LG G4, Samsung S6, Samsung S6 Edge Ve İphone 6

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    kadirozdemir bunu yazdı

Yorumlarını ileten herkese teşekkürler

İphone 6 almaya karar verdim. Ancak vodafone puan diye bir sistem koymuş. Yeni almışsınız hattı iki ay sonra duzenli fatura odeyin puanınız yeter dediler. 

Yarın avea filanda sorcam bu puan saçmalığı yoksa aveadan filan alcam.

Ama iphone olarak larar verdim. Daha sağlam. Ben room filan ugraşmam normal kullanıçıyım. Hızlı çalışma ve sağlam olması onemli. O nedenli Apple'a karar verdim. Şuam puan sorununu halledersem alcam yoksa daha iyi belki iki aya fiyat düser. 

Tüm operatörlerde puan olayı var. Vodafone en kolay telefon veren operatör. Puan olarak kredi puanına bakıyorlar.

İki üç ay beklemem gerekmiş hocam aynen. Ne umutlarla gitmiştim bayinin önüne. İphone 6'yı aldım, inceledim. Seni en az 3 yıl kullanacağım dedim :D Satıcı buyrun puanınıza bakalım dedi orda kaldım işte ne oluyor hayırdır diye. 3 - 4 ay hiç geciktirmeden öderseniz yeterli olur diyor. O zamana kadar şuan ki telefonum dayanırsa daha iyi olur 7 çıkacağı için fiyat azda olsa düşer belki. Apple gerçi kolay kolay fiyat düşürmez hemende.

6S' i bekle dicektim hocam tam da :D iyi olmuş almadığın, S6 edge almıyorsan bekle 6S' i al. Zaten tahaüt yapacakmışsın.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

iphone 6 64 gb yurtdışı cihazım var 1 ay olmadı alalı  4 5 yıldır android cihaz kullandığımdan bir alışma süreci geçirdim hala geçiriyorum ama cihaz on numara hiçte pişman değilim 

Orman Mühendisi //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

bugüne kadar sürekli android kullansamda performans olarak iphone önde hocam.

reklamlarında bahsediyor ya "donanıma göre yazılım, yazılıma göre donanım." zaten artık kabul edilmiş görüş şöyle ki iphone aldığında yazılıma ödüyorsun o parayı ve sonuna kadar hak ediyor parasını.

eğer hala 3gs'ler satılıyor ve performans veriyorsa tartişmaya gerek yoktur bence.

iPhone ve Android arasındaki ilişki Playstation ve PC arasındaki farka benziyor. Adam oyunu yaparken 1 tane Playstation var ve donanımını biliyor ona göre yapıyor. PC için yapmaya gelince milyonlarca farklı donanım var tabi uyumsuzluklar olabiliyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    SpectatorX bunu yazdı

iPhone minimum 4 sene gidiyor hocam. Hangi Samsung 4 sene gitmiş. Arkdaşta note 4 var her bokta hata veriyor. Kısacası direk iPhone al. 

S2 im var hala kullanıyorum. Henüz bir problem yaratmış değil. 2011 yılın telefonuydu sanırım. :)

Amoled Ekranın hala yanmaması Büyük olay. ips ekran candır. 

Ağzını hayra aç pislik!.. :D Yanmaz bikere :D Param yok lan telefon filan alamam..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

hocam telefondaki bi çok özelliği kullanmıyacaksın zaten, Apple reklamlardada söylediği gibi donanımını yazılıma yazılımıda donanıma göre yaptıgı için stabilite çok yüksek..

bende 4s vardı afedersin telefonun anasını siktim arka kapaksız 1 bucuk sene kullandım önden bakınca hom tuşu felan zaten yoktu çakmakla dokunum işletiyodum metale telefonun içi görünüyodu. o halde 1 bucuk sene kullandım yemin ederim 1 kere donma uygulama kapanma htası felan almadım.. 

telefonun üstünden bizim araç geçti her yeri kırıldı felan bende ha bugun ha yarın bozulur yenisini alırım diye yaptırmamıştım değmez diye, 1 bucuk sene arka kapaksız kullandım ön cam felan haşattı zaten :D

en sonunda sürahi devrildi kapak olmadıgı için direk sıvı temasındna yandı telefon.. ha alamadım yenisini şimdi nokia kullanıyorum ama yüksek ram yüksek çözünürlük felan aldanma böyle şeylere..

zaten 1080p den fazlasını izlemiceksin, fazla yuksek çözünürlükte resimlerin am göt gibi çıkacak telefonda..

İphone kullanıcıya gerekeni en iyi şekilde veriyor fazlasını siktir et diyor..

Adamlar 1 gb ram koyarak bu performansı alıyor diğerleri 4 gb ram koyuyor 2 sene sonra götü başı dağıtıyor apple daşşak geçiyor resmen.. :D

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    kadirozdemir bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    kadirozdemir bunu yazdı

Yorumlarını ileten herkese teşekkürler

İphone 6 almaya karar verdim. Ancak vodafone puan diye bir sistem koymuş. Yeni almışsınız hattı iki ay sonra duzenli fatura odeyin puanınız yeter dediler. 

Yarın avea filanda sorcam bu puan saçmalığı yoksa aveadan filan alcam.

Ama iphone olarak larar verdim. Daha sağlam. Ben room filan ugraşmam normal kullanıçıyım. Hızlı çalışma ve sağlam olması onemli. O nedenli Apple'a karar verdim. Şuam puan sorununu halledersem alcam yoksa daha iyi belki iki aya fiyat düser. 

Tüm operatörlerde puan olayı var. Vodafone en kolay telefon veren operatör. Puan olarak kredi puanına bakıyorlar.

İki üç ay beklemem gerekmiş hocam aynen. Ne umutlarla gitmiştim bayinin önüne. İphone 6'yı aldım, inceledim. Seni en az 3 yıl kullanacağım dedim :D Satıcı buyrun puanınıza bakalım dedi orda kaldım işte ne oluyor hayırdır diye. 3 - 4 ay hiç geciktirmeden öderseniz yeterli olur diyor. O zamana kadar şuan ki telefonum dayanırsa daha iyi olur 7 çıkacağı için fiyat azda olsa düşer belki. Apple gerçi kolay kolay fiyat düşürmez hemende.

6S' i bekle dicektim hocam tam da :D iyi olmuş almadığın, S6 edge almıyorsan bekle 6S' i al. Zaten tahaüt yapacakmışsın.

Puan olayından mecburen bekliyorum şuan hocam. Şuanki telefonum tamamen gidene kadar o puan birikir sanırım. 6S hem fiyat düşer umudu ile kendimi avutayim.
    Puan olayını hiç bilmiyordum gidip sormadan direk model araştırmasına çıktım ben karar verip gittim orda şok yaşadım zaten :) Peşin almam mümkün değil. Zaten faturalı kullanıyorum telefon alalım bari ek dedik olmadı bekleyeceğiz.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İstiyorsan şuan hemen Turkcell'e gidipte alabilirsin. Puanın yetmiyorsa banka puanına bakıp adına Finansbank'tan kredi çekiyor Turkcell. Sende aydan aya Turkcell'e fatura olarak ödüyorsun Turkcell'de bankaya ödüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    kapil bunu yazdı

iphone 6 64 gb yurtdışı cihazım var 1 ay olmadı alalı  4 5 yıldır android cihaz kullandığımdan bir alışma süreci geçirdim hala geçiriyorum ama cihaz on numara hiçte pişman değilim 

kanka memur bu kadar rahat mı la. ps4 ip6 plazmalar filan can yakıyorsun :F

kaça geldi telefon sana ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İstiyorsan şuan hemen Turkcell'e gidipte alabilirsin. Puanın yetmiyorsa banka puanına bakıp adına Finansbank'tan kredi çekiyor Turkcell. Sende aydan aya Turkcell'e fatura olarak ödüyorsun Turkcell'de bankaya ödüyor.

Vodafone de baktı banka puanıma kredi filan demedi de olmadı hocam :)

Birde Vodafone Red Xmal kullanıyourm vodafone sınırsız olması gerek bana. Avea paketleri bile az geldi hiç gidip sormadım. Turkcell yine internet paketi ile çekici paketler yapmış ancak karar versem bile ordan da banka onayı çıkmaz bana sanmam. Öğrenci görünüyorum şuan. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    Hakkinen bunu yazdı

hocam telefondaki bi çok özelliği kullanmıyacaksın zaten, Apple reklamlardada söylediği gibi donanımını yazılıma yazılımıda donanıma göre yaptıgı için stabilite çok yüksek..

bende 4s vardı afedersin telefonun anasını siktim arka kapaksız 1 bucuk sene kullandım önden bakınca hom tuşu felan zaten yoktu çakmakla dokunum işletiyodum metale telefonun içi görünüyodu. o halde 1 bucuk sene kullandım yemin ederim 1 kere donma uygulama kapanma htası felan almadım.. 

telefonun üstünden bizim araç geçti her yeri kırıldı felan bende ha bugun ha yarın bozulur yenisini alırım diye yaptırmamıştım değmez diye, 1 bucuk sene arka kapaksız kullandım ön cam felan haşattı zaten :D

en sonunda sürahi devrildi kapak olmadıgı için direk sıvı temasındna yandı telefon.. ha alamadım yenisini şimdi nokia kullanıyorum ama yüksek ram yüksek çözünürlük felan aldanma böyle şeylere..

zaten 1080p den fazlasını izlemiceksin, fazla yuksek çözünürlükte resimlerin am göt gibi çıkacak telefonda..

İphone kullanıcıya gerekeni en iyi şekilde veriyor fazlasını siktir et diyor..

Adamlar 1 gb ram koyarak bu performansı alıyor diğerleri 4 gb ram koyuyor 2 sene sonra götü başı dağıtıyor apple daşşak geçiyor resmen.. :D

Aynen hocam sağlamlık ve hızlı çalışmasından dolayı iPhone alma kararı verdim. Ama işte puan olayı varmış beklemeye aldım mecburen nakit olarak alma şansım yok çünkü :)

Toplam Hit: 4661 Toplam Mesaj: 54
iphone6 lg g4 samsung s6 samsung s6 edge