folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lazer Göz Ameliyatı Tedavisi Fiyatları

Lazer Göz Ameliyatı Tedavisi Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    Bu ameliyatı ben de düşünmeye başladım. Ancak bir soru bana olmaz diyor. "Göz için gittiğim doktorlar gözlüklü neden bu teknoloji varken ameliyat olup gözlükten kurtulmuyorlar"?

daha 20 yillik bir teknoloji yan etkileri nedir belli degil .operator gozluklu ama ameliyat yapiyor iyi bir olay olsa yan etkisi olmasa kendi olmaz mi =)

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı
    Bu ameliyatı ben de düşünmeye başladım. Ancak bir soru bana olmaz diyor. "Göz için gittiğim doktorlar gözlüklü neden bu teknoloji varken ameliyat olup gözlükten kurtulmuyorlar"?

daha 20 yillik bir teknoloji yan etkileri nedir belli degil .operator gozluklu ama ameliyat yapiyor iyi bir olay olsa yan etkisi olmasa kendi olmaz mi =)

dünyagöz çagrı merkezinde çalışırken bu soruya cevap vermekten bıkmıştım   lazer aml olmuş bi doktor  görmek istiyorsanız  bknz  faik oruçoglu kendide lazer oldu  ve lazer doktoru :))  

hocam kornea uygunlugu göz numarası gözün yapısı retinanın saglamlıgı gibi  bir çok kriter var , doktorların hayatlarına  bakarsak  adamların hayatı okuyarak geçiyor  çogunun göz numarası uygun olmuyor..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

İki çalışan arkadaşa özel mesaj attım, ben de düşünüyorum ameliyatı bakalım. :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

1500 den baslayip 3 e kadar çıkıyormuş

bende bu kış istanbul dünya göze gidip ameliyat olmayı düşünüyorum. yeter bu gözlükten çektiğim. 0.5 e sabitlesinler de rahat edek.

eski bir dünyagöz çalışanı olarak  bence gitmeden önce konuşalım hocam...

buyur hocam dinlerim seni ne gibi tavsiyelerin var 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

Dünyagöz hastanesi ankarada Volkan Matben'e ameliyat oldum. I-lasik yöntemiyle ameliyat yapıldı, ameliyattan 3-4 saat sonra gözlerim netliğe kavuştu.

PRK genelde yapılıyor herkese, hem fiyatı da I-lasikten daha düşük ancak PRK olduğun zaman 3-4 gün yanma batma oluyor. Ayrıca Göze netlik 1 hafta 10 gün içinde anca geliyor.

Ancak I-lasik ile hiçbir sorun yaşamadan ameliyat gününün akşamına görmeye başlıyorsun.

Ben 2011de olmuştum, 2.500 TL ödemiştim.

Edit: Ayrıca bana o zaman garanti de verilmişti. 1 yıl içerisinde gözde ilerleme tekrarlama gerçekleşirse ikinci ameliyatın ücretsiz olduğu söylenmişti.

6 yıl olmuş, çok şükür hiçbir sorun yaşamadım, ilerleme veya tekrarlama yok.

cankol tarafından 02/Eyl/15 17:15 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

1500 den baslayip 3 e kadar çıkıyormuş

bende bu kış istanbul dünya göze gidip ameliyat olmayı düşünüyorum. yeter bu gözlükten çektiğim. 0.5 e sabitlesinler de rahat edek.

eski bir dünyagöz çalışanı olarak  bence gitmeden önce konuşalım hocam...

hocam 2008 de dünya göz hastahesinde oldum bir sıkıntıda yok (yalan olmasın şu karne vs kampayansı sırasıydı) ne gibi sorun var ki hocam aydınlat bizi

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    cankol bunu yazdı

Dünyagöz hastanesi ankarada Volkan Matben'e ameliyat oldum. I-lasik yöntemiyle ameliyat yapıldı, ameliyattan 3-4 saat sonra gözlerim netliğe kavuştu.

PRK genelde yapılıyor herkese, hem fiyatı da I-lasikten daha düşük ancak PRK olduğun zaman 3-4 gün yanma batma oluyor. Ayrıca Göze netlik 1 hafta 10 gün içinde anca geliyor.

Ancak I-lasik ile hiçbir sorun yaşamadan ameliyat gününün akşamına görmeye başlıyorsun.

Edit: Ayrıca bana o zaman garanti de verilmişti. 1 yıl içerisinde gözde ilerleme tekrarlama gerçekleşirse ikinci ameliyatın ücretsiz olduğu söylenmişti.

hocam prk ameliyatı genelde askeriyeye girmek isteyen gençlere  ve  gözü lazere uygun olmayanalra yapılıyor  kazıma yöntemi deniliyor ve biraz agrılı bir süreçtir  ilasik , lasik, inralase gibi ameliyatlarda  genellikle  3-7 saat arasında göz netlige kavuşuyori göz numarası 20 gün içinde    ortalama  belli oluyor  6 ayda  tam oturuyor eger numara kalmışsa 1 yıl snra revizyon ameliyatı  yapılıyor .

hocam konu genele açık oldugundan  dünyagözle iligli burada yapcagım her kötü yorumda  bana carlıyorlar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

hocam prk ameliyatı genelde askeriyeye girmek isteyen gençlere  ve  gözü lazere uygun olmayanalra yapılıyor  kazıma yöntemi deniliyor ve biraz agrılı bir süreçtir  ilasik , lasik, inralase gibi ameliyatlarda  genellikle  3-7 saat arasında göz netlige kavuşuyori göz numarası 20 gün içinde    ortalama  belli oluyor  6 ayda  tam oturuyor eger numara kalmışsa 1 yıl snra revizyon ameliyatı  yapılıyor .

hocam konu genele açık oldugundan  dünyagözle iligli burada yapcagım her kötü yorumda  bana carlıyorlar.

Konuyu gizledim hocam. Yardır...

Kazıma yönteminin daha iyi olduğunu söylemişti bir doktor. Kazınan ölü tabakanın tekrar oluştuğundan ancak Diğer yöntemde kaldırılan flap çok zor yapışıyormuş.yada yapışmıyormuş üzeri kapanıyomuş.

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    Kaptan bunu yazdı
    cankol bunu yazdı

hocam bende ameliyat olduktan sonra olumsuz yorumlar duymuştum, zaten o yüzden hastane değilde direkt doktor ismi verdim.

Sonraki göz kontrollerimde, hangi doktora gittiysem lazer olduğuma ilk başta inanmadılar. ne iz ne bir emare hiçbir şey bulamadıklarından bahsettiler ve iyi iş çıkardıklarını söylediler.

Ben sadece o doktorla ilgili konuşuyorum, diğer şubelerini ya da doktorlarını bilemem tabiki yorum yapmam doğru olmaz.

imza.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam prk  yöntemi  yada diger yöntemler arasındaki fark prk da  ameliyat izi belli olmaz ancak lasik i lasik   gibi ameliyatlarda flap dedigimiz bölüm oldugundan izi bellidir ancak yapışmama gibi bir durum çok çok çok çok nadirdir  büyük ihtimalde ameliyat olduktan sonra süren ilk3-4 saat içinde gözünü ovuşturmuştur,

dünyagöt denilen hastaneye gelince kasam modunda olduklarını söyleyebilrim  onlarca şikayeti var nerden mi biliyorum 3-4 yıl çagrı merkezinde çalıştım...

bazı doktorlar artık işi paraya vurduklarından geleni lazer yapıyorlar yapılmayacak göze bile  lazer yapanlar var ancak yine belirttigim gibi hepsi degil

cihazlara gelince bu cihazlar kontörlü çalışır arkadaşlar  lazer dedigimiz şey göze yapılan atıştır her atıştan kontör düşer sanırm bir kontör 200 dolar mı neydi en son hatırladıgım  ve bunu eger crack yaparsanız bu parayı ödemezsiniz ve size 500 tl bile lazer yaparlar ancak cihaz bi sorun teşkil ettiginde firma bakmaz kendi biomedikacileri bakar.

doktor ismine gelince şuanda piyasada lazer  doktoru olarak güvendigim kişi faik oruçoğlu lütfen araştırın bakın.

lazer ameliayatı toplamda 1.5 dakika sürüyor sürmüyor gibi birşey korkulacak birşey yok ben 2 defa oldum  sebebi ise lazeri yapan doktor demişti bak numaran büyür bekle diye kabul ettim evet büyüdü yeniden yaptırdım ancak   herkes 2. defa yaptıramayabilir çünkü kornea çok önemli bu durumda .

açıkçası doktor  degilim ancak yıllarca  çalıştım göz sektöründe  dünyagöz birincigöz avrupagöz .....doktorunuzu iyi seçin ve dikkat edin araştırın yaptıgı lazer sayısına bakın.

ben prof doc dr diye ayırmıyorum yaptıgı işe bakıyorum .

prk yöntemine geri dönecek olursak  ((kazıma yöntemi))  askeriye vb derdiniz yoksa  özel oalrak  istesenizde  yapmayı pek tecih etmez doktorlar  hasta için zor bi süreç

ama korneanız inceyse doktor prk önerebilir   

birde wave front var kartal gözü denilen  oda lazerden sonra yapılan bir işlem.

KaptaN tarafından 02/Eyl/15 23:58 tarihinde düzenlenmiştir