folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mehmet Ali Birand Hayatını Kaybetti

Mehmet Ali Birand Hayatını Kaybetti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Zumsuk sen ermeni miydin la?

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

hacı şöyle bişeyde var illa devir yaşamak da olmuyor burda kimse Atatürkten bil itibar yaşamadı.. kimse kimin nasıl yönettiğini tam manasıyla bilmiyor bilemiyor.. tarihi öyle gizliyorlar ki kimisi çok iyi bilinirken çok hain çıkabiliyor kimisi çok kötü işler yapmışken çok iyi biri olabiliyor.. bu işler derin mevzular (bana göre boş işler) başımıza çorap örüldü biz o örüğü çözmek istedikçe boğuluyoruz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

değilim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

değilim

Tamam kanka.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

zümsük kararı vermiş sevmiyenlerin hepsi 17 yaşında ve bilgisayar oyunu oynuyor... yaşını merak ettim açıkçası bakalım beni geçebilecekmisin... 80 lerden beri takip ederim kendisini. videoyu dikkatli izle. adam tahlil yapmıyor gir MELİ ol MALI diyor, ileride şöyle olacak böyle olacak demiyor. arafatıda örnek verip yumuşatıyor allıyor pulluyor.

Tahlilci kardeşim...

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

zümsük kararı vermiş sevmiyenlerin hepsi 17 yaşında ve bilgisayar oyunu oynuyor... yaşını merak ettim açıkçası bakalım beni geçebilecekmisin... 80 lerden beri takip ederim kendisini. videoyu dikkatli izle. adam tahlil yapmıyor gir MELİ ol MALI diyor, ileride şöyle olacak böyle olacak demiyor. arafatıda örnek verip yumuşatıyor allıyor pulluyor.

Tahlilci kardeşim...

Hocam zumsuk şuan yazıyor bekle uzun uzun yazar şimdi :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    zone bunu yazdı

hacı şöyle bişeyde var illa devir yaşamak da olmuyor burda kimse Atatürkten bil itibar yaşamadı.. kimse kimin nasıl yönettiğini tam manasıyla bilmiyor bilemiyor.. tarihi öyle gizliyorlar ki kimisi çok iyi bilinirken çok hain çıkabiliyor kimisi çok kötü işler yapmışken çok iyi biri olabiliyor.. bu işler derin mevzular (bana göre boş işler) başımıza çorap örüldü biz o örüğü çözmek istedikçe boğuluyoruz.

Hocam zaten koyu bir Atatürkçü olarak ; Atatürk devrine dair tartışabilinir olarak bakıyorum. Yani bir yanlışı yoktur, Atatürk herşeyi doğru yapmıştır, mükemmeldir demiyorum.

Şu ana kadar başta Nutuk kitabıyla, sonra belgeselleriyle, Atatürk'ü tanıyanların anlattıklarıyla gördüğüm kadarıyla ; henüz yanlışı yok. Yani siyasi olarak , avrupa ve amerika'dan (hani onları ileride görürüz ya) daha önce bir sürü özgürlük, eşitlik ve medeni kanun çıktı.

Bize durmadan 'rönesansı reformu 300 sene önce yapmış abi adamlar' denilen Fransa ; çarşaf yasası çıkartarak yasakladı. Teröristlere tahammülleri yok , Amerika'da desen adam öldürme falan var.

Neyse uzatmak istemiyorum bambaşka konu.Yani Atatürk 'ün yönetimi benim için dini bir kült değildir. Tartışılabilinir. Fakat ;

http://www.zaman.com.tr/ana-sayfa/ataturkun-mal-varligi/1301075.html

Buradaki gibi , dini tarikatlerin içinden sırf karalamak için çıkan ve resmen orospu çocukluğu olan şeyler var. Onlardan bahsetmiyorum. Herif istese diktatörlük kurardı, ne mal varlığı ??? Cumhuriyeti, demokrasiyi getirdi adam. Saçmalık.

---------

Öte yandan devirle ilgilisi vardır. Tecrübedir, görmüş geçirmişliktir. Adam sağlam gazeteciydi. Gazeteciliğin getirdiği bir takıp tecrübelerle adım atardı. Gazetecilik objektif olmak demektir. Gazetecilik halka doğruyu aktarmak demektir.

Günümüzde objektif kaç kişi var ??? Ya muhalif oldular, ya yandaş. Yahu bu kadar saçmalık olabilir mi ? Gazeteci dediğin, doğruları yazar. Halka doğruları aktarır.

Partiler, polis, asker, hükümetler zaten doğru bilgiyi vermez. İnsanları yanıltıcı bilgiler paylaşır. Adam evet ben bu saçmalıkları yaptım demez. Bunu gazeteciler araştırıp halka sunar. Bu yüzden objektif gazetecilere ihtiyacımız var.

Bu objektifliğin getirdiği ve MAB gibi saygı duyulan adamsan, bir sürü bilgin olur. Adamın herkesle arası iyidi. Eminm adamla bir sürü bilgi paylaşılıyordu. Herif analizleri iyi yapıyor (röpörtajlarında göreceksin). 

Evet okuyan adamda bilir. Ama Allah aşkına, 50 senelik gazeteci tecrübesi ve siyasi olayları takip eden (hatta yazılarında neredeyse nokta atışı yapan) ; iş adamlarından siyasetçilere, sporculardan bilim adamlarına kadar bir sürü çevresi olan adamla ; 25 yaşındaki adamın bilgisini, tecrübesini, analizini tartışabilir misin ???

Yani bu adam geçmişe dönük köşe yazılarını (en az 50-60 yıllık) , dünyayı, Türkiye'yi, olayların başındaki adamların röpörtajlarını ve raporlarını vs.. incelemesi lazım.

Abicim birbirimizi yemeyelim ; değil tahribatta, Türkiye'de bu kadar sağlam adam sayılıdır. Hele hele bizim nesilden çok çok azdır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

o ho ho... beklediğimden kısa.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kendisinden nefret ederdim. iyiki geberdi diyorum Türkiye böyle insanlardan temizlendi

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    abdullah öcalan, besar esad ve mehmet ali ağca
    gibi insanlarla röportaj yapmak vatan hainliği değil
    gazetecilik başarısıdır. güle güle MAB
Toplam Hit: 9902 Toplam Mesaj: 100