folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kürtçe Seçmeli Ders Olacak !

Kürtçe Seçmeli Ders Olacak !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek
    Kürtçe eğitimin önündeki Anayasa engeli de kaldırılıyor.

Özel dersanelerde Kürtçe kurstan sonra, Kürtçe eğitimin önündeki Anayasa engeli de kaldırılıyor. AK Parti'nin uzmanlar heyetine hazırlattığı taslak aynen geçerse Kürtçe seçmeli ders olabilecek.

Sivil Anayasa'yı hazırlayan 6 kişilik komisyondaki isimlerden Prof. Ergun Özbudun, "Tüm resmi ve özel okullarda eğitim-öğretim dili, tabii olarak Türkçe olacak. Fakat başka dillerde öğretim yapılmasının önündeki anayasal engel kaldırılacak" dedi.

Eğitim dili yine Türkçe olacak ama Kürtçe de dahil herhangi bir dil, seçmeli olarak alınabilecek. Fakat bunun için, hükümetin ayrı bir kanun çıkarması gerekecek.

Hangi dillerin, hangi süreyle seçmeli ders olacağı kanunla düzenlenecek. Sivil Anayasa ile, 12 Eylül darbesinin izleri de siliniyor. Mevcut Anayasa'nın geçici 15'inci maddesi, 12 Eylül darbesini yapan generallerin yargılanmasını engelliyor.

Yeni bir Anayasa, yürürlüğe gireceği için bu hükümler geçersiz kalacak. Fakat Prof. Ergun Özbudun, "Ortada suç varsa bile bu kişiler otomatikman yargılanamaz, çünkü zamanaşımı söz konusu. Ayrıca 27 sene evvelin hesabını sormaya kalkmak yanlış bir yaklaşımdır ve yeni yaralar açar" dedi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    :S haspinallah ya warmı böle bişi anasını satayım şerefsiz apoyuda gösterirler artık dersler de a.q topunun!

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek
    hacım  adamlar dememişki kürtçe seçmeli ders olacak diye.kesin bişi warmı."kürtçe olacak" demişlermi???

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek
    bu akp böle ilk adını koymazlar halkın tepkisini beklerler sonra adını koyarlar aqa       ""

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek
    böle bişi yapmazlar yapsınlar tbt nin anasayfasına adım ipne diye yazılsın amk.Bu kadarda abartamazlar herşei

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

daha neler olacak o apo denen göte özel af bile çıkaracaklar.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

xdabbex bunu yazdı:
    -----------------------------
    bu akp böle ilk adını koymazlar halkın tepkisini beklerler sonra adını koyarlar aqa       ""
    -----------------------------
    olum sen necmettin erbakansın sanırım :D görende önceden tayiple kankaydınız sonradan aranız bozuldu sanır :D baya bi kesin konusmussun :D

----------------------------------------------------------------------------

şimdi konuyu açan arkadaşa sorum;

kardeş sen inanıyormusun böle birşeyin yapılabilecegine?

1-biyerden bişeyler duyunca hemen konu açıyosunuz anlamıyorum sizi önce bunun olabilecegine kendin inan sonra gel burda bizleri inandır

2- ben akp yandaşı degilim görüşümün neoldugunu bilen bilir bilmeyende zamanla anlar sanırım ama böle şeyler yaparak akp'Yi zayıflatmazsınız güçlendirirsiniz çünkü; dışarda sıradan birine bile sorsan akp böle bişi yapmaz yapamaz der asıl öle diyenler kötülülk peşinde der :D al sana akpnin güçlenmesi :D

selametle kardeşim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    bkle daha neler olıcak.....................:S
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

ya hadi konuşana saygımız var ama bu dil bile degil.

arapca turkce farsca karısık kelimeler toplulugu. alfabesi bile yok.

خۆت له‌ فه‌وتاندنی‌ كات

godeşterazıbi merhaba jora, alın size; rıza aynen geçmiş bi arapca olmak. merhabası bildigin merhaba.

neyi öğreteceklerki?

2000 yılının başlarında konuya vakıf birinden duymuştum. hasat zamanı pkk köylülerden para toplamak için hayli aktif olurmuş.bildiri dagıtırlarmıs felan. sordum bildiriler hangi dilde ? Türkçe.. ee hani nerde kaldı kurtce kurdistan dedim. adamların bir alfabesi bile yokki cevabını aldım. ya topladıkları paralar ? tabiki türk parası.. ula bu ne lahana bu ne turşu madem bişeyi savunuyorsan bir tutarın olsun. sen türkiyede türk parası kullan türk dilini kullan sonra ben kurdistanı savunuyorum de. buna ancak ahmaklar inanır.neyse sktr et uzatmıyayım. aklıma kafasına deve derisi gecirildikten sonra günese bırakılan sonrada her istenileni yapan mangolar geliyor. bir tarafta siyonistler diger tarafta mango

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    kürtçe benim burada bakkalda, manavda, esnaf arasında, evin içinde, okulda, arkadaş ortamında vesaire kullandığım dil midir? yoksa PKK'nin dili mi?

kendinize ayığ olunuz
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek

bu arada pkk denilen o ipnelerin amk....

Toplam Hit: 12153 Toplam Mesaj: 95