folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Mac Dünyasına Yeni Girdim Bilgisi Olanlara Bir Kaç Sorum Olacak (Program)

Mac Dünyasına Yeni Girdim Bilgisi Olanlara Bir Kaç Sorum Olacak (Program)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

araştırmadan mac almadım tabikide bak bu konuyu açarak bile bazı şeyleri  öğrenmeye araştırmaya uğraşıyorum. Bazı zorluklar olacağını zaten biliyordum. Bilgisi olanlardan da destek alıyorum işte.

Anne karnında öğrenmediğime göre yavas yavaş öğrenilir

Zaten baya bi kısa yolu oturttum.

Zip rar kurma kaldırma , ntfs problemleri gibi bir çok şeyi de oturttum.

Şu anda windows kurmak istiyorum,(çok acil yazılımlık işlerim var ayarlmam lazım bol zamanımda mac os a geri dönüp işi bitirmem lazım). Şu anda windows kurmak için arkadaşların yazdığı programları araştırıyorum. 

Hangisi daha iyi bilmiyorum ücresiz olanı felan.

Ama mac os üzerinde bir yazılım geliyormuş onu kullanacağım sanırım.

Crack olayı windosta kolay ama bunda farklıdır diye düşünüyordum ama çokda farklı değilmiş.ü

Bu arada mac pro nun son serisini en üstünü aldım yani içerisinde intel işlemci mevcut.

Bakalım gelecek günlerde neler bekliyor beni.

Mutlaka şu yazılımlar içerde dursun dediğiniz yazılımlar varsa yeni mac e başlamış birilerine öncelikle bana baya yardımcı olacaksınız :))

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek
    SnipeTR bunu yazdı

araştırmadan mac almadım tabikide bak bu konuyu açarak bile bazı şeyleri  öğrenmeye araştırmaya uğraşıyorum. Bazı zorluklar olacağını zaten biliyordum. Bilgisi olanlardan da destek alıyorum işte.

Anne karnında öğrenmediğime göre yavas yavaş öğrenilir

Zaten baya bi kısa yolu oturttum.

Zip rar kurma kaldırma , ntfs problemleri gibi bir çok şeyi de oturttum.

Şu anda windows kurmak istiyorum,(çok acil yazılımlık işlerim var ayarlmam lazım bol zamanımda mac os a geri dönüp işi bitirmem lazım). Şu anda windows kurmak için arkadaşların yazdığı programları araştırıyorum. 

Hangisi daha iyi bilmiyorum ücresiz olanı felan.

Ama mac os üzerinde bir yazılım geliyormuş onu kullanacağım sanırım.

Crack olayı windosta kolay ama bunda farklıdır diye düşünüyordum ama çokda farklı değilmiş.ü

Bu arada mac pro nun son serisini en üstünü aldım yani içerisinde intel işlemci mevcut.

Bakalım gelecek günlerde neler bekliyor beni.

Mutlaka şu yazılımlar içerde dursun dediğiniz yazılımlar varsa yeni mac e başlamış birilerine öncelikle bana baya yardımcı olacaksınız :))

http://www.pclabs.com.tr/2012/06/25/macintosh-sistemlere-windows-kurma-boot-camp-ile/

isini gorur

boot camp kullan

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

EN FAZLA 5 AY SONRA O MAC E PARALELLS DESKTOP KURULACAK. AHA BURAYA YAZIYORUM :)

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

mac os u sevmem de mac pro, bu yeni mac pro mu ? hani çöp kutusu gibi olan inanılmaz bir şey o..

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Carlsaganandcat
    Carlsaganandcat's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

toplu savları özetlemiş mürid;

Sene 2014 Hâlâ Mavi Ekran  

9200 feetde alınan ilk nefes...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LostDream
    LostDream's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    LostDream bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Hayırlı olsun,

facebook, twittera girip mail okumak dışıında bişey yapmayı düşünmüyorsan doğru seçim.

abi öyle diyosun da geçen birkaç sistem dosyası silmişim hiçbirşey açılmıyordu. 

hiçbir dosyamı kaybetmeden recovery ile 1 saatte çözdüm işi. pc'de ölüm.. çalışırken de saatlerce açık kalıyor en ufak bir ısınma yok. 

neden öyle dedin açıklar mısın lütfen :)

Tamam işte onun için en iyi çözüm dedim.

Böyle anne babalara, teyzelere dedelere yani sistem dosyasını durup duruken çöpe sürükleyebilecek kişiler için de en iyi çözüm.

Sen asıl neden sistem dosyasını neden sildiğini açıkla =)

Durup dururken silmedim silmeyi denemedim de izin vermez herhalde.

cleanmymac adlı programı kullandım mavericks ile uyumlu değilmiş cleanmymac 2 kullanmak lazımmış. O birkaç sistem dosyası götürmüş işte. 

Mesela laravel ve ghost bloggingi bir macde bir de pcde locale kurma deneyimim oldu pc ölüm abi.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben de mac kullanıyorum, ilk aldığımda ön yargılıydım, ama windowsdan çok daha iyi olduğunu fark ettim. performans olarak bile karşılaştıralamaz. mac de ios ve android uygulama ile uğraşıyorum, iki tarafta da hatta ubuntu da da android için kod yazmışlığım var, mac hepsine fark basar. şuan sistemimde bootcamp ile macOS&win 8.0 birlikte. yaklaşık 1-2 aydır bir-iki kere hariç windows u açmadım.

visual studio ile işim olmadığı müddetçe macOS hayli hayli işime yarıyor. ayrıca izzmarit arkadaşın verdiği paralles de gayet güzel, arkadaşım o şekilde kullanıyor ve perfomansından çok memnun. 

O arkadaş ben oluyorum sanırım :) . Hayırlı uğurlu olsun hocam öncelikle. Parallel Desktop ile aynı anda hem mac hem windows kullanabilirsin (Şayet sistemin iyi ise. Sistem iyi değilse haliyle az da olsa yavaşlık söz konusu oluyor.) Hatta Parallel ile aynı anda hem mac hem windows hem ubuntu hem android kullanabilirsin. Ben adobe master collection kullanıyorum daha önce windows ta kullanıyor mac de arkadaşın dediği gibi intel işlemci var ise çok daha iyi performansla kullanabilirsin. Tekrar hayırlı olsun

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

ps iyi arkadaşlar özellikleri şunlar;

15inç retina macbookpro ME294TU/A  intel core i7 2.3Ghz quad -core 16gb DDR3L 512 SSD

Grafik & Video Desteği
        •    Intel Irıs Pro Graphics
        •    2GB GDDR5 hafıza ve otomatik grafik değiştirme ile NVIDIA GeForce GT 750M
        •    Çift ekran ve video yansıtma: Eş zamanlı olarak dahili ekranın doğal çözünürlüğünü ve iki harici monitöre kadar 2560x1600px çözünürlüğü destekler

Paraleli indirdim onu kuruyorum crackliymiş felan bakacaz artık.

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Beyler windowsun verdiği mavi ekranlar sizi donanım konusunda özgür bıraktığı içindir. o mavi ekranlar driver sorunları. driverları da donanım geliştiriciler yazıyor.

Microsoft da dese ki windows kullanan makinalar sadece ms donanımı ile kullanılır dese o zaman 1milyon sorun yerine 1000 tane sorun olacak önünde.

Aynı şekilde apple sadece izin verdiği yazılımları yükletiyor, bunu microsoft yapsa en ufak bir hata görmezsiniz.

Apple kolay yolu seçtiği için millet hayranı oldu. Apple bana anormal kullanışsız geliyor. basit drag&drop işlemleri bile virtualization sebebiyle calismior. Adamlar güvenliği almak için yine işletim sistemini sınırlamayı seçmiş. bir program başka programa erişemez. oldu.

Eskiden pcleri sadece akıllı adamlar kullanırken, bugün niçin apple'a para vermeyip IBM PC ve microsoftu seçtiğimizi unuttuk.
    PC seçmemizin sebebi bize verdiği özgürlüktü.

Zamanında bu microsoft windows ile birlikte internet explorer verdi diye tekelcilikle suçlayıp firmayı bölmeye kalktılar, mahkemelerde süründü bill abim.

Şimdi kuruyorsun appleı, kendi browserını dayamış, itunesi dayamış, bütün kredi kartı ödemelerini üstünden geçirior, programını kendi serverlarından çektiriyor. Millet de ayakta alkışlıyor.

HolyOne tarafından 17/Şub/14 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

Her büyük programın en iyi en kararlı versionu Mac için mevcut, crack mevzuları windowstakinin birebir aynısı, executable dosyası change ediyosun ya da serial üretiyosun aynı mantık yani.

Torrentten de her programın full versionunu bulabilirsin. Şahsen bende son version Adobe Master Collection başta olmak üzere Reason, Logic Pro, Ableton vs. müzik programları bile var, tek kuruş da vermedim, mac os ın kendisine para vermediğim gibi.

Mac Pro almışsın, o alet o paraya alınabilecek dünyadaki en iyi seçim, güle güle kullan saçma yorumlara takılma :)

Mac Os > Windows

Ehl-i Byte
Toplam Hit: 4141 Toplam Mesaj: 40