folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

Katılım Bankasından Kredi Çekip Parayı Almadan Aracı Vermek (Dolandırılıyor Muyum?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Aracımı satıyorum da dolandırılmaya mı çalışılıyorum anlamadım,

Adam kuveyttürkten kredisi onaylanmış. Faizsiz bankacılık.

Ben aracı adama vericem.

Adam bana x lirasını peşin verecekmiş,

Kalan parayı banka benim ibana yatıracakmış.

Şube çalışanı beni aradı adamın kredisi onaylanmış araca banka kredi vermek için rehin koyacakmış araç bankanın olacakmış satıştan sonra para 2 saate benim inana yatacakmış :)

Araç kredisinde durum böyleymişmiş..

Gençler bu neyin nesidir? Bankada çalışıyom ben böyle bi şey duymadım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

direk kuveyttürkü arayıp sordun mu durumu? bu faizsiz bankacılık anladığım kadarı ile acayip bişi. ev alışında bildiğim kadarı ile banka senin yerine evi alıyor ucuzdan sonra sana daha fazla fiyata taksitli satıyor hesapta kredi çekmemiş oluyorsun faiz olmamış oluyor. eğer onun gibiyse araç işi de aracı bankanın senden alıp adama satıyor olması lazım. 

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Burada asıl soru arabanı piyasa fiyatının üstüne mi satıyorsun? Ticarette bir teklif red edemiyeceğin kadar aşırı iyiyse kesin bir puştluk vardır. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Araba nerde ? Müşteride. 

Para nerde ? Yarin verecek.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Aynen mevzu böyle hocam. Arabayı veriyorsun arkadaşa. Arkadaş sigorta ve kaskosunu yaptırıyor. Sonra banka kredi karşılığında arabaya hak mahrumiyeti koyuyor. Kendisini daimi murtein atıyor. Ardından krediyi kullandırıp parayı direk senin hesaba yatırıyor. 1 2 saat sürmüyor ama mevzu banka veznesindd hemen geçiyor 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Burada asıl soru arabanı piyasa fiyatının üstüne mi satıyorsun? Ticarette bir teklif red edemiyeceğin kadar aşırı iyiyse kesin bir puştluk vardır. 

Adamla tam anlaştık sonra bunlar çıktı ortaya yoksa şeyimde değil zorla satmıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

O para hesaba geçene kadar insan dokuz doğurur. İlgili bankanın herhangi bir şubesinden işlemin böyle olup olmadığını teyit etmek lazım. Bir de sonradan bir sorun olmaması adına gerçekten kredinin onaylandığına dair bankadan evrak almakta fayda var. Bu devirde kimseye güvenmemek lazım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Böyle bir şeyin sağlaması ben şöyle yapardım

Bankadan arandığını söylemişsin. Bunun bir teşkilat olma olasılığı da var diye düşünürüm

- Bankanın kendi müşteri hizmetlerini ararım, ben aranman. Arayan ben olurum.

- Şahsın ve senin bilgilerini vererek işlem yapılıp bilgi alınabiliyorsa kendi aradığım müşteri hizmetlerinden bilgi alırım.

- Ve bir de bu işin arabayı verdim adam gitti, bir şekilde bir dümen çevirip, yatacak olan parayı yatırtmayıp beni dolandırma şansı yaratacak bir açık bir bug var mı diye teyit edebilirdim. 

Muridlerde böyle bir uygulama var diyor zaten. Sanırım sağlamasını yapmak gerek

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Evde de süreç aynı. Bankaya adamla git yazı al sonrasında araca ipotek koyuyor banka para adamın hesaba yatmadan sana yatıyor olması lazım.

Bunları banka ile netleştirirsen problem olmaz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    34sileli
    34sileli's avatar
    Erkek

gerçekten dediği doğru olabilir ama insanlara güven kalmadı, zaten bir dümen yoksa bile anlattığın durum bence şüpheli. arabayı ver ruhsatı geçir ee sonra parayı bekle. parayı getir arabayı götür derdim ben olsam. şöyle böyle sistem bu dese bile o işe bulaşmazdım. ama sen bilirsin, tvde görmeyelim bir vaka daha

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

süreç hakkında bilgim yok da seni arayan adamın bankacı olduğuna emin misin hocam? Sen arayıp bankayı sorsan? Ya da illa ki fiziksel olarak ilgilenen vardır gidip yanında halledin / teyit edin. Arabam gitti para gelmedi diye konu açma sonra.

.
Toplam Hit: 3381 Toplam Mesaj: 38
araç kredisi