Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

kombi ve klimada baymak kullanıyorum. çok iyi.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

az gelsin güzel soğutsun diyosan hocam daikan. 2 odayada aldım 24 saat  açık gayette uygun geliyor elektrik

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enver328
    enver328's avatar
    Erkek

Ben mitsubishi tavsiye ediyorum. Sharp da gayet iyi diyorlar ama koku problemi oluyormuş düzelttiler mi bilmiyorum.

Biz Elimizi Neye Atsak Kurur Zaten...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Evde bundan var:
    http://www.hepsiburada.com/daikin-tegora-18000-btu-inverter-klima-ftxb50b-p-HBV000004OXDN

Gözlemlerimi aktarıyorum:

Eve tam 5 kere servis geldi. 2 Kere klimayı parça pinçik ettiler ve 2-3 gün klimasız kaldık.
    Size çok ama çok basit ama aynı derecede mide bulandırıcı bir şey söyleyeceğim. O kalimanın ağzındaki hava yönlendirici var ya, hani kumadandan filan ayarlama yapıyorsunuz Ha işte o özellik bunda yok. 6.262 TL'lik klimanın ağzını elimizle ayarlıyoruz ya da otomatikman o ha bire bi aşağı bi yukarı gidiyor (Swing). Daikin iyi diyorlar ki evdekiler dahil herkes lanet etti.

Amcamlarda Fujitsu'nin bur modeli var ve bayağı bayağı eski nerden baksan 10 senelik ama köpek gibi çalışıyor ve inanır mısınız ne gazı kaçtı ne suyu aktı. Sadece temizlik işleri yapılıyor, onun dışında bir arızasını görmedik.

Mitsubishi kullanan tanıdıklarım var ve uzun süredir bir şikayetlerini duymadım, gayet memnunlar.

Emmoğlum serviste çalışıyor ve az çok ben de birkaç şey öğrendim ki şu dışarıdaki ünitenin içerisinde ve içerideki üniteye gelen borularda alüminyum kullanılıyormuş bir de bakır kullanılıyormuş. Bakır kullanılması daha iyi ve verimli oluyor. Alüminyum çok daha verimsiz ve ucuz olduğu için ucuz bir ürün alırsanız bilin ki içerik alüminyum olabilir ve verimden kaybedersiniz. Mesela bizde olan Fujitsu ve Daikin'in içerikleri bakır, bizzat gördüm ama bana sorarsanız Fujitsu'dan daha memnunum zira arızasını görmedik. :) Ha Daikin daha iyi olabilir ama biz o iyiliğine denk gelemedik.

Öneriler:
    Servis geldiği zaman borularda bakır kullandıklarından emin olun.
    O cıvataları (başka ismi var da unuttum) onları iyi sıksınlar sonra gazı kaçtı ayağına kan alıyorlar. Halbuki ibneler bilerek sağlam yapmıyorlar.
    Temizliklerini ihmal etmeyin. Kış bitince temizlik, yaz bitince temizlik. Bunu kesinlikle aksatmayın çok fark ediyor. FORBIX denen bi tane kahverengi zıkkım var onu kullanıyor adamlar, onu dış ünitenin o ızgaralarına sıkıyorlar sonra suyla yıkıyorlar. Tabi ki elektriksel kısımlara kaçırmamak gerek, mallık yapmamak lazım ama temizlik çok önemli. Siz de yapabilirsiniz yaptırabilirsiniz de ama kesinlikle temizlik olmalı. Koku olmaz, verim artar.

Önerler kısmını önemseyebilirsiniz ama onun üstündeki kısımlar tecrübelerdir ve gerçeği yansıtmayabilir. Bir marka bizde şans eseri aksi sonuçlar vermiş olabilir ama aynı marka ve model başka birinde iyi çalışabilir. Bu iyi biri siz de olabilirsiniz.

Caliber tarafından 01/Tem/17 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

evimde hem 12lik hem 9luk iki tane samsung üçgen tasarım inverter klima var. bi daha alsam bi daha samsung inverter alırım.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bosch aldık 1. klimada bosch du hatta bitin ev ve işyerinlerindede aynısı

inverter 18 btu aldık 3200 felandı sanırım unuttum fiyatı 1 ay oluyor a++  

samsung felanda alacaktım yorumlar caydırdı bildiğinden şaşmamak lazım

Not: bosch klimalarını çinde ürettiriyor :) diğer ürünleri türkiyede

DJ_Alper tarafından 01/Tem/17 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

https://www.simfer.com.tr/TR/product/2316-HSD%201410%20Hava%20So%C4%9Futucu%20&%20Ptc%20Is%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1

şunun gibi hem ıstıcı hem de soğutucu olanlardan hangisini tavsiye edersiniz?

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

an itibari ile klimadan koku ve duman çıkmaya başladı. konudaki mesajları daha detaylı inceleyip 1-2 güne bu işi ben de halledeceğim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Mitsubishi al ama en az 24000 btu asagisini alma daha yeni aldım benimde ilk aklımda 18k lik vardı vazgeçip 24k lik aldim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Alarko hocam amcamda var 9.000 BTU 120 mt2 ev düşün tek odasında takılı bütün odalar buz gibi oluyor ve 12-13 lira gibi faturada fazlalık oluyor ayda hergün açık sabah akşam ve ölüm sessizliğinde çalışıyor zaten sıralama Alarko-Daikin-Mıtsubıshı diye gidiyor 

-
Toplam Hit: 6753 Toplam Mesaj: 57
klima klima tavsiyesi klima tavsiye