Kemirgen İle Başım Dertte

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Beyler arabaya bir kemirgen dadandı yada ben öyle sanıyorum

şimdilik kaput altı yalıtımı dağıttı yedi demiyorum yemiyor oynuyor şerefsiz :) ben yinede yedeğini aldım ama korkum kablo kemirmesi

gece gündüz fark etmiyor geliyor bunu nerden anlıyorum ayak izlerini siliyorum sabah akşam üstü geliyorum yine var birde ayak izlerini hiç bir hayvana benzetemedim

fare pastası felan koydum 2-3 gün gelmedi sonra 10 tanesinide yedi yinede gelip gidiyo ölmedi 

bu izlere bakarak ne olduğunun fikrini verirmisiniz

derin delikler kafamı karıştırıyor hiç bir hayvanın öyle ayak izi yok acaba burnunu toprağamı saplıyor diye düşündüm

fotolar

https://i.hizliresim.com/cbz7z62.jpg 

https://i.hizliresim.com/cy4hsoy.jpg 

https://i.hizliresim.com/6qlcnko.jpg 

https://i.hizliresim.com/mwonw2x.jpg 

bu arada arabayı başka yere koyuyorum şimdilik ama bu yer benim kapalı garajım sahiplendi şerefsiz

fikirlere açığım

DJ_Alper tarafından 20/Haz/22 08:58 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam fikir değil ama araçta havalandırma borularının içinde ölen fare sonucunda kokunun çıkmayıp aracın satılmasıyla sonuçlanmış bir vaka biliyorum.

fikir olarak da ilaç pompalarının içerisine fzehir koyup arabayı iç dış kırkladıktan sonra bi kaç gün binmez beklersin iş görür diye düşünüyorum. mazot ile yap diyecektim ama kokusu kolay kolay çıkmaz, benzin allah göstermeye buharı uçana kadar sıkıntı.

hocam göründüğü kaderiyle ya senin arabaya yuva yapacak ya da senin arabadan aldıklarını yuvasına taşıyor.

pompaci tarafından 20/Haz/22 09:22 tarihinde düzenlenmiştir

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

pest kontrol işi yapan firmalardan destek alın bence. 300-500 bir şey alır ama akşam evde rahat yatmanın bedeli diye de düşünmek lazım.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    coLdPriNCe bunu yazdı

pest kontrol işi yapan firmalardan destek alın bence. 300-500 bir şey alır ama akşam evde rahat yatmanın bedeli diye de düşünmek lazım.

şöyle hocam alan çok geniş arabanın olduğu yerin 

benim ev 2 sokak başka yerde garajda eski kullanmayan bir dükkan var bizim onun öne yaptım farklı bir yerde yerler toprak her yer açık

şehir gibi düşünme olayı ilçe gibi düşün

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Kertenkele Türevi veya Fare Türevi Bısey ama Kestirmek zor güzel ilaclama firmasından destek alınız.

Benım Pezevenkler Klımanın Hortumlarni dıstakı demirleri yedıler, Tahmınımce Kertenkele veya daha dısleri kuvvetli bişey ama kertenkele pastilde ölmüyor biliyorum..

DracuLax tarafından 20/Haz/22 09:38 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam o delikler böcekleri tuzağına düşüren bir böcek tuzağı.

çubukla deliğin içini kurcalarsan kancalı bir böceğin içinde saklandığını görürsün.

fare işi ayrı böcek işi ayrı. kafanı karıştırmasın.

fare içinde birden fazla tuzak kurman lazım. her fare her yeme saldırmıyor. kimi elektrikl tüzaha hemen yakalanıyor kimi tel kapanda ufack peyinir için yakalanıyor kimi hiç yakalanmıyor.

üçbeş ucuz tel kapana farlı yiyecekler koyarak kur sağa sola. kartonada fare yapışkanı koy geniş geniş elbet birine yakalanır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

aklım şu film geldi (:

https://www.youtube.com/watch?v=l9YlwsbkAHw

abi kemirgen olabilecek kadar büyük bir yaratığın ayak izleri gibi gelmedi bana. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi ufak bir böceğin izleri. Kaputu kemiren başka bişey var. Varsa harekete duyarlı bir kamera koyup tespit etmeye çalışabilirsin. 

bir de kaput korumasını yiyen küçük bir kemirgen olsa daha keskin hatlı delik olur sanki bunda sağ alt taraftaki yırtık izine bakacak olursak ağzıyla tutup çekip koparmaya çalışmış sanki. Bir de eğer o beyaz lekeler toz ise bence 15 cm falan büyüklüğünde bişey

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam deliklerden anlamak biraz zor fakat bunu kemirgenlerin disinda boceklerde yapabilir. Arilarda yapabilir...

Bazi kus cesitleri var onlarda yiyecek aramak icin yapabilir.Birde solucanlar var tabiki.

Senin durumunda solucan degildir. Kus ve bocek zor gibi gorunuyor. Ama ari yapmis olabilir...

Gelincik dedigim hayvanin boyle bir sey yapip yapmadigni bilmioyrum ama olma ihtimali var her yerden giriyor cunku.

dhmm tarafından 20/Haz/22 10:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ozaman delikler ayak izi değil

garajın etrafına biraz önce mazot döktüm belki işe yarar diye

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam en temizi bir tane kamera koy geceg oruslu ve ne oldugunu bul. Ona gore hareket et.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

tahminen o yedeki delikleri açan şey , senin araca zarar veren şey değil 

etrafta beton mikseri gördünmü . yapış . aga kalan betonu buraya dök de . 200 tl ver . incede olsa 1 tabaka yere  beton attır  . 

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 4689 Toplam Mesaj: 61
araba araba kemirgen