folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

verdiğin linkteki foruma girdim ve dikkatimi çeken bir cümleyi aynen aktarıyorum buraya.

Allah yardımcımız olsun, Yiyen varsa gelsin Dogomu benden alsın!!!!!!!

şimdi bu adamın bırak pitbull türü bir köpek beslemesini yaşamasına karşıyım. sonra niye yasaklanıyor diyosunuz. lan 100 tane bu köpekten besleyen varsa 3-5 tanesi adam gibi adam kalanların hepsi gerizekalı. üzerine alınmasın kimse. ayrıca bu konunun ne önemi var onu anlamış değilim ? başlık ilgimi çekti yoksa köpekler ilgimi çeken bir konu değil. öncelikle ağızlıkları olmadan dolaştırılması gereken bu ırkların sokaklarda çok defa çoluğu çocuğun elinde dolandırıldığını gördüm. şimdi 50 kiloluk bir adam bu köpeği nasıl zapt edecek. genetik olarak saldırgan ırk yoltur felan bunu geç abicim. olayı daha fazla uzatmaya gerek yok. konunun silinmesi en hayırlısı.

Bilişim forumunda köpek ırklarının yasaklanması müridler için önemli bir konu değildir. senin için dünyadaki en önemli konu bilse biz iplemiyoruz. yasaklanması bence en mantıklı karardır. ancak şu da bir seçenektir. toplatıldıktan sonra sahiplenmek isteyenlerden bazı önlemler alınarak geri verilmeli. örnekte verilen dallama gibi adamlara verilmemeli. seçici davranılmalı. gazeteleri dergileri araştır. kaç tane rot saldırısından hastanelik kanlar içinde olay var ? kaç tane kangal adamın kafassında yarık açacak kadar vahşi oluyor ? bu köpeklerin doğası bu arkadaşım mart ayında kedilere nasıl sevişmesinler demek saçmaysa bu köpeklere de saldırgan değil yetiştirilme tarzı demeyin. ne kadar iyi eğitirsen eğit bu ırklar bence sakıncalıdır. ayrıca bu ırkı besleyenlerin %80 senin karar verenler için kullandığın tabirdekilerden daha o.. çocuğudur.

okuyanlara teşekkürler. bu arada nasılsınız müridler nasıl gidiyo hayat :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

@interfector o forumda o adam gibi 3 kisi o yorum gibi 10 yorum bul bana allahini seversen. Iyiki bir yoruma denk gelmissin dostum:) Ayrica genel kategorisinin alani forumdaki diger kategorilere acilamayan konularin acilmsi degilmi? Burdaki insanlari samimi buldugum icin uyarmak istedim bumu yani konunun silinme sebebi sacmalama allahini seversen Dipnot olarak ben hayatimda insana agresyon gostermeyen kangal gormedim. Koydekiler fabrikadakiler etrafimdakiler. Zamaninda evin icinde besleyen arkadasim vardi tosun kadar kopegi o dahil.

@nikoteen. Hocam adam bnm yardim amacli yazdigim konuda bana sizin gibilerle baslayan bir cumle kurarsa ben o adama soverim.

@1-618 hocam kartal soganlik buyur gel dicem su anda orda degilim gosterirdim sana 20 tane kangal. Ayrica dogo argentinonun uretildigi irklara bir bakin kac tanesi sizin deyiminizle saldiriya meyilli?

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Pİtbull besleyenlerin çoğu hayvanı saldırgan yetiştiryor, hayvanın yapısında var zaten. Ben pitbulların yasaklanmasına katılıyorum.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

o cins köpekleri bilmemde,çoçuklukta yolda küçük köpek gördüm eve getirdim bir kaç yıl besledim,köpek bütün gün kuçağımdaydı hiç bir zaman vurmadım yemeyini zamanında verdim,hiç bir zamanda agresif olmadı.bence sevgiyle beslenen köpek saldırmaz ne sana nede başkasına.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

köpekleri hiç sevmem bence ırk yasaklamak yerine sokağa çıkarma yasağı konulsun... alıyolar çıkıyolar dışarı. sordum birtine niye çarşıya indirdin diye artislik oluyo dedi (artisler sizi)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

İnsan eliyle yaratılan aptal ırkları toplasınlar

destekliyorum pitbullara ölüm

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

İnsan eliyle yaratılan aptal ırkları toplasınlar

destekliyorum pitbullara ölüm

-----------------------------

+1

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Her köpek saldırgan yetiştirilebilir her ırk ısırabilir bunu yasaklamak bir çözüm değil, bence bu tarz karakteri baskın köpeklerin sahiplerine özel egitim verilmeli.

sadece bir ıkaç ırkın üzerinden bu vakalara son verilemez. Her köpeğin aynı insanlarda olduğu gibi karakteristik özellikleri vardır hepsi aynı değildir.

Ayrıca köpek saldırgan değildir kesinlikle, saldırgan yetiştiren köpek sahibi vardır...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

O fabrikasyon ürünü köpeklerde nasıl bi duygu bulupda bu kadar sevebiliyorlar? Bizde hayvan besliyoruz önce bunu belirtmek isterim. Ancak burda pitbulları savunacak kadar sadece kendi duygu ve düşüncelerime önem vermedim. Sonuçda sosyal hayat içinde yaşıyoruz insanlara yolda yürürken insanlara korku salan bi hayvanla yürüme isteme çabası neden? Kendi bastırılmış duygularını o itle mi vereceksin insanlara?

O köpeğin tek beslenip büyütülmesi geren yerler laboratuvarlar.. Sonuçda orda doğdu orda ölmeli. 

Ayrıca bu yorumu yazarken bile kaç defa sokaklarda pitbull vahşetlerine şahit oldum hepsi gözümün önüne geliyor. Yasalar insan güvenliğini sağlamak için çıkarılan kurallardır. 

Gazetelerde çıkan çocuklara saldıran pitbullar için ne deniliyor peki?

Sonuçda zararlı bir ırk sen edepli yetiştirdin diye herkes sen gibi değil demekki..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

sokaklar da görüyoruz pittbull'u dogo'su ile gezen apaçi ergen liseli gerzekleri.

ellerinde köpeğin tasmasının bağlı olduğu ip, ipin ucunda tasma ama tasma köpekde değil.

ulan senin gezdirdiğin köpek pittbull, bu hayvanın psikolojisinin ne olduğu belli değil, ne zaman ne yapacağı belli olmuyo sen hangi cesaretle onun tasmasını çıkarabiliyosun?

biliyoruz pittbull'un tuttuğunda koparmadan ya da boğmadan bırakmadığını, sahibinin de bıraktırma da etkili olamadığını, kendinemi güveniyosun genç?

yasaklanması iyi oldu ama hayvanları sürgün ederek olmamalıydı.

bilinçli, bilgili kişiler bakabilmeli, ya  da bi takım şartlar konulmalı, belirli saatler içerisinde dışarı çıkarılmalı ağızlıksız çıkarılmamalı, çok büyük para cezaları olması gibi. en azından şimdilik aklıma gelenler.

ama emreslmn yaptığın ayıp;

EmreSalman
    Dogo Argentino Hastası

Çevrimdışı Tüm%20Mesajlarını%20Bul

emre salman
    istanbul
    Rep Puanı: 2
    Pet Bilgileri: v
    Mesaj Tarihi: Bugün 03:27
    Takıldıgım bır forumda konu actım bu toplama olayıyla ılgılı. Bılgılendırmek amacıyla.
    Insanlarımız ne hale gelmıs. O hayvanları ıskence ederek oldurmek gerek dıyenler bıle cıktı aralarından....

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
Toplam Hit: 7309 Toplam Mesaj: 89