folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

Kredimi Ödeyemedim Yasal Takip Aşamasında Ne Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

bi yerde çalışıyorsan yani sadece kuru maaşım var diyorsan 

onunda 1/4 ünü haczedebilirler 

ama onuda vermek istemiyorsan 

güvendiğin bi arkadaşına senet ver 

seni icraya verip maaşına haciz koydursun 

maaşının 1/4 ü bu arkadaşının açtığı dosyaya yatar oda alıp sana verir

Bu en temizi. Ama alacaklari varsa muhakak onu alirlar. Bu işte bankalarin sigorta olayi nasil yürüyor bilmiyorum.

Aslinda bankaya borcu olan herkes organize olup ayni anda ödemeleri, taksitleri kesecek. Nolur acaba :)

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    saftiriksincap bunu yazdı
    snnyk bunu yazdı

Bu en temizi. Ama alacaklari varsa muhakak onu alirlar. Bu işte bankalarin sigorta olayi nasil yürüyor bilmiyorum.

Aslinda bankaya borcu olan herkes organize olup ayni anda ödemeleri, taksitleri kesecek. Nolur acaba :)

hocam öyle birşey pek mümkün degil çünkü 1 milyonluk arabası olup taksit faiz ödeyen de var evi barkı olan da örnek ben araba aldım her ay 1.050 olarak ödüyorum ödemezsem önce arabayı alırlar kaybetmey riske alıp ödememezlik yapamam 

senin dediğin olay üstüne birşey yok ve ihtiyaç kredisi çektiyse eğer sanırım hapis ile bitiyor.

bu arada bir arkadaş 60 bin tl garanti bankasına borcu oldugu ve her sigortalı işe girdiğinde garanti bankası maaşına3 ay içinde tedbir koydugrdugu için 3-4 ayda bir iş değiştiriyordu banka borcuna dokunmasın diye tabi bu arada faiz binip duruyor.

borcunuz 50 tl bile olsa avukatlık ve icralık oldugunda kafadan 450 tl biner üstüne. bu min tutar bu arada.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

üzerine bişeyin yoksa, bişey yapamazlar. tehdit falan ederler, icraya gelir gelir geri giderler. tahahüt vermediğin sürece avukat hiç birşey yapamaz.

en sonunda da faizleri silelim, anaparayı taksitlendirelim derler. ama senin burnundan gelir süreç buraya gelene kadar, durmadan ararlar falan filan

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı

üzerine bişeyin yoksa, bişey yapamazlar. tehdit falan ederler, icraya gelir gelir geri giderler. tahahüt vermediğin sürece avukat hiç birşey yapamaz.

en sonunda da faizleri silelim, anaparayı taksitlendirelim derler. ama senin burnundan gelir süreç buraya gelene kadar, durmadan ararlar falan filan

bende bunu diyecektim üzerinde hiç bişey yoksa çok sorun değil. Bokunu mu alacaklar. Bi abimiz böyle uzun bir süreçte ödeyemem dedi param yok dedi. Belki 35-40 sefer aramışlar her seferinde reddetmiş. En sonunda faizleri kaldırdılar. Hatta ana paradan bile düştüler bir miktar. Sallıyorum ana para 15k TL ona 10K ödermisin dediler oda kabul etti. Yapılandırma hesabı şeklinde ödedi bitti. (finansbank) Üzerinde de hiç birşey yoktu boşanmıştı daha önceden. 

Ayrıca hukuk büroları tehdit eder icraya vermek pek işine gelmez. Hem kazanacağı miktar azalacak hem extra evrak, bürokrasiyle uğraşacak. Ekşi de avukat bir eleman vardı bu tarz durumlarda hukuk büroları nasıl çalışır nasıl bülof yapar hepsini anlatmıştı. Yakın zamanda

şu başlık içerisinde olacaktı. 

siteyi tam görüntülüyemedem bi incele

https://eksisozluk.com/goktas-hukuk-burosu--4997429

ZaZu tarafından 20/Oca/16 09:27 tarihinde düzenlenmiştir

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

bende bunu diyecektim üzerinde hiç bişey yoksa çok sorun değil. Bokunu mu alacaklar. Bi abimiz böyle uzun bir süreçte ödeyemem dedi param yok dedi. Belki 35-40 sefer aramışlar her seferinde reddetmiş. En sonunda faizleri kaldırdılar. Hatta ana paradan bile düştüler bir miktar. Sallıyorum ana para 15k TL ona 10K ödermisin dediler oda kabul etti. Yapılandırma hesabı şeklinde ödedi bitti. (finansbank) Üzerinde de hiç birşey yoktu boşanmıştı daha önceden. 

Ayrıca hukuk büroları tehdit eder icraya vermek pek işine gelmez. Hem kazanacağı miktar azalacak hem extra evrak, bürokrasiyle uğraşacak. Ekşi de avukat bir eleman vardı bu tarz durumlarda hukuk büroları nasıl çalışır nasıl bülof yapar hepsini anlatmıştı. Yakın zamanda

benim ablam yapıyordu hocam banka avukatlığı, ben de bir dönem çalıştım yanında. devlet alacaklıdan çok borçluyu koruyor ne hikmetse. az kulaklarını çınlatmadım borçluların ama burada arkadaşa yardımcı olmak için yazdım :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mystexe
    mystexe's avatar
    Erkek
    snnyk bunu yazdı

böyle bir senet işi daha sıkıntılı olabilir.avukat senedin ve haczin gercek bir ticari faliyetten kaynaklanmadığını ispat etmek için icra hukuk mahkemesinde dava açabilir.bir de mahkemeyle uğraşırsın.icradan borcunu yapılandırabilirsin ama taahhutname imzalarsın,ödemeler aksarsa ceza alabilirsin (3 ay hapis cezasına kadar) dosyanın henuz avukatta olmadığını dusunursek ilk once banka ile gorusmen daha mantıklı.borcunu taksitlendirmek istediğini soyle.eğer yapmazlarsa avukatla gorus icradan yapılandıracaksın başka seçenek yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

garanti bankası ise işin biraz zor. şubeyle iletişime geçmen artık bi anlam ifade etmez. terslenirsin şubede. dayılık yaparsan güvenlik tuttuğu gibi atar dışarı bişey yapamazsın.

diğer bankaları bilmem ancak garanti bankası 2 ay önce bir karar aldı. hukuki olarak engel olmuyor muhtemelen çünkü banka amk. yasadışı bişey yapması mümkünmü ?

kararda şu :  eğerki kredi,kredi kartı vs gibi borcu olup ödemeyen ve takiplik durumda dahi ödemezse müşteri,herhangi bir bankada parası varsa bloke konulur, maaşı yatarsa belli bir oranda bloke konulur,kredi kartı harcamalarına bloke koyabilir.  vs vs.

bu şekilde bir mail gelmişti.   "şimdi bunada bişey söyleyen çok zekiler çıkacaktır."

senin yapman gereken 0212 410 90 00 - 05   bu numarayı bi ara konuş durumu kurtarıcı şekilde konuş. efelik yapmaki karşıdan da efelik yapmasınlar.

şuanda baya bi telefon geliyodur zaten. yerken banamı sordun benimlemi harcadın parayı gibi cevaplar alıyosundur :))

edit : ayrıca garanti birde şöyle yapabiliyor. eğerki bankada yakınlarının hesabı varsa iletişim numaraları arayıp konuyla ilgili bilgi veriyor. rahatsız ediyor. 

dertli tarafından 20/Oca/16 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

imzayı bıraktım basıyorum artık
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

garanti bankası ise işin biraz zor. şubeyle iletişime geçmen artık bi anlam ifade etmez. terslenirsin şubede. dayılık yaparsan güvenlik tuttuğu gibi atar dışarı bişey yapamazsın.

diğer bankaları bilmem ancak garanti bankası 2 ay önce bir karar aldı. hukuki olarak engel olmuyor muhtemelen çünkü banka amk. yasadışı bişey yapması mümkünmü ?

kararda şu :  eğerki kredi,kredi kartı vs gibi borcu olup ödemeyen ve takiplik durumda dahi ödemezse müşteri,herhangi bir bankada parası varsa bloke konulur, maaşı yatarsa belli bir oranda bloke konulur,kredi kartı harcamalarına bloke koyabilir.  vs vs.

bu şekilde bir mail gelmişti.   "şimdi bunada bişey söyleyen çok zekiler çıkacaktır."

senin yapman gereken 0212 410 90 00 - 05   bu numarayı bi ara konuş durumu kurtarıcı şekilde konuş. efelik yapmaki karşıdan da efelik yapmasınlar.

şuanda baya bi telefon geliyodur zaten. yerken banamı sordun benimlemi harcadın parayı gibi cevaplar alıyosundur :))

edit : ayrıca garanti birde şöyle yapabiliyor. eğerki bankada yakınlarının hesabı varsa iletişim numaraları arayıp konuyla ilgili bilgi veriyor. rahatsız ediyor. 

kendi özel hayatımı başkalarıyla paylaşması da suç değil mi? 

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek
    ZaZu bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

suç mu ?  sence o kadar avukata sahip ve hukuken suç olabilecek şeyi yapabilirler mi ? bu s2n altına girermi, bankadan bahsediyoruz. ve garanti bankası bu. diğerleriyle kıyaslamayın. alacağının peşine kendisi düşen bir kurum

borç ödememek özel hayatımı giriyor bilmiyorum.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı
    ZaZu bunu yazdı
    dertli bunu yazdı

suç mu ?  sence o kadar avukata sahip ve hukuken suç olabilecek şeyi yapabilirler mi ? bu s2n altına girermi, bankadan bahsediyoruz. ve garanti bankası bu. diğerleriyle kıyaslamayın. alacağının peşine kendisi düşen bir kurum

borç ödememek özel hayatımı giriyor bilmiyorum.

Borç şahsi borç. Öyle bir durum yaşarsanız bankaysa bddkya avukatsa baroya şikayet edeceğinizi söyleyin ve edin. Biz de tahsilat yaptık, bu işin hem hukuken kuralı hem de raconu var bankasın sen aq borç için anne baba aile rahatsız edilir mi? 

Toplam Hit: 3225 Toplam Mesaj: 27
kredi avukat