Kira Artışın Ne Kadar?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mischka
    mischka's avatar
    Erkek

Kiracıyım , kira kontratına göre %10 zam yaptım. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Kiracıma şöyle sapladım mesajları tak diye kesildi hayırdır :) Yazsanıza olum korkmayın :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Kiracim 2 yildir kendisi belirledi kirayi.

Gecen yil enflasyon artisinda bile sen belirle dedim "bu sene az yap abi" dedi eyvallah dedim az kira artisi yaptim.

Bu sene kendisi "abi gercekten cok az ödüyorum, icime sinmiyor, bu sene kirayi daha cok arttiralim" dedi yine kendi belirledigi rakamdan indirim yaptim.

Niye böyle yaptim. Adam ev gecindiriyor, cocuk okutuyor, gününde kirasini ödüyor, eve iyi bakiyor.

-

Kiracilari cok ezmeyin.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Kiracim 2 yildir kendisi belirledi kirayi.

Gecen yil enflasyon artisinda bile sen belirle dedim "bu sene az yap abi" dedi eyvallah dedim az kira artisi yaptim.

Bu sene kendisi "abi gercekten cok az ödüyorum, icime sinmiyor, bu sene kirayi daha cok arttiralim" dedi yine kendi belirledigi rakamdan indirim yaptim.

Niye böyle yaptim. Adam ev gecindiriyor, cocuk okutuyor, gününde kirasini ödüyor, eve iyi bakiyor.

Kiracilari cok ezmeyin.

Helal olsun abi. Bende bir gavata denk geldim %120 zam yapmazsan evden çık diye yapıştı.

Eve iyi bakıyorum ayrıca kirayı da önceden yatırırım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

abimler sivastaki evlerini geçen kış 1000 tlye verdiler

bu şubat 1750 yapmak istemişler ama 1250 yapmak istedi.  bizde bari 1500 yap deyince tamam dedi biraz gafil avlandık

anlaşmış gibi olundu durumu bozmadık. sanırım 1500 den devam edecek

aslında bize kalsa 1000 devam etsin derdik ama onlarda kirada 2000+ üstü birşey olacak. güya kendilerinkine yakın olsun istiyorlardı

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

İstanbulda kiracım ben teklif etmeden ev için kendisi % 68 teklif etti ve kabul ettim. Teklif ettiği artış oranı üzerinden hesaplandığında bile rayiç kiraların yarısına denk geliyor fakat hiç önemli değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

bizim hacı amca %60 yaptı. Allah razı olsun fazla sikmedi :)

1000 tl den 1600'e çıkardı. piyasanın çok altında oturuyorum. 2 deseydi sesim çıkmazdı :)

edit: lokasyon bolu

selo-g tarafından 27/Ara/22 21:07 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

Hem kiracıyım hem ev sahibiyim. Oturduğum eve geçen sene Ekim ayında 1000 liradan 1300 yaptılar. Sonra 7.ayda 2000 yaptılar şimdi birdaha yapacaklar bakalım ne olacak. Her halükarda piyasanın altında kalıyor ama 10 yıldır da evde oturup kirasını günü gününe veriyoruz. Evde geniş ama eski. Bütün arkadaşlar 500 doğalgaz öderken ben 1200 ödüyordum bu sene 2000 bin olur herhalde. Gelelim aldığım kiraya evin tadilata ihtiyacı var 3 sene önce 300 liraya liraya vermiştik şimdi 400 veriyor, haber gönderdim şimdi odunu kömürü aldın bu kış otur aynı fiyattan ama baharda evi boşalt dadilat yapayım. Oda haber göndermiş kirayı 900 yapalım beni evde çıkartma diye :) halbuki amaç gerçekten eve tadilat hatta şöyle söyleyeyim en az 200-250 bin masrafı var evi yaptıktan sonrada alacağım kira 2-2,5 arası 10 yılda Kendini amorti etmiyor 10 yıla yine tadilat tamirat mutlaka çıkar. Diğerinede geçen sene pandemi vardı adam çalışamadı zam yapmadık binada herkes 2 bine otururken bu arkadaş 800 e oturuyor normalde geçne senenin zammınıda yapmak lazım ama içim elvermiyor.

Bu zammın sonu nereye gidecek merak ediyorum. Geçen sene biri deseki o bölgede kiralar 2-2.5 olacak götümle gülerdim şimdi 2500-3000 konuşuluyor. 300 bine ev vardı şimdi 1 milyondan aşağıda ev yok eskiden karı koca çalışıp insanların bir ev alma hayali vardı şimdi ayda 50 bin kazanan adam bu fiyatlarla evalamaz :(

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taskafa
    taskafa's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı

Avusturya - Viyana 

5 sene önce evi tuttuğum zaman kiram 587 Euro idi.( su ve aidat içinde.)  4 senelik kontrat yapmıştım. Bu süre zarfında su kullanımım arttığı için kiram 601 Euro oldu. Kontrat bitiminde ev sahibim kira aynı kalmak kaydıyla (601 Euro) bir dört sene daha uzatmak ister misiniz dedi, ok dedim. 

:) 

Ne anlatıyorsun dayı? Konunun açılma amacı TR'deki ekonomik şartlarda yapılan kira yüzdelerine bakmak.

Burdaki kimse Avusturya'daki kira artışını merak etmiyor aw :D

Adam İl yazmış konuya, ülke yazmamış. Tüm dünyadaki kira artışlarıyla ilgileniyor gibi bir hali mi var konu sahibinin?

Ne dicez yani şimdi sana? Heee Avusturya'da mı hem de Viyana'da 600 de değil 601 yuro iyi valla. Viyana'da 601 yuroya zor yani, iyi oturuyorsun aferin mi klsjdflksjdfklsdhflsdkhjfsjkdfhslkdfjsd

--------------

Konuya Yanıt:

Zimbabwe/Mutare

3 sene önce evi tuttuğum zaman kiram 2 geyikti. ( su ve aidat yok.)  4 senelik kontrat yapmıştım. Bu süre zarfında ev sahibimi aslanlar yediği için ev benim oldu. 

taskafa tarafından 28/Ara/22 12:12 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek

tükkanımın kirasına 5700 TL , den 12.000 TL ye yükseldi. Arkadaşımında evi 1500 TL den 3500 TL'ye. 

Yer: Mardin

Toplam Hit: 3929 Toplam Mesaj: 51
kira artış kira artışı kiracı