folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kapadokya‘Da Balayımtrak 3 Gün İçin Gezi Planı?

Kapadokya‘Da Balayımtrak 3 Gün İçin Gezi Planı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Arkadaşlar gerek maddi imkanlar, gerekse hayat yoğunluğu sebepli ertelenmiş bir programımız var hanımla.

26 ocak sabah gidiş, 28 ocak akşam dönüş olmak üzere istanbul-nevşehir uçak biletimizi aldım.

mekanı bilen tecrübeli arkadaşlara sorum: 3 gün 2 gecelik süreçte nasıl bir gezi planı yapılmalı? (kesin görülesi yerler, kesin yenilesi yemekler, kesin yapılası aktiviteler, saklı güzellikler falan filan)

ayrıca kalacak mekan olarak önerileriniz var mı? malum hanımla gidiyoruz, döküntü biryer olmamalı, elverdiğince otantik, mistik, fantastik bir ortam makbuldür (:

kalacak mekan için 2 gecelik max toplamda 200TL'ye kadar bütçe ayırabilirim, ölü sezon için güzel bir rakam sanırım ama "biraz daha verebilirsen şurası var süper ötesidir, dehşettir" diyeceğiniz mekanı da değerlendiririz.

edit: araç kiralamayı da düşünüyorum, o noktada da makul fiyatlı tavsiyeler alabilirim.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

http://www.sehirfirsati.com/deals/tatil/Groupon-Tatil-Oyku-Evi-Cave-Hotel/30126589?utm_source=GRPN&utm_medium=Search&ref=Search&kw=kapad

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

biz oranın yerlisi bi amcaya sormuştuk nereler gezilir diye, buralar hep dağ taş gezecek yer yok dediydi :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

biz oranın yerlisi bi amcaya sormuştuk nereler gezilir diye, buralar hep dağ taş gezecek yer yok dediydi :)

aynen gezecek yer yok sayılır yerlilere göre ama güzel yerler var en son 2 yıl önce bi akrabada 15 gün kaldım ürgüp te ben bıktım gezmekten ama millet geziyodu :)

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı

konuyu bileti almadan açsam daha mı iyiydi ki (:

peri bacaları falan da mı yok arkadaş :D ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı

konuyu bileti almadan açsam daha mı iyiydi ki (:

peri bacaları falan da mı yok arkadaş :D ?

dağ taş diyor işte adam onları göre göre bıkmış :) git hocam güzel yerler, balona da bin, yer altı şehirleri falan var ıhlara vadisi miydi bi yer var dolanın işte :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kovboy287
    kovboy287's avatar
    Erkek

Hocam gezilecek peri bacası olarak tabir ettiğin yerleri söylüyorum bi müzekart da iyi olru aslında göreme açık hava müzesi , uçhisar kalesi , ortahisar kalesi , kaymaklı yer altı şehri ,derinkuyu yer altı şehri ,zelve açık hava müzesi , ürgüp üç güzeller hariç hepsi ücretli fiyatları aşağıdaki linkte

http://kapadokyaweb.com/inceleme/muze-kart

i
    yi eğlenceler 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    kovboy287 bunu yazdı

Hocam gezilecek peri bacası olarak tabir ettiğin yerleri söylüyorum bi müzekart da iyi olru aslında göreme açık hava müzesi , uçhisar kalesi , ortahisar kalesi , kaymaklı yer altı şehri ,derinkuyu yer altı şehri ,zelve açık hava müzesi , ürgüp üç güzeller hariç hepsi ücretli fiyatları aşağıdaki linkte

http://kapadokyaweb.com/inceleme/muze-kart

i
    yi eğlenceler 

hocam süper detay teşekkür ederim, müzekartım vardı ama baktım süresi dolmuş gitmeden yenisini çıkaralım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Yaw ben turla gitmiştim oraya 1. gün peri bacaları vardı way dedik peribacası fln 2. gun peri bacaları devam ediordu 3. günde peri bacasından böğk gelmişti.

3 gün fazla bence biraz

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

kalacak yer ayarlandı.

gezi için otel sahibi "turumuz var daha önceden gelmediyseniz öneririm, kendiniz bulamazsınız mekanları" dedi (:

araç kiralayıp gelen/gelecek olan önerileri kendimiz mi gezmeye çalışsak, yoksa tura mı katılsak onu düşünüyorum veya bir gün tur deneriz icabında, sonra duruma göre değerlendirebiliriz.

kovboy287 ve mataramasuko gidilesi yer tavsiyeleriniz için teşekkürler notlarımı alıyorum. 

mekanı detaylı bilenlerden halen tavsiyelere açığız: kesin görülesi yerler, kesin yenilesi yemekler, kesin yapılası aktiviteler, saklı güzellikler falan filan.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

nevsehirde oteller pahalidir keske kayseriye bilet alsa idin  bir araba kiralar bir gün ürgübü gezerdin bir gün erciyesi gezerdin bir gün kayseriyi gezerdin peri bacalari cok ta ahim sahim bir sey degil  avanosta acik hava muzesi var hepsi para tuzagi  iceri giriyosun para bir kapidan daha geciyosun para eski kliseler falan filan birde asmalı konak var gidilen orada bi ev yani eski falan cömlek yapabilecegin yerler var adam turistlerin sacini kesmis  les gibi kokuyor istersen ürgube gec daha eylenceli bir yerdir ama dedigim gibi hep kazik marka yerler

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 3952 Toplam Mesaj: 38