folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Küçük Ve Çok Cami Mi? Büyük Ve Az Cami Mi?

Küçük Ve Çok Cami Mi? Büyük Ve Az Cami Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek
    Büyük Cami her zaman iyidir ne kadar büyük o kadar iyi

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bence bu şehrin potansiyeline bağlı, şehir büyük bir şehirse hem büyük hem küçük cami yapılmalı. şehir küçük ise çok ama küçük cami yapılmalı.

cami gibisi var mı bee , ezan sesine kurban olam :) 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    Hiç cami , ezan yasaklatılsın diyen arkadaşı yanlış anlamışım ben , kendisinden tüm tahribatın önünde özür diliyorum .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek

Chingis bunu yazdı:
    -----------------------------
    Hiç cami , ezan yasaklatılsın diyen arkadaşı yanlış anlamışım ben , kendisinden tüm tahribatın önünde özür diliyorum .

ameleden "tamam bi daha olmasın" gbi bi cwap bekliyoruss :D:D 

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaZenci
    beyaZenci's avatar
    Erkek

öncelikle camiler bilirkişi raporuyla flan yapılamaz devlet yada devletin herhangi bir kolu camii yapımına karışamaz laik devlet anlayışından dolayı :) cami lerde apartman mantığıyla yapılır hayırseverin biri gerekli mimari yada bayındırlık izinlerini cartını curtunu alır gider camiiyi yaptırır ikinci ve en çok tercih edilen yöntemse vakıflar :D yani vatandaşdan yardımparası toplayarak ve toplana yardım parasının  yarısına yakınını cukka yaparak :) bu yüzdendirki bir caminin yapımı uzun yıllar sürer çünki inşası bittikden sonra diyanet işleri başkanlığına geçer caminin yönetimi dolayısıyla  camiyi yapan vakıflar uzun yıllarca cami inşatı

benim görüşüm camileri bizzat devletin yapması toplum için böylesine önemli birşeyi nasıl olurda başı boş bırakır

ayrıca camiler büyük olsun ya ne öle bi bayram namazını avluda kılmakdan nefret ediyom :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek

büyük ve az cami daha cok cemaat daha cok sevap hesabı :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:

hiç cami :) günümüzde kimin ne olduğu belli değilken dinin organizelikten çıkıp bireyselliğe indirgenmesi gerekmekte.

yoksa din tüccarları münafıklar ajanlar vs vs bokunu çıkarırlar olayın. bugünlerde insanların yapması gereken tek şey Mevlana nın felsefesini okuyup ona uymak, Mevlana Felsefesinden kastım hoşgörü,sevgi falan değil, birçok kişi öyle tanısa da

**Mevlana da camiye,namaza oruca pek sıcak bakan biri değildi, eğer araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız..

senin gibi düşünenler de ''el en hak'' = ben hakkım tanrı yım diyerek bağıran adamın derisini yüzüp denize attılar ...  bilmem anlatabildim mi ... Olaylarda hareketlerde ne anlatılmak isteniyor farkına varmak gerekir zira tasavvuf zeka ister..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varol53
    Varol53's avatar
    Erkek

ikisi arasında pek bi ilişki kuramadım fakat benim fikrimce bu tip durumlar yerine göre değişir...

mesela az nüfuslu semtlerde ve mahallerde büyük ve az sayıda cami mantıklı olabilir,fakat nüfusu fazla olan yerlerde ibadet edenlerin ihtiyaçlarını karşılamada ister küçük ve ya büyük olsun ister az yada çok olsun uygun olanı yapılmalıdır...

Yani direk Büyük ve az yada küçük ve çok cami denmesi mantıksız olur gibi düşünüyorummm...........

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Bu adamlar akıllı yarın öbür gün camiyi yık bakalım sıkıyorsa...

Yıkamayacaksın.Psikolojik savaşta bir şey ne kadar gözüne sokulursa o kadar alışırsın.Yeşile çekmeye çalışıyorlar insanı.Camiye gitsin millet.Doğrusu bu.

Fakat bu adamlar azıcık inancı olan adamı kendilerine çekmeye çalışıyorlar.Lan başa gelen adamda iki cem evi bi kilise yada başka ibadet yeri yaptırmaz ki..Alevi vatandaşlar falan gitsin yook olmaz.İllaki camiye gidecek sünni olacak.Ne zihniyet anlayamadım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

:)

haftasonu diye tatile çıktık piç etmişsiniz konuyu.

bana şerefsiz deme gafletinde bulunan veledler önce kendi şeref ve haysiyetlerinini tartsınlar..

daha attığım posttaki ironiyi kavrayaman çocuklar benden özür bekliyor.

ne özrü ulan? siz benden özür dileyin önce..

yanarım yanarım beni tanımayan çocukların dilene düştüm ona yanarım :)

para ile imanın kimde olduğu belli olmaz gençler..laflarınızı tartın, ölçün, biçin sonra yazın.. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
Toplam Hit: 5757 Toplam Mesaj: 51