Mac Mi? Windows Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Kimse kusura bakmasın fakat Mac OS ekosistemi sunduğu kullanım tecrübesi noktasında, gerek meşguyetleri gerekse de zeka seviyeleri itibarı ile embesillere hitap etmektedir. Windows iyidir.

Windowsun kendisi embesil :) aha kardeşimde mavi ekran veriyor registry bozulmuş diye. Safe mode a bile atmıyor. Belki 4 yıl oldu son format atalı macte sıkıntı yok.

P.s yeni macler pek hoş değil sanırım. 2015 modellere bak derim. 

mavi ekran veren windows makineyi kaç paraya aldın kardeş ?

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@rakkoc tam senlik konu.

adam tanıdığım günder veri mac kullanıyor c# asp php herşeyi yazıyor öyle asp var win kullan diye bişey olmuyor  birde zaten visual studio mac de çalışıyor olması lazım ki çalışıyormuş

https://visualstudio.microsoft.com/tr/vs/mac/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Mac'i seç. Çünkü windows'u sevseydin mac'i düşünmezdin :/

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam

Development yapacaksan, hangisinde kendini rahat hissediyorsan onu kullan cunku bu onemli.

MAC alirsan icine sanal makine ile windows kurar calistirirsin. Windows alirsan icinde sanal MAC kurman sikintili.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    literatur bunu yazdı

Kimse kusura bakmasın fakat Mac OS ekosistemi sunduğu kullanım tecrübesi noktasında, gerek meşguyetleri gerekse de zeka seviyeleri itibarı ile embesillere hitap etmektedir. Windows iyidir.

Windowsun kendisi embesil :) aha kardeşimde mavi ekran veriyor registry bozulmuş diye. Safe mode a bile atmıyor. Belki 4 yıl oldu son format atalı macte sıkıntı yok.

P.s yeni macler pek hoş değil sanırım. 2015 modellere bak derim. 

Noneym, mavi ekran mı kaldı?

Kaldı ki senin yazdığın zaten benim argümanımı doğruluyor.

Mac bozulmaz, çünkü çok gündelik işlerin dışında kurcalanmaya ve dışarıdan erişim almaya kapalıdır. Neden böyledir? Embesiller sağa sola dadanıp bozmasınlar ve dışarıdan gelebilecek basit müdahaleleri ve erişim çabalarını dahi anlayamadıkları için işler garanti olsun.

Bir kişi Windows'ta mavi ekran verdiriyorsa yine embesildir. Sistemi mal gibi kullanmıştır. Dahası çıkan hata kodunu aratıp çözüm arayacak kadar dahi kafası basmıyordur. Dolayısıyla o da embesildir. Genelleme yapıyorum şahsi algılama.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    EnableTurk bunu yazdı

okumadım. js gözüme çarptı. mac der giderim.

@yolbulucu kankam, 2 ay kullandıktan sonra aynı maddeleri tersine çevirip windows için söyliceksin.

xd 15 bine satılan macbook prodan daha güçlü alete hackintosh kuruyom, macciler "yaa o mac donanımı değil ondan kötü" diyo,

gerçek macbooka geçip kötü yanlarını sayıyorum, "2 ay kullan güzel gelicek" diyonuz, 2 ay sonra ne diceksiniz xd

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek
    ndmylmz bunu yazdı

Hocam Linux mu Mac mi dersen anlarim ama Windows mu Mac mi biraz garip kacmis. Kullandigin teknolojilerin cogu Linuxe yakin. Free dos bir pc alip Linux kuramani oneririm. Ubuntu 18.04 ile gelen giuzel ozellikler de baya kullanisli oluyor. 

Yaklasik 1 yil Linux / ubuntu kullandim gayet memnundum. 1 Ay once bende mac aldim asagida verdigin modelin 13 inc versiyonu. pil ve performans konusunda baya baya iyi. Windowsta oyle birsey bekleme. Hos su aralar surface ler baya tutuluyor.

Yazilimci ise mac oneririm hatta ileriye yonelik dusunuyorsan 15 inc degil 13 inc oneririm. Bir sure sonra tasinabilirlik senin icin cok onemli oluyor. Rahat calismak onemli hale geliyor :) 

Hocam yaklasik bi 4 aydir ununtu kullaniyorum ama laptop sıkıntı çıkarıyor. Mac dışında laptop alırsam zaten linux veya ubuntu illaki kurarım ama mac da unix tabanlı olduğu için orda da işlerimi hallederim diye düşünüyorum:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek
    :))NoktaliVirgul bunu yazdı

Mac'i seç. Çünkü windows'u sevseydin mac'i düşünmezdin :/

:))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Hocam

Development yapacaksan, hangisinde kendini rahat hissediyorsan onu kullan cunku bu onemli.

MAC alirsan icine sanal makine ile windows kurar calistirirsin. Windows alirsan icinde sanal MAC kurman sikintili.

Sanamakinada MAC kurduk proje icin allah bir daha yasatmasin o durumu :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoolMan
    CoolMan's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

@rakkoc tam senlik konu.

adam tanıdığım günder veri mac kullanıyor c# asp php herşeyi yazıyor öyle asp var win kullan diye bişey olmuyor  birde zaten visual studio mac de çalışıyor olması lazım ki çalışıyormuş

https://visualstudio.microsoft.com/tr/vs/mac/

@rakkoc aradığım adam bi baksa iyi olur :)

Toplam Hit: 5801 Toplam Mesaj: 43
windows mac