folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Bankayı ara teyit ettir diyen arkadaşlar hiç şunu düşünmüyor satışı yaptı adam diyelim noterden çıktılar bankaya gidip rehin koydurtacaklar. Herif hadi siktir git şimdi dese ne yapabileceksiniz? 

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Valla hocalar 2 kere böyle araba aldım bir kere de sattım. Ticaret karşılıklı güvene dayalı yapılan bişey sonuçta. Eğer gözün tutmuyorsa adamı yapmayacaksın. Nakit para getirip verir o bile sahte çıkar çıktıktan sonra. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3HLIK3
    T3HLIK3's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Kuveyttürkü aradım.

Süreç aynen böyleymiş. O zaman ben gideyim paranı banka verecek deyip milleti tokatlayım dedim çağrı merkezi bi şey diyemedi şubeyle görüşün dedi.

Kısaca vazgeçtim hiç gerginlik çekemeyeceğim.

Süreç böyleymiş derken detay verirmisin? Tam olarak sana ne dediler

mis kokan para
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

sene 2021 olmuş, hocam para senin hesabına geçmeden, veya bankadan yazılı kaşeli taahütlü imzalı garantileyen bir kağıt almadan kimseye ne araba ne başka birşey vermeyin. olmuyo molmuyo diyen işini bankayla halletsin.

aynı şekilde satın alırken de sana noter 3 kere paranı aldın mı diyor. bu işlerde çok sıkıntı cıkıyor üstüne geçiren adamın parasal sorunu cıkma olayı yüksek. birşey alırkende aynı şekilde icralık olmadığına emin olup noterde para teslimi yapılabilir, veya kredi ile çekilecekse paraya banka bloke koyar sen alışverişini yaparsın sonra banka avukatı transferi gerçekleştirir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

Sattığın araba bayiden çıkmadığı için bankalar ön rehin koyamıyorlar. Bu yüzden önce arabanın satışını verip, sonra parayı alacaksın. Ziraat bankası da böyle yapıyor. Ama istenirse karşı tarafa bu alışverişle ilgili bir yazı veriyor. Talep edebilirsin.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

geçen aylarda ev sattım . paranın bir kısmını aldım , tapuyu verirken banka kredili satış olacak dedi memur. Satışı verdim . Zaten satış işlemleri için başvuruyu banka başlatmıştı.

sonra adam bankayı aradı (halkbank). bankacı da hesabında çekeceği kredinin blokesini açtı , sonra adam bana parayı kendisi eft yaptı.

bu olay 1 saat sürdü , güven konusunda problem yaşamayın diye senet teklif etti para hesaba yatana kadar. yine de dolandırılmaya müsait bir durum ,göndermese kaldık öyle ..

Banka sisteminde İkinci El Alış/Satış güvence olayı vardı. onu uyguluyor mu banka sormak lazım

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Koskoca bankalar koskoca devlet boyle basit bir olayi cozemiyor yaziklar olsun .

Alici ve satici bir kuruma gider. Bu kurum aracidir. noter, banka tapu dairesi hepsi ayni yerde bulunur.

Adam sattim der. Digeride aldim der.

Bu islem resmiyet kazanirken para bu araci kurumda durur.  Nasil mal musteriye gecer. Gectigi gibi banka oteki adama parayi transfer eder.

Yani ne satici ne musterinin hicbirsey insiyatifina birakilmaz. Butun alim verim araci kurum ile oldugu icin hem dolandirilmalar olmaz hemde kimse vergi kaciramaz. 

bu yil Tapuya gittik.  sattik biz dedik memur aldin mi parayi dedi evet dedik . İyi dedi islemi yapti. Belki adam beni tehdit etti almadigim halde aldim dedim. Ne sacma salak isler. Utanc verici 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
Toplam Hit: 3383 Toplam Mesaj: 38
araç kredisi