folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Kullandığınız Laptopu Tavsiye Eder Miydiniz?

Kullandığınız Laptopu Tavsiye Eder Miydiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

la konuyu yeni gördüm az önce bimexten teşhir ürünü Toshiba Qosmio X70-A-13N (W8) aldım bileydim önce buraya yazardım :) bundan kullanan var mı iyi mi ettim kötü mü ettim daha çözemedim :)

https://www.bimeks.com.tr/urun/143821/001000000000098254127055172091179178252232134121251043118004014183042234138166146172006055186034004144179081/toshiba-qosmio-x70-a-13n-w8-.aspx

beyaban tarafından 09/May/15 09:42 tarihinde düzenlenmiştir

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    Cupofcoffee bunu yazdı

Dell inspiron 1520 ydi galiba modeli  laptopumun 4 sene çatır çatır kullandım , 5nci senede ekran florasanı söndü çok basit bi invertör değişimi gerekiormuş aslında ama ben girişince pcye  ekran gitti, ekranı çıkardım  monitör bağladım 1 senede öyle kullandım , sonra  verdim bi abiye  oda hala dükkanında kullanıyor , bir daha laptop alırsam yine Dell alırım.

İnvertör değiştirdim hala kullanıyorum :)

Edit: Bütün şirkete mümkün mertebe Dell alıyorum. Hele ki bir ara yerinde servis vardım fenaydı. bununla birlikte 2 asus var şirkette 3 defa garanti ye gitti. Birde lenovo all in one lar sanırım komple harddisk hatalı. 4 tane all in one aldım 3 unun harddiski değişti. Velhasıl kelam ben alınca DELL alırım.

solutionman tarafından 09/May/15 09:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

asus g rog serisi

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hp Pavilion g6 kullandım sakın alma. Hatta çevrende almayı düşünen varsa aldırma. Hatta en iyisi Hp yazan hiçbir ürüne yaklaşma. Soktuğumun aletinin driver derdi bitmiyor bir türlü. Amd güncel driver yayınlıyor. Ama gel gelelim bizim alet kabul etmiyor neymiş efendim amd ekran kartım yokmuş. Hp arıyorum derdimi anlatıyorum, bizim yayınladığımız driver dışında yükleyemezmişim. Biostan kurcala öyle yap böyle yap derken 1-2 gün uğraştan sonra güncel driver yükledim bu seferde başka bişey çıkarttı başıma. En sonunda masaüstü topladım ve hayatıma devam ediyorum.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaLFDeviL
    HaLFDeviL's avatar
    Erkek

asus g75v kullanıyorum ;

https://www.google.com.tr/search?q=asus+g75v&espv=2&biw=1920&bih=963&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=nL5NVYCKELLc7QagqYDwDw&ved=0CAYQ_AUoAQ

m
    aşallahı var . 
    - yönleri ; makine baya ağır ve içine koydukları hdd makineye yakışmıyor. 

ben aldıktan sonra ssd taktım ve hddyi değiştirdim .

son olarak biraz incelersen diğer gaming laptoplardan 1 adım önde olduğunu zaten anlıcaksın ..

"elma seni sevmiyorsa, senin elmayı sevmenin elma için bir anlamı olmaz ki"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Beyler monster dediğimiz aslinda clevo'nun ta kendisidir. 

Clevo barebone sistemler satar,  yani sadece kasa board ve ekran,  içini doldurursun. 

Clevo,  Sager,  Hawkforce,  Prostar,  Monster markalarinin hepsi aynidir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolvadinli
    Bolvadinli's avatar
    Erkek

aynı ürün bende de mevcut, hdd yi aldığım gün söktüm, bu bilgisayara ssd gider dedim. yalnız hdd takılıyken de açtım sıkıntı yaşamadım. benim monitörün kasa ile bağlantısı olan menteşesindeydi problem. özellikle kullanıcı hatası değil, eğer zorlamadan kaynaklansaydı diğer menteşede de olurdu yazdım neyse ürünüm geldi ve düzeltilmişti. Arıza nedenine "kullanıcı hatası" yazmışlar çok gıcık oldum, arayıp sövecektim fakat gerek yok dedim, sonuçta üst kasayı sıfır değiştirmişler.

Kargo UPS kargoydu. Genel olarak memnun kaldım sayılır. Belki senden sonra servisin kulağını çekmiş olabilirler.

Bu arada senin cihaz kesin düşürülme veya başka bir şekilde ciddi hasarlı olarak aldığını düşünüyorum.

Dava açarak savaşmanı çok takdir ettim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Ben de, ikinci el metal/alüminyum/karbon kasa bir dizüstü düşünüyorum.

Sony vaio modellerinin bazılarında mevcut, metal kasa.

Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Öneri, görüş vs...

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

samsung nc110 var. sağlam ama sadece sağlam. performans pert. alma

lenovo g560 var. eski bi model zaten. işlemci bu seride sorunlu. alma

lenovo ultrabook t440 var. çok zorlamazsan gayet stabil. memnunum. 14" hd+ips.  17 saat pil ömrü dediler 14ü geçmedi daha ama.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Macbook Air kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim muhteşem cihaz. Sen prosunu düşünüyorsun, üstüne windows kurup harika şekilde kullanabilirsin.

Modeli şu an aklımda değil Lenovo Thinkpad serisinde de kullandığım bir cihazım var. Onu da tavsiye ederim çok iyidir.

imza.
Toplam Hit: 5779 Toplam Mesaj: 63