Kira Artışın Ne Kadar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

2.250den 9a

6.yil

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

2 yıl önce 1.250 TL olan kiracıyı geçen seneki enflasyon yüzünden 2.000 yaptık

bu sene 3.000 yapmayı düşünürken asgari ücretin enflasyonu patlatması yüzünden 3.250-3.500 gibi birşey olacak sanırım

aynı mahallede arkadaşım 1+1 i 6.250 tl ye tuttu.

Ortalık karışık çünkü ne kiracı mutlu ne ev sahibi ne iş veren herkes zararda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ev sahibi  %25 den fazla istesin tüm mesajlarını yasadışı talebini hiç düşünmem internete sürerim.

Ev sahibi olarak %25 den fazla yapmayacağım.

(sahibi olduğum ev oturduğum evden daha geniş sıfır bina eski diye zam yapmıyor değilim)

Ayrıca gündem konusunda bu ülkede yasa yok mu diye ağlıyorsunuz da işinize gelince mi var yasa beyler? Eğer %25 den fazla yapacam diyorsanız gündem konusunda ağlamamak lazım. Nihayetinde bu yasa çok düşünülmemiş olsada kiracıyı korumaya yöneliktir milletin gırtlağına çökmeyin.

zeybekustasi tarafından 27/Ara/22 02:06 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Ben mi yanlış anlıyorum yoksa bu kira zam oranı sınırlamaları sadece asgari ücrete zam yapıldığı dönemlerde mi gündeme geliyor? 

Örnek olarak, mesela Mart ya da Nisan ayında kira zammı sınırlaması diye bi şey gündemde olmuyor değil mi?

radres tarafından 27/Ara/22 05:18 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Ev sahibi  %25 den fazla istesin tüm mesajlarını yasadışı talebini hiç düşünmem internete sürerim.

Ev sahibi olarak %25 den fazla yapmayacağım.

(sahibi olduğum ev oturduğum evden daha geniş sıfır bina eski diye zam yapmıyor değilim)

Ayrıca gündem konusunda bu ülkede yasa yok mu diye ağlıyorsunuz da işinize gelince mi var yasa beyler? Eğer %25 den fazla yapacam diyorsanız gündem konusunda ağlamamak lazım. Nihayetinde bu yasa çok düşünülmemiş olsada kiracıyı korumaya yöneliktir milletin gırtlağına çökmeyin.

Ben de aynen sana katılıyorum hocam başka konularda hukuk yok mu yasa yok mu muz cımhuriyetimi burası diye yırtılan arkadaşlar kendi cepleri olunca eee canım enflasyon var ne yapalım yani diye bla bla yapıyor.

Ayrıca gecen yıl 850 olan kitam 1150 ye bu sene 1150 olan kiram 2 oldu..Evden çıksam ev sahibi bu evi en az 3.5 e veriri bende 3.5 dan aşşağı rv bulamam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Antalya da ev sahibim 400% istedi ben 300% razı oldum. Anlaşamadığımızdan 25% ye döndüm ve kavga dövüş mahkeme olayına döndük ;)

Suça teşvik olarak algılanmasın ama insani oranın üstünde zam isteyen ev sahibini s...mek lazım. Benim gibi kendi halinde biri bile gidip götünden şişlemeyi düşünüyorsa varın siz düşünün ;)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

1 senelik kiracıyım, 55% zam yaptım, ev sahibi daha fazlasını istedi. Fazlasını isterse yasal yollara başvurabileceğini ama yasal süreç başladığı andan itibarın 25%den 1 lira fazla alamayacağını, oturduğum süre boyunca da hep yasal sınır içerisinde devam edeceğimi söyledim. Şu an dönüş olmadı, bence kabul etti.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

mayıs ayında 1750 den 2500 e çıkardık bu sene 5, yıl bitiyor bakalım ne olacak ama fazla olacağını düşünmüyorum.

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

1500 TL iken kira 3.000 TL ' ye çıkardı ev sahibi. Normal karşıladım %100 kira artışını.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Arkadaşlar evlerden çıkmayın. Mahkemeye veririm diyerek caydırmaya çalışın. Bir avukatla mutlaka görüşün. TÜFE var, geçici bi kanun var bilmem ne var bununla ilgili.

"TBMM’nin 8 Haziran 2022 tarihli genel kurulunda kabul edilen geçici kanunla, kira sözleşmelerinde kira bedelinin artışına ilişkin anlaşmalara yüzde 25 oranında bir üst sınır getirildi.
    Türk Borçlar Kanunu’na eklenen geçici maddeyle getirilen yüzde 25’lik kira artış sınırlaması, konutlarla sınırlı olarak getirildi. "

Benim ev sahibi bana 2500 olan kiramı 4.500 yapmak istedi de dünyanın kavgasını ettik max. 35 yapabilirsin diye konuştuk anlaştık. Şimdi sözleşme gelince dayayacak tabi o ayrı. :) 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 3928 Toplam Mesaj: 51
kira artış kira artışı kiracı