Kenan Evren Öldü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

12 eylülle birlikte işçi hakları tırpanlanmış ülke IMF nin kucağına oturtulmuş milli varlıkların özelleştirilerek yabancıların eline geçemsinin önü açılmış Buna karşı çıkacak çıkmayı aklından geçirecek kişi ve kuruluşlar bürokraside olsun diğer yerlerde olsun ezilmiş susturulmuştur.. Darbenin amacı budur Şu an da son perde oynanmaktadır

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

darbenin kralını tayyip yaptı hergün yapıyor siz hala evrene bok atın

amerikandan emir almayan mı var? almasa suikaste gidecek yerine gelen emirleri uygulayacak ülkede birlik hiçbir zaman olmamışki güçlü değilsinki atatürk yokki nasıl güçlü olsun

evrene bok atarlar hem hükümet hem halk ama ne hikmetse adamın yazdığı anayasaya muhtaçsınız amk

böyle ironi dünyanın hiçbiyerinde yok

ha bu darbe siyasal islamın önünün açılmasına neden olduysada tek kötü yönü bu işte

esas bu irticacı ibneleri sallandıracaktı başta tayyibi ve hocalarını kökünü kazıyacaklardı

bak bakalım bu örümcekler türüyormuydu bir daha ülkenin rejimini değiştirmeye kalkışabiliyorlar mıydı o zaman

o yüzden az bile yapmış aslında yapardı belkide amerika izin vermemiştir yoksa türkiyenin pilini nasıl bitirecek yoksa ülkenin 50 yıl geriye gitmesini nasıl sağlayacak irticacılar olmadan değil mi ama...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Before

After

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Bizlere okullarda öğretilen "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" "milli irade" "demokrasi" gibi fikirlerdi
    ama işleyen sistemin bu fikirler ile hiç bir alakası olmadığını gördük
    bu işleyen sistemin adı kemalizmdi yada bu sistemi yöneten kişiler kendilerini böyle tanıtıyordu
    bu sistem m.kemal ile çelişen bir kemalizm, diktatörce fikirlere sahip, kendi fikirleri dışında olan herşeyi yok sayan ve reddeden bir kemalizm ve bahsettiğim bu kemalizm eriyor
    bu fosiller artık diriltilemez.
    Kenan Evren 12 Eylül Darbesi TV Açıklaması
    https://www.youtube.com/watch?v=OMIvLW7ijZsTürkan Saylan: Biz Asılız Bu Ülkede Bizim İstemediğimiz Bir Şeyin Olması Mümkün Değildir 
    https://www.youtube.com/watch?v=iwpqfXdUtuQ
    Ezan hadi ezan - İstikrar senin neyine Vesayet
    https://www.youtube.com/watch?v=hnqDtiKOZ0w
    v.s v.s

Yukarida bahsettigin cumleler demokrasinin temel dayanagidir. evet egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir ama millet okumuyor, arastirmiyor gordugune duyduguna inaniyorsa acikcasi cahil ise egemenlik kayitsiz sartsiz milletin degil onu bu sekle sokanlarindir.

Kemalizmi ocu gormen cok normal, okullarda sana ogretilen demokrasi ile cevrende gordugun demokrasi birbirini tutmadigi gibi gercek kemalizm ile senin cevrenden duydugun kemalizm de ayni degildir.

bu sistem dedigin cumhuriyetten bahsetiyorsan ve M.Kemal kemalizm i diktatörce demek cok celiskili bir cumledir. ya diktatorluk nedir bilmiyorsun ya M.Kemal Kemalizm ini bilmiyorsun.

Diktatorluk istegi olsaydi Cumhuriyeti kurmazdi. kendi fikirleri disindaki fikirleri yok saymiyor, kendi fikirlerini yikmaya calisan fikirleri yok etmeye calisiyordur, sen yanlis goruyorsundur. demokrasinin geregi herkesin fikrini acik acik soyleyebilmesidir.

Turkan Saylan in bizim istemedigimiz bir seyin olmasi mumkun degil dedigi yukarida demokrasinin acilimi olan "egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir" cumlesinin ozudur. yani biz milletiz bizim dedigimiz olur diyor ama bakis acisi farkli olunca Turkan Saylan i diktator gibi gormen normaldir.

Ezan sesini duydugumuzda muzigin sesini kisariz, bazen yaptigimiz ise bile ara veririz ama Cumhurbaskani konusmasi sirasinda okunan ezan sirasinda konusmalarin alkislanmasi kimseyi rahatsiz etmemis gorunuyor.

Bakara gibi bir ayete makara denilmesi kimseyi rahatsiz etmemis gorunuyor,

Bakara ayet değil sûredir. Türkan Saylan'ı böyle savunmak ne Aydınlıkçıların ne de Cumhuriyet tayfasının bile aklına gelmemiştir sanırım. Fevkalade komik olmuşsun hocam. Kadının gayet de belli bir kesimi kastettiğini herkes biliyor. Bize rağmen derken halkı kastediyor madem, bu adamların o dönem de şimdi de aldıkları oy belli. Mitingleri ortada. Kime hangi halka rağmen yapıyorlar bu işleri?

Geri kalan kısımlarda da tam Erdoğancılar gibi konuşmuşsun. Argümanlar aynı. Atatürk kendi fikirlerini yok edecek fikirleri ortadan kaldırıyordu demişsin. Erdğn da şu an tam olarak bunu yapıyor. Taraftarları da bunu savunuyor. O dönemki muhalifleri ortadan kaldırmanın memleketin faydasına olduğunu düşünen insanlar vardı, ki görüyorum ki hala var. Şimdi de tersine döndü. Aktörler yer değiştirdi. Tasfiye edilenler tasfiye edici; tasfiye edenler de tasfiye olunan pozisyonunda.

Ne AKP'li ne salt AKP muhalifi ne de Atatürk düşmanı veya azgın bir Kemalist değilim. Bunu da belirteyim. Yazdıklarım umarım anlaşılır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@literatur

simdi ayet yerine sure olunca daha mi onemsiz oluyor ? hatami duzeltirken savunuyormusun gorunuyor.
    biri cikmis ben ezan sesinden rahatsiz oluyorum demis ona davul zurna esliginde isyan edip hedef gosteriyorsunuz
    biri cikip bakara ya makara demis "o ayet degil sure" diyorsun.

dedimya bakis acisi diye, zamaninda Turkan Saylan in yaptiginin aynisini mgv de yapiyordu, daha sonra pilav gunlerinde gulen cemaati yapiyordu

simdi ne oldu ? cemaat terorist ilan edilip iceri atildi, Turkan Saylan 'i yipratarak olumune sebep olundu.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kimi diyor iyiki yaptı kimi diyor ülkeyi geri götürdü

yaşamadığım iyi bilmediğim şey hakkında çok konuşmam istemem

darbe olmasa Türkiye düzelirmiydi sorusunu sormak lazım

ve diğer taraftan şunuda söyleyim Asker kökenli adamdan ne siyasetçi olur ne başka birşey

bugün Osman paşayı svunanlar Atatürkte askerdi diyorlar ama cemal gürsel, kenan evrende askerdi onları niye kimse dile getirmiyor?

Dahi ile sıradan insanları bir tutmayalım

muck

DJ_Alper tarafından 12/May/15 14:18 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    DJ_Alper bunu yazdı

kimi diyor iyiki yaptı kimi diyor ülkeyi geri götürdü

yaşamadığım iyi bilmediğim şey hakkında çok konuşmam istemem

darbe olmasa Türkiye düzelirmiydi sorusunu sormak lazım

ve diğer taraftan şunuda söyleyim Asker kökenli adamdan ne siyasetçi olur ne başka birşey

bugün Osman paşayı svunanlar Atatürkte askerdi diyorlar ama cemal gürsel, kenan evrende askerdi onları niye kimse dile getirmiyor?

Dahi ile sıradan insanları bir tutmayalım

muck

Bak hocam o askerden siyasetçi olmaz dediğin adamlar harp akademisine girebilmek için öyle şeyler yapıyorlar ki aklın durur , kolay bir iş değil harp akademisine girmek. Milletvekili ilkokul mezunu adamlar varken emekli askerlere siyaseti boş görmek onların aldığı eğitime hakarettir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Adama bok atıyorsunuz da darbe olmasa Türkiye ne olurdu bunu da tartışmak lazım. Darbenin götürdükleri aşikar, herkes bunları konuşuyor zaten; peki ya olmasaydı ne olurdu?

Blue Screen of Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

@literatur

simdi ayet yerine sure olunca daha mi onemsiz oluyor ? hatami duzeltirken savunuyormusun gorunuyor.
    biri cikmis ben ezan sesinden rahatsiz oluyorum demis ona davul zurna esliginde isyan edip hedef gosteriyorsunuz
    biri cikip bakara ya makara demis "o ayet degil sure" diyorsun.

dedimya bakis acisi diye, zamaninda Turkan Saylan in yaptiginin aynisini mgv de yapiyordu, daha sonra pilav gunlerinde gulen cemaati yapiyordu

simdi ne oldu ? cemaat terorist ilan edilip iceri atildi, Turkan Saylan 'i yipratarak olumune sebep olundu.

Hocam önemsizliği nerden çıkardın anlayamadım. Cehaletine atıfta bulundum sadece. Bakara'nın sure olduğunu birçok ateist dahi bilir. Sen ateist misin müslüman mısın budist misin kodperest misin ya da başka bir şey hiç umrumda değil. Sadece senin gibi birinin olaya bu kadar uzak olmasına şaşırdım ve belki hatanı anlarsın diye oraya dikkat çektim.

Bir diğer mesele ise senin gibi ezan okunduğunda müziğin sesini kısan, belki yaptığı işi bile bırakan insanların tırnağını, Bakara'ya makara diyen sığırlara değişmem. Onların hiçbir şeyini de savunmam.

Geriye kalanlar da benim yazdıklarımla pek çelişmiyor zaten. Bu işin adı siyaset. Birileri birilerini tasfiye eder, birileri birilerini ikame eder. Her muktedir kendi dünya görüşü çerçevesinde sistemi idare eder, gücü yetiyorsa yeniden inşa eder. Benim anlatmak istediğim bu. Yoksa şu şunu demeye çalışmış bu bunu demeye çalışmış, Türkan falanı kastetmiş bunlar hikaye.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

@Math:

Kafasına silah dayanmış bir gazetecinin Silahı dayayan hakkında gerçek fikirlerini yazmasını mı bekliyordun :) 

Sence mantıklı mı? 

Tezatlık arıyorsan YouTube den bir başbakan 2 Erdoğan videolarını izleyebilirsin en büyük tezatlık bence orada 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 16182 Toplam Mesaj: 134