Keylogger"Lara Dair

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla (!) keyloggerlar mause hareketlerini kaydedemiyor. Sadece klavyede basılan tuşları kendi sisteminden geçirip belirli yöntemlerle dinliyor ve kayıt altına alıyor. Artık ekran klavyeside bir önlem sayılamıyor bir çok keylogger için. Şimdi asıl konuya gelelim

Bir keylogger raporu örneğini ele alalım önce.

Farzı misal mail.tahribat.com sayfası önümde açık.

"realkurd@tahribat.com" olarak kullanıcı adımı yazdım.

Şifre "oramagomaburamago" olsun.

Şifreyi yazarken "oramagommm[BackSpace][BackSpace]aburamago" şeklinde yazıyoruz.

Burada iki adet "m" harfini sildiğimiz ifade ediliyor.

Peki ben "oramagommm" kısmından sonra sadece mause'u kullanarak "m" harflerni silsem ve şifreme  olduğu gibi devam etsem, mause'un hareketleri kayıt altına alınamadığından; şifrem keylogger raporunda "oramagommmaburamago" olarak kayıt altında alınmayacak mı?

Bu konuda ki fikriniz nedir? Benden kaynaklı bir bilgi eksikliği var mıdır? Bunu küçük ama etkili bir yöntem olarak farzedersek güvenmediğimiz makinalarda kullanabilir miyiz?

Görüşlerinizi bekliyorum.

kendinize ayığ olunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    evet büyük ihtimal öyle olur ama sifreyi yanlıs girmis olursun en iyisi ekran klavyesi kullanmak
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

@scof

hocam realinde belirttiği gibi ekran klavyesinin hiçbi koruması yok neredeyse cogu keylogger ekran klavyesinide logluyor

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n1gh7m4r3
    n1gh7m4r3's avatar
    Erkek

hocam mouse hareketlerini {rightmouseclick} {leftmouseclick} şeklinde gösterebilen keyloggerlar var. Hatta her mouse ile tıklandığı andaki ekran görüntüsünü (ya komple ekran görüntüsü, yada mouse ile tıklanan bölgenin ufak bir görüntüsünü) kaydeden ve böylece adam yazının neresine tıklamış bunu anlayabileceğin keyloggerlarda var,(hemde ekran klavyesi için)tabi bu dediğim ancak adam kurbana kafayı taktıysa ayarlarnır öteki türlü adamın 10 tane kurbanı olsa her tıklamada resim çekip atsa ne mail dayanır nede host :D

yani sonuçta o dediğininde çözümü var

eğerki şifren "oramagomaburamago" gibi herkesin bildiği bir kelime yaparsan ve dediğin yöntemi kullanırsan

raporda   "oramagommmaburamago{leftmouseclick}[BackSpace][BackSpace]"  olarak gözükücek, yani adam bir yere tıklanıp 2 harfin silineceğini anlayacak. e bu şifredede 2 kere silinecek harfler belli, adam şifreyi çözer

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

@scof

hocam realinde belirttiği gibi ekran klavyesinin hiçbi koruması yok neredeyse cogu keylogger ekran klavyesinide logluyor

Hocam bana böyle sağşam bi keylogger lazım bulamadım gitti. Sana da sorayım bari :(

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    hocam o olaya ben Çok ilginç bir çözüm buldum.  şifre alıp mesela   acl12ltoy4qwe   gibi abartmıyorum şifrelerim Buna benzer şeyler  neyse anlatmaya geçiyorum. İlk önce şifremin belli bir miktarını yazdım  acl12toy gibi 1 kere Backspace e basılı tutarak bir kısmını siliyorum  diyelim 3 tane karakter kaldı buraya geri kalan kısmını yazıyorum şifrenin yani şu şekilde oluyor acl4qwe  şeklinde oluyor daha sonra geri tuşuna basılı       tutuyorum ve acl kısmını yakalamaya çalışıyorum  olmazsada sorun yok 1-2 ileri veya geri yapıp getiriyorum ve şifrenin kalan kısmını tamamlıyorum. Böyle bulunamayacağını sanıyorum ama nekadar doğru bilmiyorum Çünki keylogger ların %100 hangi mantıkla çalıştığını bilmiyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

aslında sağlı sollu yazınca adam fazla uğraşmıyor misal

03.carsbjk1i19  bu bi mailimin şifresi sağlı sollu yazıom 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

EWELANCHE bunu yazdı:
    hocam o olaya ben Çok ilginç bir çözüm buldum.  şifre alıp mesela   acl12ltoy4qwe   gibi abartmıyorum şifrelerim Buna benzer şeyler  neyse anlatmaya geçiyorum. İlk önce şifremin belli bir miktarını yazdım  acl12toy gibi 1 kere Backspace e basılı tutarak bir kısmını siliyorum  diyelim 3 tane karakter kaldı buraya geri kalan kısmını yazıyorum şifrenin yani şu şekilde oluyor acl4qwe  şeklinde oluyor daha sonra geri tuşuna basılı       tutuyorum ve acl kısmını yakalamaya çalışıyorum  olmazsada sorun yok 1-2 ileri veya geri yapıp getiriyorum ve şifrenin kalan kısmını tamamlıyorum. Böyle bulunamayacağını sanıyorum ama nekadar doğru bilmiyorum Çünki keylogger ların %100 hangi mantıkla çalıştığını bilmiyorum.

basılı tutarak yazma mantıklı aslında. Standart ayarlarında değilse süresinde kaç basım yapıldığı da tahmin edilemez? 

We can be more, we can be much more.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    Her Pc için tepkime süreside değişiyor yanlış bilmiyorsam tabi birde Klavyeye görede değişiklik gösteriyor.Ama basılı tutarakda kaçtane Yazdığını çıkara biliyorsa herşey değişir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    ben yanlış yazıp silip tekrar yazıyodum bi kısmını ama demekki sildiğini de logluyosa basılı tutmak en mantıklısı, özellikle banka hesaplarına girip çıkarken dikkat edilmeli.

///______________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    bi de benim merak ettiğim bi husus var yeni konu açmayım. şimdi diyelim bi siteye girdik sadece girdik. anasayfadayız. bu şekilde o siteden pcme virüs bulaşabilir mi?

We can be more, we can be much more.
Toplam Hit: 17879 Toplam Mesaj: 39