folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mehmet Ali Birand Hayatını Kaybetti

Mehmet Ali Birand Hayatını Kaybetti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Toprağı bol olsun

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=fYky6rs0jGA 

böyle gitmişti en son. 
    Hakkında çok fazla bilgi edinmeden konusmanız çok saçma olmuş. 
    iyi tartışmalar size. 

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Bu saatten sonra vefat etmiş birisinin arkasından konuşmak kimseye yakışmaz bence. Yok Öcalanda napmış vıdı vıdı felan gerek yok. ölen bir insanı insan gibi değerlendiririm ben. Allah rahmet eylesin.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Branxian bunu yazdı

Allah rahmet eylesin

itsin oglum sen adam degilsin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

adam düpedüz bir programda öcalan salınmalı meclise girmeli dedi kendim seyrettim... hala seveni varmış boğazı düğümlenenler... bu sitede pkk ya yakın olanların bu adamı sevmesine zaten şaşırmıyorumda diğerlerinin... nokta nokta nokta... nehret ettiğim bir ajandı, Türkiyenin bu hallere gelmesinde kendisininde azımsanmıyacak bir payı vardır... şehit haberlerini sunarken hiç utanmadımı o konuşmadan sonra çok merak etmişimdir... apo meclise girsin diyen adama rahmet okumam, öbür dünyada şehitlerimizin elleri üzerinde olsun diyorum.

alın arkadaş videoyu aşağıda yayınlanmış sizce parti lideri olmalımıdır diye soruyorlar evet olmalı diye cevap veriyor, sizce bu demokrasinin gereğimidir diye soruyor gereğidir diyor.

öcalanın salınması için kıtır atıyor, zemin hazırlıyor...

driveshaft tarafından 17/Oca/13 23:30 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

doğrusuyla yanlışıyla gitti.

öldüğüne sevinmedim/ üzülmedim..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

her ne kadar sevmesemde,

allah rahmet eylesin

mekanı cennet olsun

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

adamı götünden anlayan insanlıktan nasibini almamış boş insanlarsınız facebooktaki 17 yaşındaki çocuklar gibi davranmayın bu adam senelerin habercisi tv de yanlış şeyler söyleyecek kadar aptal mıydı sizce , hiç bir söylediği cümlede ne türkiyeyi kötülüyor ne pkk yı destekliyor sadece gerçekçi konuşuyor konuşmalarında öcalan'a da birileri gibi sayın falan demiyor terörist yada terörist başı diye kullanıyor o yüzden bu bağnazlıklarınızı bir yana bırakın her şeyi siktir edin adam ölmüş amk manyak mısınız siz , allah rahmet eylesin de istavroz çıkar fsm ye dua et git meditasyon yap dinin ne istiyorsa ölünün arkasından ne gerekiyorsa onu yap amk manyak mısınız siz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

adamı götünden anlayan insanlıktan nasibini almamış boş insanlarsınız facebooktaki 17 yaşındaki çocuklar gibi davranmayın bu adam senelerin habercisi tv de yanlış şeyler söyleyecek kadar aptal mıydı sizce , hiç bir söylediği cümlede ne türkiyeyi kötülüyor ne pkk yı destekliyor sadece gerçekçi konuşuyor konuşmalarında öcalan'a da birileri gibi sayın falan demiyor terörist yada terörist başı diye kullanıyor o yüzden bu bağnazlıklarınızı bir yana bırakın her şeyi siktir edin adam ölmüş amk manyak mısınız siz , allah rahmet eylesin de istavroz çıkar fsm ye dua et git meditasyon yap dinin ne istiyorsa ölünün arkasından ne gerekiyorsa onu yap amk manyak mısınız siz

benim dinime göre değil kendi dinene göre uğurlanır hacı.. yanlış bilgi verme millete yahu :)

birde şu laf da yanlış senelerce ülkeyi sömüren yöneten kişilerde senelerce var her senelerce  olan insan iyi diye birşeyde yok yani..

bilerek yada biryerlerden düğmeye basılarak söylemiştir bende izlemiştim o adamı hatta çok güzel hareketler bunlardaki skeçini ve gelişini bile hatırlıyorum şuan :) teröre gelince onları adam yerine koyanlada işim olmaz sayın diyenlede işim olmaz hepsi bende aynı kefede

zone tarafından 17/Oca/13 23:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=6Cpep8KPJOQ

Videoya bakın.

Usta bir gazeteciydi ve resmen geleceği iyi analiz etmiş.

bugünkü diyarbakırda yapılan leşlerin törenine baktığınızda ; güvenlik ile ilgili meselelere baktığınızda, durumun o yöne gittiğini göreceksiniz.

Adam gerçekçi ve siyasi analizlere göre (yılların getirdiği tecrübeyle) konuşmuştur.

---

Hayatı boyunca farklı devirler görmemiş, farklı siyasi devirler görmemiş adamların (bu jenarasyona bende dahilim) ; siyaset hakkında bu kadar konuşmasına uyuz oluyorum.

HERİF 71 YAŞINDAYDI  !!!!

21 yaşından sonra tecrübe kazandığını varsayarsak ; yani 1963'ten itibaren bütün gelişimleri biliyor.

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_Cumhuriyeti_h%C3%BCk%C3%BBmetleri_listesi

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye_ba%C5%9Fbakanlar%C4%B1_listesi

İnönü
    Süleyman Demirel
    Ecevit
    Özal
    Çiller
    Erbakan
    Mesut Yılmaz
    Ecevit
    Abdullah Gül
    Erdoğan

Buy isimler hepimizin bildiği siyasi isimlerdir ; bunların dışında bilmediklerim var (listeye bakabilirsiniz) ve darbeler var. 

Darbe ve muhtıralar var...

---

Yani ergen arkadaşlarım ve genç arkadaşlarım (hepsi değil çoğunuza diyorum) ; 

Şu ülkede Erdoğan harici adam gibi parti görmeyen heriflerin oturup bak neler demiş, ne yapmış demesi ne büyük cehalettir, ne büyük aptallıktır, ne büyük saçmalıktır.

Siz hayatınızda siyaset mi gördünüz, siz hayatınızda devir mi, gördünüz ? Darbe, sol ve sağ görüş, bir sürü karışıklıklar mı gördünüz ? Gazeteciliğin getirdiği bakış açısını mı kazandınız ???

Aykırı soruları bile izlemeyenlerin olduğu çıktı ortaya. 

Adam kişisel düşüncesini , hayat tecrübesine göre açıklamış. Ve durum giderek o yönde seyir ediyor. Kalkmışssınız hain diyorsunuz. Ulan yaşın 20, askeri olayları counter strike yada call of duty gibi oyunla görmüşsün ; kalmış burda 90 yıllık gazeteci adabıyla keskin kararlar veriyorsun.

--

Seversin sevmezsin, desteklersin desteklemezsin ; fakat öyle keskin kararlar var ki ... Profilindeki yaş doğruysa ; aklı daha zikinden yukarı çıkmamış ergen seviyesinde.

Ya bırakın bu işleri. Adamın 50 senelik siyasi olaylar tecrübesi var. Darbeler, farklı partiler, darbe öncesi olaylar... Sadece Türkiye'de de değil, videoda anlatıtğı gibi dünyayı takip etmiş herif ; dünyayı.

Kalkmış tbt de asosyal ergen, hayatında daha 2 köşe yazısı okumuştur yada okumamıştır ; herife terörist diyor. Sen kimsin kardeşim ? Hangi hak hukukla, hangi tecrübeyle bunun adını bu şekilde koyabiliyorsun ?

--

ASker zamanında nasıl siyasi düşünce suçundan yargılıyorsa mantık aynı mantıktır. Aynı boku yiyiyorsunuz. HErifi düşünceleri yüzünden suçlu ilan edebiliyorsunuz.

Böyle cehalet olabilir mi ? Senin tecrüben, bilgin, birikimin ne kadar şu hayatta ???

Bu herifin röpörtajlarını, köşe yazılarını, analizlerini bi inceleyin... Türkiye'nin geleceği doğrultusunda en iyi analiz yapan insnalardan biridir bu ülkede. Bende sevmem (bazı fikirlerinden dolayı) fakat bu saygısızlık yapılması gerektiğinin anlamına gelmez.

Saçmalamışsınız. HEmde cehaletinizle, bilgisizliğinizle...

Toplam Hit: 9905 Toplam Mesaj: 100