folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Bütün canlıların yaşamaya hakkı vardır. Tamam, yasa çıkmış olabilir, bakımı hatta beslenmesi yasaklanmış olabilir. Ancak, bu durumda köpek avına çıkılıpta, hayvanlar toplanılarak KATLEDİLEMEZ!

Yarın yeni bir karar çıkartsalar, şu şu şu ırk insanların TÜRKİYE'ye girişi yasaklanmıştır deseler, daha önce girenler toplanıp öldürülecek mi?

Yazılan bütün yorumları okudum, benimde köpeklerim var. Ve kesinlikle o köpekler tanıdığım çoğu insanda daha İNSAN! Bunu ırk ayrımı yapmadan söylüyorum. Ancak, evet bazı ırkların yanlış ellere geçmesinin sakıncaları var ve YASAKLANMASI doğru ancak ÖLDÜRÜLMESİ kabul edilemez!!!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Zande bunu yazdı:
    -----------------------------

Bütün canlıların yaşamaya hakkı vardır. Tamam, yasa çıkmış olabilir, bakımı hatta beslenmesi yasaklanmış olabilir. Ancak, bu durumda köpek avına çıkılıpta, hayvanlar toplanılarak KATLEDİLEMEZ!

Yarın yeni bir karar çıkartsalar, şu şu şu ırk insanların TÜRKİYE'ye girişi yasaklanmıştır deseler, daha önce girenler toplanıp öldürülecek mi?

Yazılan bütün yorumları okudum, benimde köpeklerim var. Ve kesinlikle o köpekler tanıdığım çoğu insanda daha İNSAN! Bunu ırk ayrımı yapmadan söylüyorum. Ancak, evet bazı ırkların yanlış ellere geçmesinin sakıncaları var ve YASAKLANMASI doğru ancak ÖLDÜRÜLMESİ kabul edilemez!!!

Bütün canlıların yaşamaya hakkı vardır.

Her canlı için geçerli olmaz o imralıdaki orospu çocuğuda nefes alan canlı bunundamı yaşamaya hakkı var

öyle hakkı sikiyim zehirlesinler öldürsünler pitbuları

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Alper, seni anlamaya çalışıyorum. Ve şöyle bir sorum olacak. X ırkından bir baba olduğunu ve oğlunun 20 yaşında olduğunu farzet.

1- Hayatınız boyunca hiçbir suça karışmamışsınız ancak çıkan yasa var. Ve sizin öldürülmeniz gerekli. TEPKİN ne olur?

2- Sen bir suça karışmamışsın ancak oğlun (Allah göstermesin) 2 kişiyi öldürmüş. Oğlun hakkında ölüm kararı var. Buna tepkin ne olur?

3- Gene oğlun hiçbir şeye karışmamış. Ancak çıkan yasaya göre, x ırkının 50 yaşın altındakiler öldürülecek diyor. Buna tepkin ne olur?

Birbirimizi buradan yıllardır takip ederiz. 3 aşağı 5 yukarı kimin ne olduğunu biliyoruz. Buradaki amacımız kimseyi kötülemek, aşağılamak vs değil. Ancak dediğim gibi, bu tarz köpeklerin yasaklanması DOĞRU bir karar. Ancak, katledilmesi kabul edilemez.

Pitbull dehşeti haberlerini okuyan ve ürperen arkadaşlar, sene de kaç defa böyle haber okuyorsunuz? 1, 10, 100, 1000? Peki, İŞ GÜVENLİĞİ uygulaması olmadığından dolayı, TRAFİK KAZALARINDAN dolayı, KENE'den dolayı bu ülkede yılda kaç bin kişi ölüyor? Eğer pire için yorgan yakılacaksa, TRAFİKTEN'te bütün arabaları men edin, KENE için tüm yeşil alanları yakın, İŞ GÜVENLİĞİ için de tüm madenleri, tersaneleri, inşaatları KAPATIN.

Bu mudur çözüm???

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

ecstatic_60 bunu yazdı:

gezdirmesini yasaklayınca nolcak? O hayvanların günlük egzersiz ihtiyaçları var. kedi değil ki evde dursun. Korkan adam golden retrieverden da korkar pekingeseden de korkar onlar da mı gezdirmesin.  Tasmasız gezdirmeye karşıyım ben de en küçük köpek bile tasmasız gezmemeli.

Forumda da olsa ne kadar dar görüşlü insanlardan oluştuğumuzu anladım. Zaten o yüzden böyle salakça şeyler oluyor

biraz yanlışsın. insan olsun hayvan olsun her canlı güvende olmak ister.burdada toplum güvenliği önemli.

senin çocuğun yada bir yakının bir it tarafından ısırılsa ve ölse ne düşünürdün merak ediyorum

birde git araştır toplum çoğunluğu itlerin toplatılmasından yana oy kullanacaktır.

edit : köpek besleyen firma sahiplerinede fitil olurum.lafım hem besleyip hemde bakımını işçisine yaptırmaya çalışan

patron işveren bana göre köpekten farksızdır.böylelerinin a.q...

mademki türksün systeme göster ürksün
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

köpek sevdasına köpekle insanı bir tutanlar bile çıktı aramızdan. ben 2-3 serserinin elinde köpek gördüğümde kaldırımda yay çizmemeliyim kendi güvenliğim için. hepsini zehirlesinler çocuk yaşlı genç rahat bir nefes alsın şu ülkede. gidin golden besleyin süs köpeği besleyin abuk subuk tipte köpek beslemenin hiç bir mantığı yok! o tipte köpek alan ezik tiptedir ve kendine değil köpeğine güveniyordur zaten. o cinste köpek besleyen tanıdıklarınıza temkinli yaklaşın derim...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

direk uyutulsun bence yazmışınız yok tahrik unsuru bilmem ne ulan parka koşmaya gidiyoruz itler yüzünden adam gibi koşamıyoz 

Yaptık bişiler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Pitbulla bende karşıyım. Ne görse parçalamaya çalışıyo. Bi pitbull komşulardan birinin kedisinimi ne yemişti öyle bişeyler olmuştu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Yerinde ve geç kalınmış bir karar,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Zande bunu yazdı:

Alper, seni anlamaya çalışıyorum. Ve şöyle bir sorum olacak. X ırkından bir baba olduğunu ve oğlunun 20 yaşında olduğunu farzet.

1- Hayatınız boyunca hiçbir suça karışmamışsınız ancak çıkan yasa var. Ve sizin öldürülmeniz gerekli. TEPKİN ne olur?

2- Sen bir suça karışmamışsın ancak oğlun (Allah göstermesin) 2 kişiyi öldürmüş. Oğlun hakkında ölüm kararı var. Buna tepkin ne olur?

3- Gene oğlun hiçbir şeye karışmamış. Ancak çıkan yasaya göre, x ırkının 50 yaşın altındakiler öldürülecek diyor. Buna tepkin ne olur?

Birbirimizi buradan yıllardır takip ederiz. 3 aşağı 5 yukarı kimin ne olduğunu biliyoruz. Buradaki amacımız kimseyi kötülemek, aşağılamak vs değil. Ancak dediğim gibi, bu tarz köpeklerin yasaklanması DOĞRU bir karar. Ancak, katledilmesi kabul edilemez.

Pitbull dehşeti haberlerini okuyan ve ürperen arkadaşlar, sene de kaç defa böyle haber okuyorsunuz? 1, 10, 100, 1000? Peki, İŞ GÜVENLİĞİ uygulaması olmadığından dolayı, TRAFİK KAZALARINDAN dolayı, KENE'den dolayı bu ülkede yılda kaç bin kişi ölüyor? Eğer pire için yorgan yakılacaksa, TRAFİKTEN'te bütün arabaları men edin, KENE için tüm yeşil alanları yakın, İŞ GÜVENLİĞİ için de tüm madenleri, tersaneleri, inşaatları KAPATIN.

Bu mudur çözüm???

Hoca köpeği savunmak için insandan örnek verme komik duruma düşüyorsun

gebersin kodumun köpekleri ağır ezalar gelsin köpeğinin işlediği suçdan sahibi sorumlu tutulsun hapis cezası alınsın

kodumun hayvanı ülkede yasak hala besliyorlar beslemesinler gitsinler balık beslesinler a.q

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

emreslmn bunu yazdı:

Köpek sahibinin aynasıdır klişesinin ne kadar gerçek olduğunu hepimiz görüyoruz. 10 aylık bir dogoya sahibim bugüne kadar tekbir durumda beni korumak istemesi dışında kimseye havlamadı bile.. Çoluk çocuk tepesinden inmez gıkını çıkarmaz. Ama ben farklı bir amaç için yetiştirmiş olsaydım bir canavara dönüşebilirdi. Böyle güçlü ırkların belirli kriterler dahilinde sahiplendirilmesi lazım 14-15 yaşındaki çocuklar yada bilinçsiz yetişkinlerin sahiplenmesi yasaklanmalı. Bir canlı soyunun yasaklanması kadar saçma birşey olamaz

olay tamamen yazıda kalınlaştırdıgım yerden ibarettir.çok güzel sölemişsin. çok dpğru bi söz. herhangi bir olay oldugunda(rot cocuk yedi,pitbull kafa kopardı bilmemne) köpegi değil sahibini uyutmaları veya gerekli cezayı sahibinin görmesi gerekiyor. hiç bir köpek doğuştan kötü değildir.

Toplam Hit: 7343 Toplam Mesaj: 89