Linux Ubuntu Kurulum..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    onuda denedim gene olmadı gene olmadı. mecburum linuxu öğrenmeye aksi takdirde hayatta yüklemem tavsiye de etmen.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    cd de sorun olabilir????
    aynı zamanda elindeki linuxun sürümü ne ve kurulum esnasında neler yaptıgını adım adım anlatırmısın...
    birde meraktan sordum neden ögrenmek zorundasın belki başka bir çıkış buluruz

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    Versiyonu 6.06
    live cd ile başlatıyorum hiçbir sorun yaratmıyor. bütün donanım vs herşey çalışıyor. sonra gnome partition düzenleyicisiyle 5gb lik ext3 yaptım bide 1gb de swap oluşturdum.

neden mi mecburum seneye yazılım müh okuyacağım ve okulda hocaların çoğu linuxcu. Okulda da linux kullanacakmışız zaten. Bi de yazılımcı olcaz bilmek şart.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    hmmmm anladım biraz beklemen gerekebilir normalde çok kurdum ubuntunun donanım uyumuda çok çok çok az hani tarih öncesi donanımsa ayrı :) yazılımcımı olucaksın o zaman ubuntu kurma hem ögrenmek hemde linux altında yazılım yetenegini geliştirmek için suse 10.1 yada fedora 5 kur bunlar içersinde Glade kdeveloper gibi çok gelişmiş geliştirme araçlarıda var
    yinede sorun olursa özel olarak bana sorabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    ben aslında suse yi arıyorum fakat bir türlü bulamıyorum. adsl kotalı olmasa netten çekicem ama kotalı işte. ilgin için teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    ben pardustan önce kubuntu 6.06 yı kurdum acılırken ekran siyahlasşıyodu bidahada gelmiyodu, pardustada aynı şeyi yapmaya başladı açılırken ekran gene kararıyo gelmiyodu neyseki ctrl alt + veya - yaparak ekran boyutunu ayarlayabiliyorum...kubuntu cd lerim gelsin bida yüklicem acılısta ctrl alt + veya - denememiştim yüklicem bidaa ve denicem

bassinyourface
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    bu arada ubuntu problemi cd den kaynaklanıyormuş. şuan yeni cd ile yükleme bitmek üzere. herkese kolay gelsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    sorunun çözüldügü için memnun oldum her hangi bir sorunun olursa bana ulaşmaktan cekinme suseyide izmirde rahat rahat bulursun

Toplam Hit: 3713 Toplam Mesaj: 19