Lisede İlk Gün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

2 gün kaldı malum.

bu konuda sizin de tecrübelerinizi alayım dedim,korku değil ama bi garip his var , komple bilinmezlik.

karşıyaka atakent anadoluyu kazandım , buraya istanbuldan taşındık 0 durumdayım yani,herşeye silbaştan.

Koca hestiy aya bedenem ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    hiç bir fark yok büyütme kafanda liseyi :) yeni arkadaşlar fln
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

arkaya geç otur işte, etrafına gelenlerle de tanış O.o

zor değil gibi :P =))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

kasmana gerek yok hocam.

ama ilk gunden kendıne güzel,akıllı bi kız bul onu lise hayatı boyunca yetiştirip ilerde evlenebilirsin.

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-M-D
    C-M-D's avatar
    Erkek

Hocam lise hayatı bir başkadır(necizane düşüncem).Ortamı güzeldir,dostlukları pektir.
    Sana önereceğim tek şey; Bölüm seçerken dikkat et.

Sevdiğim arkadaşların A bölümünü seçiyor diye koyun gibi hemen sen de A bölümünü seçme.Kendine hedef koy ,rotanı ona göre belirle..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    önemli bir şey değil ya o kadar.. gidiyosun bakıyosun herkes yeni. kimse kimseyi tanımıyo.. etrafı ilk günden iyi gözlemle derim , etraf sakinken kim ne yapıyo nasıl biri hepsini güzelce süz :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

mosquit0 bunu yazdı:
    -----------------------------

kasmana gerek yok hocam.

ama ilk gunden kendıne güzel,akıllı bi kız bul onu lise hayatı boyunca yetiştirip ilerde evlenebilirsin.

-----------------------------

çocuğu zehirleme olm, bırak alfabe yapsın :P

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    Bende sıkılmıştım zaten iyi oldu bi bakıma okulun başladığı. boş boş oturuyodum, bu sene son senem bide üniversite derdi var.ama özledik tabi arkadaşları, arka sıra muhabbetlerini falan o yönden okul iyidir gidin :D

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Kardeş ben İstanbul'da değilim okulun hakkında bilgi veremiyeceğim ama lise hayatı hakkında söyliyeceğim bir kaç şey var..

Arkadaşlarını iyi seç ;

Ergenliğe giriliyor , karakter yeni yeni oturmaya başlıyor..Bu dönemde ne kaparsan alışkanlık haline geliyor.

İyi arkadaşlar seç kendine.

İyi arkadaştan kastım öküzlemesine ders çalışan birisi değil. Dersede önem verecek ama hayata dair birşeyler yapabileceğin birisi olacak.

Eğer böyle olursa çok zevkli geçer.. İlk adımını attığında " BİTMEZ LAN BU OKUL " dediğin okul bitiverir özlersin bile..

Dizginler senin elinde.

Başarılar diliyorum derslerinde..

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    7 sene geçti üzerinden fakat ilk gün kolay kolay unutulmaz. Şanslıydım aslında, gittiğim lisenin 2. mezunları olduğumuz için 2. sınıflar vardı sadece, okulda kimseyi tanımıyordum, herkes okul çevresindeki ortaöğretimlerden geldiği için en az 3-4 tanıdığı vardı, ilk sene zordur, içine kapanık bir çocuksan ilk 1 ay bocalayabilirsin, henüz 2. haftada okulu bırakan arkadaşlarım oldu, ne kadar rahat davranır ve ne kadar diyalog halinde olursan liseyi o kadar rahat bitirirsin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bak eğer benim gibi çekingensen bu işin sırrı sınıfta gördüğün ilk güzel kızın arkasındaki sıraya oturmaktır :)

Kızlar muhabbetlerime bayılır lakin o muhabbeti edecek samimiyeti sağlamam için kızla yakın oturmamız lazım ehehe :)

baktın sınıfta hiç güzel kız yok git en arka sıraya otur. sonra yavaş yavaş tanışır samimi olursun işte basit bi olay abartılmamalı.

Ha bi de Arkadaş falan doğal ol ilk günden yalan söyleme ilgi toplamak için bizim öle bi eleman vardı şimdi kimse yüzüne bakmıyo falan filan işte O_o

edit: lise konusunda forumda ki sayılı tecrübeli kişilerdenimdir, şu anda 3. senem 3. lisem. 

1. sınıfta erzuruma gitmiştim sınfta birer ikişer birbirlerini tanıyanlar vardı ama çok samimi arkadaşlarım oldu görüşürüm sürekli hayırlısıyla irtibatıda koparmayız.

2. sınıfta ardahana geçtim ardahanda zaten epey tanıdık var onun için tanışma sıkıntısı çekmedim ama aşırı şekilde güneydoğudan gelen elemanların çoğuyla geçinemedim her ne kadar ses çıkartamasalarda sınıfta bu yaşa gelipte kopya çektiğini ispikleyen adamların olması utanç verici :/ Birde malumunuz ardahan össde sonuncu her sene eğitim bok gibi. Öğrencinin hiç bi kabahati yok ben Buraya yapılan eğitimin, gönderilen milli eğitim müdürlerinin amk :@

3. senem karsa geçiyorum karsta 3-5 tanıdık var ama pek bi samimiyetim yok ve benle aynı devre değiller. Gidince bütün sınıf birbirini tanırken ben ortada kalacam ama sıkıntım yok bi kaynaştım mı alayını ortada bırakırım :F

edit2: öteki mesajlara ithafen;

evet öğretmenlerle aranı iyi tut ama kendin ol gerekirse bi öğretmen seni diğer öğretmenlere karşı öyle bi savunurki sen kendini öyle savunamazsın. Öğretmenlerinle ciddi ol alay edervari konuşma arada bir espri yaparsınız gülersiniz ama bir ders boyunca yaparsan belli bi yerden sonra kayış atar.

Para verme olayı falan boş iş. ben bide yatılı okudum ilk senemi bizim devredeki diğer sınıflardan ve bizim sınıftaki 1-2 pısırıktan çok para aldılar ama bizim sınıf iyi gruplaştık en başından hele daha okulun en nefret edilen sınıfıdır sırf bizim sınıf yüzünden yeni öğrendim sınıflar dağıtılmış bizim sınıftakiler ben öteki sınıftaki mallarla okumam diyip başka okullara geçiyolar :) Bizede geldiler para istemek için adam bizden ebatça kat kat büyük olmasına rağmen üsteledik epey bi iteleşme kakalaşma oldu hoca farketti durulttu ortalığı çıkışta sağolsun bi arkadaş bi eleman çağırmıştı o bizden para istiyen eleman titreyerek konuşuyodu hiç korkma herşey olacağına varır en fazla bi dayak yersin ki dayak yemeden erkek olunmaz ve dayak yemekde dayak atmak kadar rahatlatır ama sakın ispikçi olarak anılma:)

Liseyle ilgili bi sorunun olursa pm im her zaman açık :F

Toplam Hit: 24944 Toplam Mesaj: 155