folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kıbrıs Serbest Bölge Bilişim Firması Ve Kazançların Türkiye'ye Aktarılması

Kıbrıs Serbest Bölge Bilişim Firması Ve Kazançların Türkiye'ye Aktarılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Öncelikle merhabalar herkese,

Vergilerden olduğunca kaçabilmek için Kıbrıs serbest bölgede firma açmak tarzında yazılara rastladım. Bu bölgede firmanın açılışını yapıp KKTC vatandaşlarına satış yapmadığımız sürece vergi ödemiyoruz diye birşeyler okudum.

Böyle olursa daha uygun fiyatlandırma, haliyle daha çok satış ve daha çok kar vs gibi oldukça heyecan verici şeyler akla geliyor fakat atıyorum sene sonu 500k TL değerinde kar elde ettik ve bu parayı Türkiye'ye getirmek istedik. Sonuçta parayı burada kullanacağız. Ne gibi yaptırımlar ile karşılaşıyoruz? Kesinti oluyor mu? Ne kadar kesinti oluyor? Bilmediğimiz ve işin görünmeyen noktaları neler?

Not: Sorduğum soruların basitliği, kısa ve kolay cevapları olmadığını bana düşündürüyor. O yüzden lütfedip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bunu adwords uzerınden kıyaslıyabılırız aslında adworsdan gelır vergısı alıyolardı ınternnette bulabalırsın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

bunu adwords uzerınden kıyaslıyabılırız aslında adworsdan gelır vergısı alıyolardı ınternnette bulabalırsın

Senin söylediğin biraz afaki kalıyor. Mantıkla şöyle de bir yaklaşım yapılabilir: genelde para giriş çıkışlarında denetimi paranın çıktığı ülke yapar. Türkiye ve KKTC arası detaylı kontrol olmadığını düşünürsek gidip oradaki bankadan bütün parayı çekip elimi kolumu sallayarak parayı Türkiye'ye getirebilirim de diyebiliriz. Sorun parayı getirmekte olmayabilir. Parayı getirdikten sonra nereden geldi bu para diye de soruluyor olabilir. Belirli bir miktarı aşması önem kazanıyor olabilir.

Yani bu durum karşılaştırmadan ziyade gerçek anlamda bilgi istiyor.

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

onda yanılıyorsun burdan cıkarken ustunde fazla para goturemessın 

kumarcılardan bılıyorum

diger olayda tc hukumetı para nereden geldı dıye soruyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.haberler.com/turkiye-ye-istenilen-miktarda-beyansiz-nakit-7258569-haberi/

yurtdışındaki uyuşturucu baronları , insan ticareti yapanlar , vergi kaçıranlar , al sat yapanlar , bavulla döviz alıp satanlar. ne olursan ol gel kampanyası ile artık istedikleri kadar para sokabiliyor.

fakat iş büyük çaplı ise en güzel sistem zarraf sistemi altın alıp buraya getirip bozdurmak yani.

PanxeR tarafından 16/May/19 10:34 tarihinde düzenlenmiştir

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

tekneyle gelıceksen adaya olabılır

zaten dovız kontrolu burda oluyor genelde

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Yasal sınır bildiğim kadarıyla tüm ülkeler için 10.000 Euro.

Para ükeden çıkarken sorarlar ordan geçebilirsen burada sorun olmaz. Ülkeye para gelmiş arayıpta bulamadıkları şey.

Kıbrıstan Türkiye'ye hertürlü para getirilir yolu çok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Yasal sınır bildiğim kadarıyla tüm ülkeler için 10.000 Euro.

Para ükeden çıkarken sorarlar ordan geçebilirsen burada sorun olmaz. Ülkeye para gelmiş arayıpta bulamadıkları şey.

Kıbrıstan Türkiye'ye hertürlü para getirilir yolu çok.

Güzel. Farz edelim senelik 120k€ kazancımız var. Her ay gidip 10k€'yu üzerimizde getiriyoruz. TL karşılığı olarak 800k TL elimizde para oldu sene sonunda. Bunu kullanırken problem yaşar mıyız?

Not: Rakamlar tamamen afaki. Senelik 150k üzerini görebileceğimizi şu an kesinlikle düşünmüyorum.

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek

https://www.sabah.com.tr/yasam/2012/07/28/65-milyonla-kacti-film-gibi-takiple-yakalandi

Aklıma bu geldi ben öğrenci iken olmuştu :D

I know me you know you.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hacım olay şöyle değil mi : serbest bölgede kaldığın sürece kazandığına ve harcadığına vergi ödemiyorsun ama serbest bölgeden paranı çıkarmak istediğinde ödüyorsun. teknokentlerde bu şekilde. serbest bölgeyi de böyle zannediyordum. buna da bi bak istersen

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DesertSun
    DesertSun's avatar
    Erkek

1 milyon dolar teminat yatırmadan acılmıyo o liman sirketi :) yoksa herkes acardı.

::: REALHACKERS.NET ADMIN :::
Toplam Hit: 1874 Toplam Mesaj: 35
kıbrıs-serbest-bölge