınecem dıye dusunme kucukpark cevresınden bu zamandan sonra ev bulman ımkansız.

çamdibi halkapınar vestadyum duragına cok yakındır ama ogrencılık adına bırsey yoktur.alsancaga taksı ıle 5 dk otobus ılede on dk surer boyle bır avantajın var.

sırınyer hıpodrom duragının oldugu yerde ıyıdır uygun fıyata bulursunuz ev guzeldır muhıttırde.

yok karsıyaka yok mavısehır vs otarafları dusunme zaten .

Sen gel ızmır bın bornovadan metroya oradan ya gazemır duragına gel yada cumaovasına gel ın hangı durak sence yakın olacak ın bak ona gore tart oyle harıtadan bakmayla olmaz herkafadan farklı bırses cıkıyor.

görmeden olmaz. izmirliliyım 2 kusaktır buradayız. senın ıcın en uygun yer camdıbı ,fuarın arkatarafı kahramanlar ama bazı yerleri,

şirinyer ve şirinyer hipodrom duragıdır.senın en az yorulmanı saglayacak sırınyer hıpodrom duragıdır.

yok bahcelıevler 3 kuyular fılan  hayatta dusunme 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Sen üşenme kalk gel, bir şehir turu atarsın buralarda. Müridlerimizden biri yardımcı olur :)
    Ben oralarda olursam ben yardım etmeye çalışırım.
    Kalacak yer için birçok alternatifler düşünülebilir çünkü büyük bir alandan bahsediyoruz ve senin gideceğin yerin aslında İzmirle pek de alakası yok.
    1. Buca Şirinyer 2. Bornova ( Bölge metro durağına yakın yerler de Bornova diye geçer fiyat-ulaşım-rahatlık olarak çok uygundur ) 3 . Kahramanlar ??? ( Basmane tarafını Alsancak'a bağlar diyebiliriz bir nevi, Alsancak'a yakın taraflarını denk getirmen lazım , diğer yerleri soru işaretidir. Bknz--> Basmane için söylenenler.)
    Kahramanları Amele Abine sor.
    Buca için Hipo'ya, Bornova için bana danışabilirsin. ( İlgi gösterebilecek diğer arkadaşlara da sorabilirsin tabi ki )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

arkadaşlar kusura bakmayın konuyu hortlatıyorum yazmayı unuttum sinir stres okul ve internetsizlik derken arada kaynamış

3 kişi bornova da eve çıktık  küçük park ın biraz üstünde bornova metroya 10dk 

şöyleki okul saatleri şuan düzenli deil ve hocalarda izmirden geliyor (onlar araba ile ben tren ile ) biraz sıkıntı oluyor dönüşlerde özellikle çünki tam tren geçiyor hoca dersi bitiriyor saatler netleşene kadar artık izin alıyorum şehre de yavaş yavaş alıştım sayılır 

sabah 5.15 de kalkıyorum  üst baş kahvaltı derken  5.40-5.45 gibi evden çıkıyorum  bornovadan kalkan 6 metrosuna biniyorum

6.13 de basmane garındayım  6.20 de tren basmaneden kalkıyor  yaklaşık 2 saat yolculugun ardından 8.10 gibi trenden iniyorum okula yürüyüş 1dk 

dersler 9.30 da (normalde 8.30 ama şimdilik böyle) 1 saat kantinde çay may oyalanıp derse giriyorum akşam 3 de dönüş  5 gibi evde oluyorum 

ders uzarsa 5.45 trenine binip 8 gibi (20.00) evde oluyorum , şimdi diyceksiniz ki deyiyormu bornovada arkadaşların ile ev tutmaya 200 lira vereydin de ödemişte kalaydın

haklısınız biraz okula giderken ve okuldayken diyorum lanet olsun 2 saat git 2 saat gel günde 6 saatim (kalkma ve yürümeler dahil) yolda geçiyor sonra bornovaya geliyorum sokakta yürürken veya eve girdiğimde  iyiki evi burdan tutmuşuz çok güzel yerdeyim bütün üniv hayatım ödemişte asosyal olarak geçeceğine burda rahat geçiyor diyorum.

+ olarak haftada  4 gün ders var  1gün ü öğleden sonra yani 3.5 gün sayılabilir , bilgisayar ve ingilizce sınavlarına giriyorum muaflık için muaf olursam haftada 3 gün gidicem okula oda yine 1 i ögleden sonra  aşa yukarı haftada  2.5 gün okula gitmiş olucam diyebiliriz 

sizce deyermi deymez mi :) 

not: ev eşyalı , 750 ye tuttuk  gelmek ziyaret etmek isteyen olursa kapım okul saatlerı dışında açıktır :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

kardeşim Ege üni. bitirmiş biri olarak konuşuyorum iyi etmişsin. konuyu daha yeni gördüm, oyüzden anca yazıyorum kusura kalma. 750 bornova civarı için iyidir dert etme. Lakin biraz daha uygun olsun diyorsan daha sonraları pazar yerinin oralara falan bak. Peterson köşkünün arkalarına... oralarda daha uygun evlerde bulabilirsin. Canım öğretmenim parkı var, oranın üst taraflarıda uygundur. Hakeza hıristiyan mezarlığının karşı tarafıda kira babında uygundur...

Herşey bi kenara üniversite hayatı dedinmi ilk geceden başlar... Küçük park ki hayatın aktığı yerdir orası. Kafan atıkta olsa mutluda olsan soluğu aldığın yeğane mekandır. Artık mezun olduk 2003 den buyana... Bazen izmirde olduğumda canım sıkılırsa giderim oraya bi yemek yer muhabbet eder gelirim. Hala eski tanıdıklar mekan sahipleri falan vardır oralarda... :)

Cebinde paran olursa bigün küçük parkta yunus berber var cafedeyim in yanında... Git oraya bi traş ol. Herkez o adama deli meli falan der ama profesörler o adama traşa gelirler. Bazen bir laf söyler, noktayı oraya koyan cinsten. Enteresan bir adamdır. Yıllar önce demişti bana dükkanın logosunu yola yansıtmak istiyorum ledlerle diye. Oha, güzel fikir dedim laser pointerla nasıl yazdırırız ettiririz falan derken sene 2009, karşı cafe bam teli yaptı o muhabbeti. Logo yu yola yansıtarak reklam yaptırdı. Adam böyle bir adam hani... :)

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

guzel yer hoca 3 sene takildik egeye giderken oralarda :) universite cafeyi bul 40kurus olmus olan pogacalarindan ye.cay ya da ayranla.saglam maldir doyurur sicak sicak verirler eline.Hele cemenli simitinden kumrusundan ye orada.of deyim.Eger babasi asker olan arkadasn varsa kucukparka yakin orduevi var birseyler aldirtirsin oradanda.nargile cekersiniz mekanlarda.vay anasini arkadas.

Toplam Hit: 3676 Toplam Mesaj: 41