folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

önceden bu ddiğin gibiydi ama artık o uygulama değişti diye biliyorum. uyanık ol. gerekirse şubeye git

Hatasız Kod Olmaz... :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wort
    Wort's avatar
    Erkek
    BoLeRo bunu yazdı

Konut kredisi ile ev satarken de durum böyle işliyor. Satışı vermeden nakit kısmı alıyorsun, tapuyu verdikten sonra da tapuyla bankaya gidip banka kredi tutarı kadar parayı senin hesabına yatırıyor. Tabi ev bankaya ipotekli olarak satılıyor.

Muhtemelen taşıt kredisi de böyledir. Hangi şubeden kullanıyorsa ilgili şubeyi ara öğren.

Taşıt kredisi olsa eksper gelir arabaya bakardı.

Adamın üstüne geçmemiş bir maldan nasıl kredisini onaylanıyor.Ha şube çalışanı tanıdığıdır sen arabayı al ben krediyi veririm der ozaman başka.Şubedeki adamla bizzat görüşmen gerekiyor.

Sonrasında şubedeki adam ben krediyi vericektim ama adam gelmedi diyebilir.Bu kısa süre için elinde senet bulundurursan iyi olur.

Wort tarafından 11/Oca/21 22:10 tarihinde düzenlenmiştir

Karanlıklara sitem edeceğimize hepimiz bir mum yaksak karanlıklar aydınlığa dönerdi…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

satma boş ver. noter sana soracak zaten parayı aldın mı diye. sen almamana rağmen aldım demiş olacaksın. satışı paranı almadan verme ne olursa olsun seni bağlayan bir durum yok. 

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Kuveyttürkü aradım.

Süreç aynen böyleymiş. O zaman ben gideyim paranı banka verecek deyip milleti tokatlayım dedim çağrı merkezi bi şey diyemedi şubeyle görüşün dedi.

Kısaca vazgeçtim hiç gerginlik çekemeyeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

İş şu şekilde oluyor. Sen adama ruhsatın fotoğrafını gönderiyorsun adam bankadan kredi başvurusu yapıyor banka aracın kasko değerine göre adam kredi onaylıyor ama parayı vermiyor. Sonrasında aracı adamın adına satış yapıyorsun banka satılamaz koyuyor ve para kulanıma açılıyor. Ancak bu işlem 1-2 saatlik işlem değil EFT yapılıyor ortalama 5-10 dakikalık işlem. Banka onaylayınca para adamın hesabına geçer EFT yapmadan parayı kendisi de kullanabilir. O yüzden şubeden yazı yazdır şu numaralı kredi şu araç satışı için veriliyor. Kredi tutarı satıcının şu iban numarasına EFT yapılacak diye. Bankalarda hazır yazılar var zaten bilirler bir nevi iş emri gibi düşün. Ama kendini daha da garantiye almak için adamdan senet alırsın EFT sonrası iade edersin. Şubeye gidip imzalı kağıdı almadan satın devir verme başın ağrır seni arayan bankacı bile olmayabilir. Hayırlı olsun..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

alacak olan adam belki gerçekten iyi niyetlidir ama bilemezsin. 

hiç verme vazgeç diyecektim zaten vazgeçmişsin. isabetli karar 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

Hocam s.et böyle işlere girme. Her zaman al gülüm ver gülüm yap. Yok 2 saat sonra Ibana atılacak yok faizsiz bankacılık yok rehin bilmem ne kafanı ne agritiyorsun salla gitsn

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Bu süreç gerçek olsa da aciliyetiniz veya zorunluluğunuz yok ise vazgeçin .. Vazgeçin ki bu yöntem bir standart haline gelip genele de yayılmasın ...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Şahsen hiç girmem böyle işlere  ya noterde parayi nakit alirim yada o an alıcı kişinin kendi hesabından aciklama yazarak para transferi isterim 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilatemha
    ilatemha's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Aynen mevzu böyle hocam. Arabayı veriyorsun arkadaşa. Arkadaş sigorta ve kaskosunu yaptırıyor. Sonra banka kredi karşılığında arabaya hak mahrumiyeti koyuyor. Kendisini daimi murtein atıyor. Ardından krediyi kullandırıp parayı direk senin hesaba yatırıyor. 1 2 saat sürmüyor ama mevzu banka veznesindd hemen geçiyor 

kesinlikle bankayi arayip teyit almak gerekli. Bu durum kotu niyete cok acik.

A.A.
Toplam Hit: 3384 Toplam Mesaj: 38
araç kredisi