folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

garanti bankası ise işin biraz zor. şubeyle iletişime geçmen artık bi anlam ifade etmez. terslenirsin şubede. dayılık yaparsan güvenlik tuttuğu gibi atar dışarı bişey yapamazsın.

diğer bankaları bilmem ancak garanti bankası 2 ay önce bir karar aldı. hukuki olarak engel olmuyor muhtemelen çünkü banka amk. yasadışı bişey yapması mümkünmü ?

kararda şu :  eğerki kredi,kredi kartı vs gibi borcu olup ödemeyen ve takiplik durumda dahi ödemezse müşteri,herhangi bir bankada parası varsa bloke konulur, maaşı yatarsa belli bir oranda bloke konulur,kredi kartı harcamalarına bloke koyabilir.  vs vs.

bu şekilde bir mail gelmişti.   "şimdi bunada bişey söyleyen çok zekiler çıkacaktır."

senin yapman gereken 0212 410 90 00 - 05   bu numarayı bi ara konuş durumu kurtarıcı şekilde konuş. efelik yapmaki karşıdan da efelik yapmasınlar.

şuanda baya bi telefon geliyodur zaten. yerken banamı sordun benimlemi harcadın parayı gibi cevaplar alıyosundur :))

edit : ayrıca garanti birde şöyle yapabiliyor. eğerki bankada yakınlarının hesabı varsa iletişim numaraları arayıp konuyla ilgili bilgi veriyor. rahatsız ediyor. 

kendi özel hayatımı başkalarıyla paylaşması da suç değil mi? 

suç mu ?  sence o kadar avukata sahip ve hukuken suç olabilecek şeyi yapabilirler mi ? bu s2n altına girermi, bankadan bahsediyoruz. ve garanti bankası bu. diğerleriyle kıyaslamayın. alacağının peşine kendisi düşen bir kurum

borç ödememek özel hayatımı giriyor bilmiyorum.

özel hayat denmezde bi ismi vardı bu işin kanunda. Ben ve milletimizin geneli kanunları bilmediği için eksiklikler çıkıyor ve avukatlar bunu kullanıyor etik değil bence. Zaten milletimiz avukat arıyor deyince titremeye başlıyor.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbbsg.
    agrilion
    agrilion's avatar
    Erkek

Borç şahsi borç. Öyle bir durum yaşarsanız bankaysa bddkya avukatsa baroya şikayet edeceğinizi söyleyin ve edin. Biz de tahsilat yaptık, bu işin hem hukuken kuralı hem de raconu var bankasın sen aq borç için anne baba aile rahatsız edilir mi? 

üstteki mesaja istinaden:

şu şekilde rahatsız edilir.

banka çalışanı borçlu takibe gitmemesi için arar, bir süre sonra borçlu banka çalışanının hangi numaradan aradığını bildiği için telefonları açmaz. bu durumda banka çalışanı farklı hatlardan arar bu bir müddet bu şekilde gider. 

yasal takibe yaklaşıldığında atıyorum 80. güne geldik ve hala köşe kapmaca oynuyoruz, telefonları açmıyoruz, smsleri okumuyoruz filan.. bu durumda aileden birilerine ulaşılır "ben x bankasından y, ali veli her kimse ile bir konu üzerine görüşmem gerekiyor kendisine ulaşamadım eğer ulaşabilirseniz beni şu nolu numaradan aramasını iletir misiniz." bu bilgi içermeyen cümle zaten karşı tarafın içine şüphe düşürmeye yeter. 

Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

Simdilik bankadan ses seda yok ben avukattan gelicek tebligati yada telefonu bekliyorum. 

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Allah yardımcın olsun kardeş. Kimseye göstermesin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    alicem bunu yazdı
    dertli bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

garanti bankası ise işin biraz zor. şubeyle iletişime geçmen artık bi anlam ifade etmez. terslenirsin şubede. dayılık yaparsan güvenlik tuttuğu gibi atar dışarı bişey yapamazsın.

diğer bankaları bilmem ancak garanti bankası 2 ay önce bir karar aldı. hukuki olarak engel olmuyor muhtemelen çünkü banka amk. yasadışı bişey yapması mümkünmü ?

kararda şu :  eğerki kredi,kredi kartı vs gibi borcu olup ödemeyen ve takiplik durumda dahi ödemezse müşteri,herhangi bir bankada parası varsa bloke konulur, maaşı yatarsa belli bir oranda bloke konulur,kredi kartı harcamalarına bloke koyabilir.  vs vs.

bu şekilde bir mail gelmişti.   "şimdi bunada bişey söyleyen çok zekiler çıkacaktır."

senin yapman gereken 0212 410 90 00 - 05   bu numarayı bi ara konuş durumu kurtarıcı şekilde konuş. efelik yapmaki karşıdan da efelik yapmasınlar.

şuanda baya bi telefon geliyodur zaten. yerken banamı sordun benimlemi harcadın parayı gibi cevaplar alıyosundur :))

edit : ayrıca garanti birde şöyle yapabiliyor. eğerki bankada yakınlarının hesabı varsa iletişim numaraları arayıp konuyla ilgili bilgi veriyor. rahatsız ediyor. 

kendi özel hayatımı başkalarıyla paylaşması da suç değil mi? 

suç mu ?  sence o kadar avukata sahip ve hukuken suç olabilecek şeyi yapabilirler mi ? bu s2n altına girermi, bankadan bahsediyoruz. ve garanti bankası bu. diğerleriyle kıyaslamayın. alacağının peşine kendisi düşen bir kurum

borç ödememek özel hayatımı giriyor bilmiyorum.

Borç şahsi borç. Öyle bir durum yaşarsanız bankaysa bddkya avukatsa baroya şikayet edeceğinizi söyleyin ve edin. Biz de tahsilat yaptık, bu işin hem hukuken kuralı hem de raconu var bankasın sen aq borç için anne baba aile rahatsız edilir mi? 

Garantiye cok kufur etcem simdide etmiyorum..Bende nerdeyse arkadasin durumundayim ama 2 donem gecikmede benim ki..Borcumdan dolayi annemin dayisinin oglunu aramislar cocugu en son 15 yil once gordum 5-6 yasindayken yolda gorsem tanimam o da beni tanimaz o kadarda mail attim borc benim borcum ne diye baskalarina bilgi veriyosunuz diyolar sadece borcunuz oldugunu miktari falan soylemediklerini soyluyolar..is bankasinada borcum var adamlar baskasini degil beni bile sadece bilgilendirmek icin ariyor 2 ay gectikten sonra ama garanti bi aramaya basliyor tehdit vari konusuyor su kredimi bitirebilsem garantinin onune bile gecmeyecegim artik

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    mesutb bunu yazdı

Simdilik bankadan ses seda yok ben avukattan gelicek tebligati yada telefonu bekliyorum. 

Sen kimseyi bekleme, ödeme imkanın ölçüsünde bankaya gidip ödemeni yap. Almama gibi birşey söz konusu değil. Avukata verdik alamayız derlerse kredi hesap bilgilerini al, başka bir hesaptan havale ya da eft yap. Ama açıklamasına kredi numaranı yazmayu unutma. Tokat'ta Garanti'nin vekilliğine başladık yeni. Burada mısın diye baktım (profildeki isimden) Kırşehir-İzmir arasında birşeylerdeymişsin, olmadı. 

Errare Humanum Est
Toplam Hit: 3224 Toplam Mesaj: 27
kredi avukat