folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

j4x bunu yazdı:
    -----------------------------

Çok iyi yaptılar o yasağı getirerek. Yararı yok zararı war söylediğin köpeklerin çoğunun. Senin gibiler sokakta gezdirip, bi bok olduğunu sanıyor işte başka bi işe yaradığı yok.

sen benım nasıl bır ınsan oldugumu bılıyor musunda? Sımdı bı laf edıcem banlanmak ıstemıyorum. Burda kurallar cevceevesınde tartısmaya calısıyoruz sikik sikik cevap verme . Benım gıbılermıs lafa bak. Köpeğim kadar aklın yok senın. Bayılıyorum klavye delikanlılarına gercek hayattada cıksalar keske boyle konusabılseler. Konuyu saptırtıcak cevaplar yazmayın.

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

şunu da unutmayın ki en saldırgan şekilde eğitilmiş köpek bile (sinirsel ya da psikolojik sorunu yoksa) durduk yere kimseye saldırmaz. Tahrik unsuru olmadan harekete geçmez.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

Bazı hayvanlar hayvandır bazı hayvanlar ucubedir bu cinslerin amaç yapısını genetiğini araştırın biraz.

Hemen hemen hepsi 10'a yakın ırktan evrilme, bir amaç için üretiliyor bu köpekler. Metropollerde yasaklanması güzel olmuş, ama her yerde yasaklanması bir bakıma kötü olur ihtiyaçta var fazlalıkta var.

Safkan değil hiç biri.

Uzun uzun yazarımda şimdi gece 2 olmuş :D

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ecstatic_60 bunu yazdı:

şunu da unutmayın ki en saldırgan şekilde eğitilmiş köpek bile (sinirsel ya da psikolojik sorunu yoksa) durduk yere kimseye saldırmaz. Tahrik unsuru olmadan harekete geçmez.

ya hacılar geçiniz lütfen ya ne demek durduk yere kimseye saldırmaz hic haber okumuyormusunuz siz kuzum ya ? Çok iyi olmuş yasaklasınlar o canavar köpekleri abi bi kaç tanesi zevk için eğitimle bilinçli bi şekilde o köpekleri gezdiriyorsa bunların 10 katı köpekoğlu köpek piçliğine cahil eğitimsiz bir halde gezdiriyor sonra manşet oluyorlar "Pitpul dehşeti". Kusura bakmayın hic bir hayvan bir insan kadar değerli olamaz. Siz o canavarları rahatca gezdirin diye yaralanan ölen insanları gözardı edemez kimse. Hepsi yasaklanmalı abi genetik yatkınlıkları var bunların ya insan içine çıkmamalı bunlar. Hatta arkadaşın dediği gibi yararı yok zararı var amk harbiden saldırgan olan bu türler endemik seviyeye getirilip kültüre olarak yetiştirilmeli bence. Son olarak IRK CİNS TÜR bunlar çok farklı kelimeler ona göre kullanın. Biyolog var karşınızda.

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

safkanlıktan kastın nedir ki? Bu ırkların hepsinin kökeninin kurt olduğu tahmin edilmekte. Bunlar başta doğal seçilimle ve daha sonra insan eliyle ihtiyaçlara göre en uygun bireylerin yavruları alınarak seçilimle gelmiş, çeşitli hibritlemelerle ortaya çıkmış ırklardır. Şu açıdan katılıyorum. Bu hayvanlar evde beslenecek hayvan değil..Egzersiz ihtiyaçları var. Golden retriever gibi yarım saat gezdirip o enerjisini alamazsın. Şehir yaşamına uygun değil gerçektende. 

Ama bunu çözümü kesinlikle yasaklama değil. Bu ırklara özel kontrol yapılsın eyvallah. Kontrollü üretimleri yapılsın eyvallah.. Ama yasaklamak ilkelce. Hadi yasakladın napçaksın binlerce hayvanı? Diri diri gömcek misin?

@karakule..seninde karşında veteriner hekim var ırkı cinsi senden iyi bilirim. Sen haberlerde her gördüğün habere inanarak baya iyi bilimadamı olursun aynen devam..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

emreslmn bunu yazdı:

vıdı vıdı yapma.Sen o köpekler hakkında ne akdar bilgiye sahipsin bilgini geçtim zaten bi kere forum üslubuna ters bi şekilde tartısıyorsun.

Konuya gelecek olursak hiç bir köpeğimi pitbulumu sevdiğim kadar sevmemişimdir ama gerçekten bir bakıma iyi oldu bu,hee tamamen bulundurulmasının yasaklanmasını saçma buluyorum evet ama gezdirilmesi kesinlikle yasaklanmalı çünkü cidden o kadar BEYİNSİZ insanlar varki toplumumuzda kötü yetiştirilmiş ,ağzından salyalar akan bir putbulu caddenin ortasında görünce ben de gerçekten nefret ediyorum tabi sahibinden..Ama şu da var kimsede pitbul ve türevleri hakkında bilinçli olmak zorunda değil.Neticede insan rahatsız oluyorsa,korkuyorsa bir takım ön yargılar ve kuş beyinli sahipleri yüzünden gezdirilmesi yasaklanmalı zaten ama tamamen toplamak ? İşte bu düpedüz saçmalık. 

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

köpeğin sahibinin aynası olmasına tamamen katılıyorum.. pitbull olsun dogo olsun, adam gibi yetiştirirsen hiç bir sorun teşkil etmez. ama bizim insanımız artistlik olsun diye alıp, arada döverek arada söverek aç bırakarak karanlık odalarda vahşileşsin diye büyüttükleri için hayvanda saldırgan oluyo.. hayvan sanıyo ki bu yaptığı doğru. işte insanoğlunun eliyle geliştirilen bi vahşete örnek.. Karar doğru mu? tartışılır.. sen diyosun i bnim dogo'm uysal mı uysal. ne güzel adam gibi yetiştirmişsin ama işte ülkedeki dogoalrın nerden baksan %80 i senin ki gibi değil, hepsi hava yapmak ve vahşileştirilmek için açılndığı için öyle veya böyle şu an saldırgan konumadalar. Karar bu açıdan doğru bi karar, köpek beslmek dediğimiz şeyi tam anlamıyla bilinçli yapana kadar yasağı kaldırmamakta gerek. Ama şu da var ki bu yasa ile kurunun yanında yaşta yanmış durumda. Senin Dogo'n uysal ve eğitimli olabilir ama işte bu yasa yüzünden sende kuru yanında yaş durumundasın. iki ucu boklu dere desen yeridir. 

Ne zaman ki "kedi-köpek" sokakta yaşayan canlılar değilde, hakları korunan canlılar olur, köpek alıp beslemek için bazı sorumlulukları yerine getirip getirmediği kontrol edilir insanların, o zaman anca güzel bi hayvan dostu toplum oluruz.. Kaldı ki sokak ortasında karısını bıçaklayan adama bi yaptırım olmayan bi ülke de hayvana ne kadar hak verilir.. ucu açık :D 

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

gezdirmesini yasaklayınca nolcak? O hayvanların günlük egzersiz ihtiyaçları var. kedi değil ki evde dursun. Korkan adam golden retrieverden da korkar pekingeseden de korkar onlar da mı gezdirmesin.  Tasmasız gezdirmeye karşıyım ben de en küçük köpek bile tasmasız gezmemeli.

Forumda da olsa ne kadar dar görüşlü insanlardan oluştuğumuzu anladım. Zaten o yüzden böyle salakça şeyler oluyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bi dakka ya şimdi bu cins köpekleri topluyolar ı tek tek sahiplerinden? napıcaklarmış peki o kadar hayvanı saldırgan olup olmamasına bakmadan uyutucaklarmıymış?

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

ecstatic_60 bunu yazdı:

gezdirmesini yasaklayınca nolcak? O hayvanların günlük egzersiz ihtiyaçları var. kedi değil ki evde dursun. Korkan adam golden retrieverden da korkar pekingeseden de korkar onlar da mı gezdirmesin.  Tasmasız gezdirmeye karşıyım ben de en küçük köpek bile tasmasız gezmemeli.

Forumda da olsa ne kadar dar görüşlü insanlardan oluştuğumuzu anladım. Zaten o yüzden böyle salakça şeyler oluyor

Bak hocam, yıllarımı doğaya hayvanlara vermişimdir yani bir karıncayı böceği bile saatlerce izlerim anlamak için.Çok köpek besledim diğer hayvanları saymıyorum bile.

Şimdi sana olayı özetlersem ki bunu özetlemem gerek artık o kadar yazıdan sonra hissettim gel gelelim olayın iç yüzüne.

Tüm köpek türleri, ataları olan kurtlardan gelir zamanla teknolojinin gelişmesi ile ilgili artık doğal ırk değilde, ihtiyaçlar için köpek türleri enjekte edildi topluma yani şöyle oldu ;

CIA isen sallıyorum  çok koku almasını istediğin bir köpek aynı zamanda çevik olmasını istediğin aynı zamanda güçlü olmasını istediğin bir köpek istediğinde ;

Bu ilgili merciiler tarafından sallıyorum yine örnek açısından A) Cinsi köpeğin burun özelliklerinin genetiği, B) Cinsi köpeğin çevikliği, C) Cinsi köpeğin güçlülüğü en basit yönden alınarak yeni bir tür elde ediyorlar, zamanla bu türler topluma ve yaşayışlara adapte olup asılında kendi özlerini oluşturuyorlar zamanla sonra bir başka tür oluşumundada bu türlerin başka türlere çevrilmesi oluyor.

Yani bu pitt dogodur odur budur bu köpeklerin asıl üretilme amacı insan oğlunun güç sembolize etmek istemesinin bir elde taşıma sanatıdır. Samimi söylüyorum bak yani bu kadar özelliği bir araya getirip bunu hayal ettiğinde gözüdne bam başka bir canlı beliriyor ve bunu hayata geçirdiğinde bazı insanların faciasına sebep olabiliyorsun.

Çünkü bu hayvanlar melez değil, bu hayvanlar toplama bilgisayar gibi sağlamlar ama sorunlarıda var.

Neticesinde kendilerini terapiye sığdıramıyorlar yani sürekli bir eğitimlilik çerçevesinde kalamıyorlar bir tarafları mutlaka ağır basıyor ve o kadar korkunç bir makine üretmeye çalışan adamlarında hayal ettiğinin üstüne basmış oluyorlar saf olmadıkları için çok patlak veriyorlar.

Bir alman çoban köpeğininde çok egzersize ihtiyacı var ama o hayvanda bu yok yani metropolde gezdirilip beslenesi bir hayvan değil bundan emin ol. Çünkü genetiğinde zaten amaç güçlü saldırgan vahşi tek el modülü sadece sahibini tanısın mantığı bunlar aşılanıyor genetğine o köpekten bale yapmasını bekleme bir golden gibi haraketler yapmasını bekleme özü değil çünkü o sıcaklık o anlayış yok. He eğitirsen yapar mı ? Aslana bile yaptırırsın eğitirsen o önemli değil ama aslanında ne olacağı belli değil çekip pat diye koparıyor çünkü genetik dostum bu anladın mı genetik öyle bir şey ki ben insansam yemek yiyorsam oğlumda yemek yemeye mecburdur genetik böyle bir şey o saldırgansa genetğinde bu varsa bunu ne kadar yapmasada güvenemezsin.

Buna örnek bir kediyi ne kadar doyurursan doyur, o dışarı çıktığında 1 fareyi gördümü bir kaç haraket mutlaka yapacaktır bu aç olduğu için değil gen meselesi.

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
Toplam Hit: 7328 Toplam Mesaj: 89