Kemirgen İle Başım Dertte

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fie
    Fie's avatar
    Erkek

Hocam fareyse sıkıntı cok uyanık şerefsiz. Benim aracımın içinden geçmişti illallah ettirdi. Bir gün kontağı çevirdim araba gaz yemiyor kaputu açıp baktım beyne giden tel kopmuş. Araba eski diye fare hiç aklıma gelmemişti. Bağlayıp bantlayıp devam ettim. Ertesi gün kontagı çeviriyorum sıfır tepki. Kaputu bi açıyorum kocaman fare göz göze gelip kaçışıyoruz ortada avuçla kablo parçacığı elektrik tesisatının içinden geçmiş. Fan kablosu LPG hattı kaput yalıtımından kendine bir güzelde yatak yapmış köşe kuytuya. Kabloları sigorta kutusuna kadar yeniden çektim elektrikli süpürge borusu gibi bir boruyla yalıtım yaparak. Motorada fare zehri serptim. 

Gel gelelim bu pezevenk alışkanlıkları olan sahiplenen bir pezevenkmiş. Devam eden iki gün boyunca arabanın içinde fare pislikleri tespit ettim. Motordan içeri sızmış. Artık arabayı kullanırlen koltuğa yuvaladıysa filan diye tripten tribe girmeye aniden bi yerden fare çıkacak diye kurmaya başladım. Hanım filan binmiyodu arabaya korkudan. 10.gün filan yine kontağı çevirdim hiç bir ibre oynamıyo ışık yanmıyo sinirden kendimi sikicem artık. Kaputu açtım yine aynı şekilde yalıtımın içindeki bol püsür ne varsa yığmış kenara yanlış kabloyu kemirip çarpılıp gebermiş. 

Sidiği bokundanmıdır nedir iğrençte bi koku bıraktı arabanın içine, bizede bi korku endişe bıraktı iyice bezdirdi. Çareyi satıp kurtulmakta bulduk. Evin yakınında boş bi arsa var. Arsa bildiğin fare yuvasına dönüşmüş. Kısır döngü biri gidiyor başkası yerleşiyor. Evi bile taşıdık başka ilçeye düşün. Kodumun fareleri..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

senin zulada sensörlü kamera gibi bişi vardır abi ondan koy bi bak bakalım. araç olmadan gelip aranacak mı srfsz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    TxT bunu yazdı

senin zulada sensörlü kamera gibi bişi vardır abi ondan koy bi bak bakalım. araç olmadan gelip aranacak mı srfsz

aynen bi kamera şart , bakalım ne çıkacak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek

Motor kaputunun altindaki ses yalitimi  kabloyu kemiriyorsa gelincik yada sansar.. sadece onlarin duyacagi frekansta ses cikaran aletler var onlari takarsan gelmez kanimca

yok biSi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

tilki izi gibi duruyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.kurabaz.com/ayasofya-nin-tarihi-kapisini-kutsal-sayip-yediler/3622/

insan da olabilir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Köstebekte olabilir. Almanya'da çok çeken gurbetçi vardı bu hayvandan.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Koöstebek olabılır Sansar olabılır, Surungen canlıların bir cınsı olabılir, Kamera ile ses ıle tespıt sart normalde avrupada baktıgımda Dinazor deliklerine cok benzıyor ama bu ıs ıcın alakasız gibi.

Fare olabılırmı evet kazan hersey olabılır..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Kartona trip trap yapışkan  sür ve bir ucuna ses çıkaracak çan balık zili Vs monte et tüfeği Al bekle :)

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Hocam fare işi çok kötü. Bende yurtdışına çıkarken garaja bırakıyordum arabayı.ama bu sene geldiğim de farelerin talan ettiği gördüm. her yeri yemiş ibişler. Döşemeler. Plastikler. Koltuklar. Emniyet kemeri. La karaktersiz fare cam silme deposunu bile kemirmiş. İç tesisat. Her yerden birşey çıkıyordu. Şuan toparladım aracı ama ne çektim Allah biliyor. Aman ihmal etme. 

alektamovikmovik
Toplam Hit: 4693 Toplam Mesaj: 61
araba araba kemirgen