Klima Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Alt sınıf daikin alacağına hiç alma daha iyi hocam. Daikin'in tegora serisini temin edebilrsen gözün kapalı al. 

ancak siesta serisini önermem. soğutma performansı düşük. 

ofisimde baymak elegant kullanıyorum günde 9 10 saat açık. çok memnunum. ancak gece yatak odası performansı için bir şey diyemem. ama daikin tegora olayına %100 güvenebilirsin. çam ağacı moduna alınca klimayı unutup gidebilirsin dış ünite iç ünite o kadar sessiz diyebilirim.

Bende tegora var ama.su anda keşke kıyıp paraya shira alsaydim diyorum ama ben daha çok ısıtmada kullanıyorum. 

Eski bir model iyiydi demiş bir arkadaş eskiden ne kötüydü ki eski çamaşır bulaşık makineleri bile hala canavar 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diplomali-issiz
    diplomali-issiz's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

hocalar wifi özelliği olanlar varmış, eve gelmeden açıp soğutmak için. var mı tavsiyeler? Hala tam karar veremedim.

hocam ben iklimsa bayiisiyim.

wifi özellikli, renk geçenekli. A+++ (Soğutma için) klima var elimde. alttaki iki renkte var. 

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-exclusive-12000-sgm12invdmv-ch-btuh-a-inverter-klima

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/sigma-exclusive-12000-sgm12invdmv-sl-btuh-a-inverter-klima

bide üzülerek söylerim ki söylediğin fiyata kaliteli bir cihaz bulma ihtimalin sıfır(0). baymak 2021 itibariyle artık klimalarını GREE fabrikasında üretmiyor artık markasını tanıttırdığı için kaliteden kısmaya başladı malesef. 

ha en iyi klimayi istiyorum diyorsanda aşağıdaki linke gel. ama paran yoksa gelme :)

https://www.iklimsa.com/duvar-tipi-klimalar/ge-appliances-ges-njgb35-future-serisi-a-enerji-sinifi-12000-btuh-inverter-duvar-tipi-klima

Sigma exclusive ler kargo + montaj dahil 6600 tl ye yardımcı olabilirim. GE'nin en full kliması ise hazırda yok direk şirketten sana gönderirim nakitte 7700 tl. daha uyguna belki vardır başka yerlerde ama ben daha önce almadığım için şuan en tavan fiyattan alıyorum yıl başından beri %20, geçen seneden beri 45 zam geldi klimalara..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

mitsubishi klimalar çok daha iyi degil mi ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Klima konusun da yıllardır yazarım buraya da araştırmayın sadece japon kliması olsun alacağınız klima klimaya 20 yıl para vermeyin kışın da yazın da güle güle kullanın yok bosch yok GE yok baymak atın kenara çünkü cihaza verdiğin para sana fazlasıyla kazandıracak emin ol Antalya da 25 30 yıl çalışan mitsubishi heavy ler hala var yeni klimaya ihtiyaç bırakmıyor bulunduğu mekan da mekan yıllar geçiyor tamirat tadilat VS klima hala yerinde duruyor taş gibi arıza yapmıyor bakımı çok kolay VS ... 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Alt sınıf daikin alacağına hiç alma daha iyi hocam. Daikin'in tegora serisini temin edebilrsen gözün kapalı al. 

ofisimde baymak elegant kullanıyorum günde 9 10 saat açık. çok memnunum. ancak gece yatak odası performansı için bir şey diyemem. ama daikin tegora olayına %100 güvenebilirsin. çam ağacı moduna alınca klimayı unutup gidebilirsin dış ünite iç ünite o kadar sessiz diyebilirim.

Bende tegora var ama.su anda keşke kıyıp paraya shira alsaydim diyorum ama ben daha çok ısıtmada kullanıyorum. 

Eski bir model iyiydi demiş bir arkadaş eskiden ne kötüydü ki eski çamaşır bulaşık makineleri bile hala canavar 

daikin ftxb35bv1b hocam soğutma performansı on numara bunun. shira üst seri olabilir ama kesinlikle siesta'nın yetersizliği gibi bir durumu söz konusu değil. 

zaten dış plastiğinden bile belli olabiliyor kalite farkı ikisinin arasında.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

daikin ftxb35bv1b hocam soğutma performansı on numara bunun. shira üst seri olabilir ama kesinlikle siesta'nın yetersizliği gibi bir durumu söz konusu değil. 

zaten dış plastiğinden bile belli olabiliyor kalite farkı ikisinin arasında.

Bendekinin aynısı 

Isıtma konusunda ben yetersiz buluyorum açıkçası daha üst seviye almak lazimdi

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Hocalar tavsiyeler için teşekkürler, sanırım en iyi markalar daikin ve mitsubishi, diğerlerini pek önermiyorlar. Bütçemi 2 bin aşıyor ama aldığımda kaliteli almam gerekiyor.

Daikin Sensira 12000 Btu

fiyat : 6.700TL

Sizce bu ürün nasıl hocalar gerçekten çok fazla klima inceledim hepsi aynı özellikleri versede kalite farkı varmış.

2. bir ürün ise LG Dual Eco, fiyat performans ürünü. 4 küsür lira. 

DarkFall tarafından 12/Tem/21 10:04 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Hocalar tavsiyeler için teşekkürler, sanırım en iyi markalar daikin ve mitsubishi, diğerlerini pek önermiyorlar. Bütçemi 2 bin aşıyor ama aldığımda kaliteli almam gerekiyor.

Daikin Sensira 12000 Btu

fiyat : 6.700TL

Sizce bu ürün nasıl hocalar gerçekten çok fazla klima inceledim hepsi aynı özellikleri versede kalite farkı varmış.

2. bir ürün ise LG Dual Eco, fiyat performans ürünü. 4 küsür lira. 

• Soğutma Enerji Verimliliği6,22
    • Isıtma Enerji Verimliliği4,11

düşündüğün klimanın verimliliği yukarda. 

benim fikrim mitsuhishi hocam. bu işin ferrarisi diyebilirim.

https://www.akakce.com/klima/en-ucuz-mitsubishi-trend-srk35zsp-w-a-12000-btu-inverter-duvar-tipi-fiyati,800652414.html

seer/scop  7.3/4.4 

5950TL şuan.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Merhabalar,

Aradığım özellikler

12.000 btu

max 20 db veya altı ses(ses konusunda hassasım)

Bütçe 5 bin, max 6 bin TL.

Önerdiğiniz marka model var mıdır?

baymak elegant plus 12 yapıştır geç 4k. silent modu var sesi çıkmıyor.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carizart
    carizart's avatar
    Erkek

Hocam klima markası önerisinde bulunacak kadar bilgili değilim söyle bişey var onuda arastır derim

Dış ünite tek iç ünite çift olanlar var iki ayrı odaya kuruyorsun aynı anda ayrı ayrı çalışabiliyor beraber çalıltıgındada dış ünite tek olduğundan iki klimaya göre daha tasarruflu oluyor. Onları araştırıp evin çok büyük değilse yalıtımlıysada tüm evi soğutabilirsin.

Marka model önerisinde aramızda klima uzmanı biri vardı ama kimdi hatırlamıyorum o yardımcı olur umarım. 

Toplam Hit: 5198 Toplam Mesaj: 54
klima