folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar merhaba ,

15000 TL kredim vardı geri ödemesi 20000 TL şuanki borcum 10000 TL civarı bugun hukuk bürosundan aradılar ödeme yapmadığım için bu akşam yasal takip için dosyamı avukata göndericekler. hocalar size sormak istediğim avukatın önceki ağırlığı tabiki borcun tamamı olucak ama acaba uygun taksitlere bölüp yapılandırma yaparmı ? yada bundan sonraki aşamalar nelerdi. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. 

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Bence o aşamalara kalmamalısın.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Dosyan icraya düşerse artı vekalet ücretidir masraflardır falan biner üstüne. Düştükten sonrada icra dairesinden taksit yapılmaz fakat eline geçen parayı yatırdığın sürece 300 500 seni kasmayacak kadar yatırırsan sıkıntı olmaz icra avukatları peyderpey ödeyenleri daha çok sever sürekli faiz devam ettiği için. Banka dosyaları zaten onbinlerce gidip avukatla anlaşırsın sen sıkıntı yapma. İcraya düştükten sonra bi sorun olursa pm atabilirsin.

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

İcra edilebilecek bi malın var mı?

Borcu taksitlendirme yaparlar bu arada.

MiqRoP tarafından 19/Oca/16 18:56 tarihinde düzenlenmiştir

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Yasal işlem daha başlamamış ve mümkünse başlamasın...

Borcunu kapattıktan sonra 5 yıl kırmızı çizgiyle yaşarsın. Kredi değil, kredi kartında bile sıkıntı yaşarsın.

Borcunu ödeme sürecinde bile (eğer belgelenebilir bir gelirin varsa) faiz üstüne faizle kat kat fazla para alırlar senden. Avukat ve dava masraflarından bahsetmiyorum bile.

Ne yap et öde bence. Bu boktan durumlara bulaşma...

Fakirler Ölsün...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

avukata gitmeden önce bence ödemeye bak hocam ödeyemezsen kredi risk puanında düşer. Tüm bankaların ortak kullandığı havuzda zaten sicilin belli oluyor ona göre ne kredi verirler ne de kredi kartı.. Avukata gitmeden banka ile anlaşmaya bak kredi borcunu tekrar yapılandırabilirler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tahahhut verme avukatlara tehtit filan ederler sallama eline gectikce ode bi halt yapamazlar 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

bankayla anlaş. 

hangi bankadan çektin krediyi. ?

ödeme yapıcaksan eğerki bankayla iletişime geç avukata göndermesinler ödemeyi yapmaya başla hesapta para bulundur. her bankanın tahsilat birimi olur bu işlerle ilgili. oranın numarasını almaya bak.

müşteri hizmetlerini ara ordan alabilirsin.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Şuanki şartlarda ödeme gücün yoksa yapılandırmanın gerekiyor. Faiz farkı olacaktır ama icra ile uğraşmasına. Hangi banka?

Errare Humanum Est
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

Garanti bankasindan cekmistim daha once yapilandirdigim icin yapilandirma olmuyormus. Benim amacim avukatada gitse buyumeden taksitlendirip adam gibi odemek simdi 700 tl istiyor hukuk birimi o zaman taksitlendirebilcekmis ama onu verme durumum yok suan

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

bi yerde çalışıyorsan yani sadece kuru maaşım var diyorsan 

onunda 1/4 ünü haczedebilirler 

ama onuda vermek istemiyorsan 

güvendiğin bi arkadaşına senet ver 

seni icraya verip maaşına haciz koydursun 

maaşının 1/4 ü bu arkadaşının açtığı dosyaya yatar oda alıp sana verir

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 3190 Toplam Mesaj: 27
kredi avukat