folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kapadokya‘Da Balayımtrak 3 Gün İçin Gezi Planı?

Kapadokya‘Da Balayımtrak 3 Gün İçin Gezi Planı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bir avanoslu olarak (reklamını yapim memleketimin :P ) avanosu gör mutlaka çanak çömlek yapmayı bi deneyin. güzel bi aktivide denemediyseniz. (şaban usta var ona gidebilirsiniz sohbeti güzeldir :D )

kızılırmağın kenalarında güzel kafeler restorantlar var. lüksü de var daha alt sınıfıda var. keyfinize göre takılın.

peribacalarını filan söylemiyorum bile artık. göreme-ürgüp tarafı peribacaları meşhur otarafta. avanostada çanak çömlek ırmak vs

göreme daha turistik bi yer yabancı, ürgüpde turistik ama daha türkleşmiş turistik diyeyim.

araç kiralama işi hakkında bilgim yok ama epey var sanırım.

eğer bütceniz el verirse mutlaka balon turuna çıkın. en son kişi başı 250 tl miydi $mıydı öle bişeydi. şimdi yoğunluk azsa 100tl/$ a filan inmiş olabilir.

tam emin değilim fiyattan. ama onu deneyin.

panaroma var. görülecek biyerler arasında göremeye giderkenmi onu geçtikten sonramı neydi (siz panaroma diyin tarif ederler, yada o ağacın altı diyin)

aşk vadisi, kızıl vadi gibi vadiler mevcut. görülesi yerler.

uçhisar kalesi görülesi bir yer.

yemekte avanosta güzel bi mcdonalts var fast food için ama oradan bi restoranttan çömlek kebabı yiyin. onu bi deneyin.

benden bu kadar. bizim memleket olduğundan annanemlere gidiyoz yani çok bi otel motel bilgim yok. göremede süper butik oteller var. ama fiyatlarını bilmem.

eğlence için avanosta evranos diye bi yer var. taş köprünün tam karşısında. orayı öneririm fix menüleri vardı en son gittiğimde. içki sınırsız, mezeler meyveler filan öle bi menüsü vardı bide yemekli menüsü vardı.
    eğlencesi filanda çok güzel. dans gösterileri filan iyi yani. 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

vukuat & FOXXLY hocam süpersiniz sağolun.

şimdi ayarladığım otelin lokasyonu şudur: http://www.oykuevi.net/ilt.htm

balon turu falan dediniz, otelin sağladığı aktivitelerde gördüm: http://www.oykuevi.net/aktiviteler.htm

benim malum 3 günüm var, en verimli şekilde değerlendirmek istiyorum, verdiğim linkin aktiviteler kısmının tamamını denesem en az bir hafta alır aynı zamanda param da yetmez.

dolayısıyla tecrübelerinize dayanarak, otelimin lokasyonunu da göz önüne almanızı rica ederek şunu sormak istiyorum, 3 günü en iyi şekilde değerlendirmiş olmak için, sizce verdiğim linkten hangi aktivitelere katılmalıyım?

her aktivitenin 100TL civarında ücreti varmış, değer mi değmez mi, nereleri kendim gezebilirim, nerelere turla gitmeliyim.

ilk defa gidiyoruz, arabamız yok, navigasyonumuz var (: toplu taşıma araçlarıyla istanbul'dan gelen sıkı dostluğumuz mevcut :)

ona göre tavsiyeler alabilirsem çok sevinirim.

henüz 2 ayımız var, acelemiz yok, otel ve uçak biletini ödediğim gün konuyu açayım istedim, yavaş yavaş vakit buldukça döktürebilirsiniz (:

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

balon güzeldir ama havalar sogudu sabah pus olur birde güneş dogmadan ciktigini hesaba katarsan biraz üşürsün gibi    rafting yalan yahyalida yapiliyor ve cok uzak soganli geziside bos  atv ile tur güzeldir  aksam semezen falan oluyordu ama alkollu mekanda ne derece dogru bilmiyorun  ama guzel yinede mutlaka arac kirala toplu tasima oralarda pek gelismis degi  her seyin fiyatini onceden sor ve turist gibi davranma esnaf cok cakaldir uyanik ol

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

he değinmeyi unuttuğum detay,

alkollü eğlence / alkollü ortam tercih etmiyoruz,

tasavvufi / yeşilaycı takılıyoruz ona göre (:

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

nasıl yani burdaki her aktivite 100 liramıymış ayrı ayrı :|

ata binmenin neyi 100 lira anlamadım.

araba kiralarsan avanosta akhal teke var orada bin fena bi yerde değil illa ata binicem diyorsan bahçesi filan at turu filan yaparsın orda.

ama kaça yaptırıryorlar hiç bilmiyorum en son 25 di benim bindiğimde. (bizede turist fiyatı geçirmişlerdi)

ordaki aktivitelerden Bölge turu-Kırmızı tur iyiye benziyo gün batımı filan güzel oluyor bizim oralarda

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yaw ben turla gitmiştim oraya 1. gün peri bacaları vardı way dedik peribacası fln 2. gun peri bacaları devam ediordu 3. günde peri bacasından böğk gelmişti.

3 gün fazla bence biraz

Her yerde taş falan var dimi şeyhim :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

nasıl yani burdaki her aktivite 100 liramıymış ayrı ayrı :|

ata binmenin neyi 100 lira anlamadım.

araba kiralarsan avanosta akhal teke var orada bin fena bi yerde değil illa ata binicem diyorsan bahçesi filan at turu filan yaparsın orda.

ama kaça yaptırıryorlar hiç bilmiyorum en son 25 di benim bindiğimde. (bizede turist fiyatı geçirmişlerdi)

ordaki aktivitelerden Bölge turu-Kırmızı tur iyiye benziyo gün batımı filan güzel oluyor bizim oralarda

hocam aktiviteden aktiviteye değişir sanırım fiyat, ben telefonda detaya girmeden turları sormuştum genel olarak, 100-120TL civarı demişti kişi başı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam sen oteli ayarlamışsın ama bundan sonra gitmeyi düşünen arkaşlara tavsiyemdir .

http://www.karlikevi.com/tr/Oda-Resimler/ODA-105.html

kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim :)

birde kesinlikle balon turu yapın ama şu sıralar hava şartları pek müsait olmuyor

bladex38 tarafından 28/Kas/13 22:47 tarihinde düzenlenmiştir

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

3 hafta önce ordaydım  avonosta kızılırmakta ördeklere ekmek at sallanan köprüde mutlaka çömlek yapın

foxxly zaten güzel anlatmış havası akşam bile çok soğuk gece daha kötü sıkı giyin eldiven şart :D

3 gün yeter ben araba ile gittim arkaşımın evinde kaldım

1 yıllık müze kartı satın al en güzeli

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Göreme'ye giderseniz oranin lahmacunundan yiyin hocam, boyle ufak pizza seklinde degisik bi tadi var tavsiye ederim

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 3981 Toplam Mesaj: 38