folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Karadeniz Teknik Üniversitesi Nde Okuyan?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Nde Okuyan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek

Hocam bende ktü deyim . mim fak . mühendislikleri pek bilmem . ama diger muritlerinde dedıgı gıbı muhendıslık bolumlerı saglam . ozellıkle ınsaat hem köklü hem üst düzey eğitim var diye biliyorum  . elektrık elektronık ve makıne de saglamdır baya kasarlar :) .

Ortama  gelirsek kampüs güzeldir . geniştir ama bos alan yoktur. aktif yeşildir hepsi :) . devlet yurdunda kalıcaksan hersey bedava ogrencıye . haftasonu fişini alırsın sabah kahvaltı fısını alırsın . kralsındır . ilk seneden eve cıkmanı tavsıye etmem ben .devlet yurdunda ülkücüler etkilidir biraz , bayramlarda ozel gunler de  bayrak fln astırırlar . ama oncelıkle sunu bil hocam . oyle ortamlarda sen ne kadar sorun cıkarmazsan o kadar rahat gecer zaman .

Özel yurtlar vardır . kampuse 10 dk uzaklıkta . okula gidişin her şekilde yürüme olucak :) . he zengınım dıyosan 500 m lik mesafe ıcın dolmusa bınen tıplerden de olabılırsın :) . Kızları güzeldir . memleketını bılmıyorum ama egeli yada akdenızlıysen alısma bıraz zaman olabılır . ben buralıyım ama ıstanbulda yasıyorum . bıraz alısma safhası olucak , gercı gıttıgın heryerde aynı sey olucak .

Esnaf harbiden geçirir adama :D . sagolsunlar cok iyidirler bu konuda . okula yurume mesafesınde Forum AVM vardır . sosyopalitemızın tavan yaptıgı yerdır :D . onun harıcınde kampus ıc ve dısında cafeler vardır . meydanda clublar fln . Trabzon denince oturup bi dusunursun belki ama , ben ılk geldıgımde cok sasırmıstım gorduklerıme  ( 2 senedır burdayım) .

baska sormak ıstedıgın bısey varsa hocam ...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Anladım hocam çok iyi yazmışsın açıklayıcı olmuş benim için o yüzden çok sağol. Ben şimdi şayet tercih eder ve yerleşirsem devlet yurdunda kalıcam. En hesaplısı o olacaktır benim için çünkü. KYK kurumu ile şuana kadar çevremden hiç ilişiği olan olmadı bu yüzden yurt başvurusu kesin çkarmı tercih edipte yurt bulamamazlık yaşarıyım devlettem takılan tek şey o kafama.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek

Katü'de değil baü'de okuyorum gerçi ama kyk konusunda birkaç şey diyebilirim. Kyk kadar kötü ve pis bir yurt yok. Olaki kafanda kyk var ise aman diyorum sakın ha. Gerek trabzonda gerek balıkesirde okuyan arkadaşlarım var. Ve illalah ediyorlar kykdan

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

makina yazarsan ya gizli ibnesin ya da beyinsizsin.

bir makine gazisi olarak yazıyorum bunları hele hele teknik üni yazmayı düşünüyormuşsun:/

oku paşa paşa kamu siyasal git bürokrat ol ya da kendi işini kur işletme ulslar arası tic filan okuyup.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Biri KTÜ yönetimine oranın ODTÜ olmadığını söylenene kadar bekle derim zira müh. fak. tesini bitirmek çok zor. Gerdirmen gereken çok uzvun olacak. İyi düşün. Ayrıca şehir öğrenciler için pek de uygun değil. Kiralar da çok pahalı. İşin aslı şehir de çok pahalı. Misal samsunda ayda 700 tl ye okuyan öğrenci Trabzonda aynı şartlarda 1000 tl ye okuyamaz.

Hiç bulaşma derim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Hocam ben yurt düşünüyorum uzun süre ancak ileride kafadengi insan bulursam ev deneyebilirim. Yurt havasına alışığım bu yüzden bir zararı olmaz. Yurt kampüse yakın olanlar uzak olanlara göre daha kaliteliymiş. 

Peki yurt en uzak yurt ile mühendislik fakültesi ne kadar uzak?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Yurt hakkında önemli detay bilgielr laım hocalar.

mühendislik fakültesi tercih edecem 

devlet yurdu olacak ama yurt çıkamzsa diye oldukça telaştayım.

yurt sistemi nasıl işler nasıldır iyimidir temizmidir?

varsa anısı lanlar yazsın bir zahmet :/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkraver
    darkraver's avatar
    Erkek
    hayırlı olsun kardeşim şimdiden, güle güle oku
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Sağolasın senin ve tüm müritler istediği yere girmesi tememnisindeyim bende.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MY91
    MY91's avatar
    Erkek

hocam ben KTÜ de okumuyorum,KYK yurdun da da kalmadım ama KYK da kalan arkadaşlarımdan,akrabalarımdan ve kız arkadaşımdan biliyorum... Umarım gönlüne göre hiç uğraşmadan yurduna fln da kayıt olursun,okuluna da. Ama;

Öncelikle yedekte kesinlikle çıkar sana yurt(en kötü ihtimal) ben Zonguldakta okuyorum mesela burda KYK yurtlarında özellikle erkeklerde yedeklere yeterince sıra geliyor. Sebebide şu; mesela adama yurt çıkıyo,geliyo,kayıt oluyo,biraz takılıyo kafasına göre adam buluyo(yani öyle sanıyo=)) eve çıkıyo....

tam sayısını bilmiyorum ama araştırman için söylim mesela Ktü düşünüyosun ya bakabilme şansın varsa ordaki yurdun kapasitesine bir bak ve burdaki arklarda öğrenebilir belki önceki yıllarda yedeklerden kaça kadar almış bak hocam. İçini rahatlatması açısından...

Toplam Hit: 2111 Toplam Mesaj: 23