folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Milliyetçi Arkadaşlara Sorularım

Milliyetçi Arkadaşlara Sorularım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı
    Lovenocturnal bunu yazdı
    alp bunu yazdı

Iyy sorulara bak.... Resmen bok akmış klavyesinden. Soruları okuyunca yüzüm ekşidi aqq

Yavrum, biz bu işin ithalatını, ihracatını, yeri geliyo imalatını yapıyoruz. Soruların son derece bayağı, kişisel, milliyetçiliği bağlamayan, içine yorum katılmış, saçma sorular. Sazan avcılığı yapıyorsun ve işin kötü tarafı bunun farkında bile değilsin. 

Alp neden arkadasin hevesini kiriyorsun. Farkedersen yeni uye olmus ve konunun nereye gidecegini bilmiyor.

Sorular cevaplanacak turden degil orasi ayri 

Zaten yanlis yere acilmis yanlis bir konu 

Sabaha silinir.

sende yeni üye sayılırsın root, tribe sokma kendini

ahahahahahahaha

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

"Ayyy herşey eşit ben eşitlik istemiyorum yia güzel olmaz öyle" diyerek komünizmi yıkan biri gibi

Üçbeş salakça soruyla türkçülüğü yıktığını zannediyor 

Hele hele türkçülüğe daha girememiş.

Milliyetçilik nedir türkçülük nedir bunlara bakmamız gerekiyor da işte.

Sorularının bir tanesine ayrıca ayar oldum ama cevap vericem buna

Türk olmadığınızı öğrenseniz nolurdu?

Bu tıpkı kendi karakteriyle yaşamış herzaman kendinden emin olmuş çevresine karşı en karakterli duruşuyla bir tavır sergilemiş bir adamın yıllar sonra orospu çocuğu olduğunu öğrenmesi gibidir.

Şimdi kahramanımız aaa pardon ya ben orospu çocuğuymuşum bak böyle kötü de bi anlamı var karakteri bozuk olana deniyor ben de karaktersizleşiyim mi diyecek? Yoksa bunu dillendirmeye bile ihtiyaç duymayıp sonuçta aslen ve gerçek olan gayrimeşru çocukluğa hiç ama hiç bir şey yapamayacağını kabul edip karakterli bir biçimdr hayatına devam mı edecek?

Bu sorunun ancak böyle bir cevabı olabilirdi ki diğer soruların hepsi (bu daha dahil) gayet bak bak şimdi nasıl kıstırıcam Türkçüleri gibisinden sorular olmuş

Yakında lan bu maymunlar neden yaşıyor hala gibi kendi kendine sorup evrimi çökertmen de olası.

----

Buarada konu dışı bir dizeyi de söylemek istiyorum ki dursun şurada

"Türk'e kefen biçenin sonu korkunç olur"

iyibu! yeniden..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

tuzaklı soru

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ANNE
    irwa
    irwa's avatar
    Dişi

Maddelemiycem kendimde topladım düşüncelerimi

ben kürtleri akp ye oy weriyo diye değil yaptıklarından dolayı sewmiyorum.oy olayına girmiyorum bile çünkü gerçekliğine inanmıyorum.kürt sorununa çözüm basit. Bu sorunu dağa çıkarak başlattılarsa inilp bu watanın bölünmezliğini kabul eder we biter. Tabi bu kimsenin işine gelmez ,) milliyetçiliğe takmışsın ama sorularında yanlı sorular yani sende yapıyosun ,) demokrasi gerçekten war mı ülkede yoksa öğretilen oyunun düzenine demokrasi mi deniyo ona da bakmal lazım. Uygulandığı taktirde tabiki demokrasi yanlısıyım.Atatürk kısmı çok saptırılabilir bir kısım. Adamın demek istedikleriyle ülke insanının anladığı değişik olduğundan yorum yapmıycam. Kendi adıma ewini görünce bile ağladığım bir liderdir. Sen seç benim ne olduğumu

dewdim dewrildim geldim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Abi niye böyle yaptınız ben anlamadım siyasetle alakası olmaz Türkçü birinin ,  normal cevaplayamıyor musunuz? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Soruları sorma nedenlerim şunlar.

1- Milliyetçiler kesin bir Türk söyleyemiyor. Kimisi dünyayı almayı düşünüp işi ırklaştırmak istemiyor kültür meselesi diyor. Kimisi de daha akılcı olup Türk soyundan gelip kültürünü kaybetmemiş insanlar Türktüe diyor. 

2- Bu konuyu necmettin erbakan için sordum. İslamcı değilim. Yetişmiş bir mühendis , fabrikalar kurduran fabrika yapmak isteyen birisi. Herkesin bildiği pancar motor gibi bir şeyin sahibi. Neden bu insanı anmıyorsunuz? Adam İslam adına mücadele ediyor. Ama Türk. 

3- Türkçülük soy ve kültür meselesi. Soy kesişim kültür yani. İsterseniz siz parti başkanı olun ve o parti Türkçü olsun , sizi başkan istemeyecekler. Atatürkçü de olsam Türkçü de olsam bu böyle. Türkçü ülkede asker ve siyasetçi olamaz , temel devlet memurluğu haricinde devlet memuru olamazsınız. Çünkü devletin en sağlam yönetilmesi için bu gerekli. Bu durumda Türk olmadığınız öğrenildiğinde kimse size Türk demez.

4-Bu soru açık. İsveç de insan gibi yaşanabiliyor. Giyim ve kiralar hariç her şey normal. Sizi kazıklamak isteyen insanlar , şark kurnazları yok. Her şey gıcırında. Türkiyede ise ister milliyetçi hükümet kurulsun sizden alınan vergiler gitmeyecek bir 10 sene. Halk şark kurnazlığından vazgeçmeyecek. İnsanlar islamı eleştirdiğinde en az 10 sene propaganda yapmadıktan sonra seni öldürmek isteyecek ve cennette huriler alacağını hayal edecek. 

5- Bu soru normal meraktan

6- Ülke refaha ulaştığı zaman Atatürk öldükten sonra diyelim , milliyetçilikten vazgeçildi. Milliyetçilik Türkiye için bir araçtı. Ben de Türkiye için azıcık normal olabilmesi için bu ülkenin milliyetçi olunması kanaatindeyim fakat refaha ulaşıldığında siz bırakır mısınız bırakmaz mısınız merak ettim.

7- Kimi Türkçü MHP ye partim ve Alparslan Türkeşe başbuğ derken kimi MHP yi ihanet partidi , Türkeşi de hain olarak görüyor. Soru sorma sebebim bu

8- Alparslan Türkeş nato cudur. 9 Işıkda da var bu. Görüşünüzü almak istedim.

9- Atsız karşıydı. Merak

10- Kimi Türkçü sosyalizm denince şeytan görmüş gibi oluyor. Toplumculuk yerlisi. Ama sosyalizme karşı olunuyor.

11- Kimisi Türküm diyen herkes Türktür derken Türk olana ne mutlu anlamı olduğunu söylüyor. Görüş alma

12- Çevremdeki birkaç kişiye nazaran sordum. Esas olan Türkçülük olduğu halde kemalistim diyip Türkçülük günü kutluyorlar. 

konu ne siyasetle ne de Türkçülük milliiyetçiliği kötülemekle alakalıydı ama birkaç kişi hariç normal cevaplayan olmamış

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Sorman gereken sorular

1-) Türkçülük nedir? Nasıl öğrenebilirim kaynak önerebilir misiniz? Türkçülüğü bir veya birkaç kişiye yıkmak doğrumudur?

2-) Türkçülük ve milliyetçilik aynı kavramlar mıdır?

3-) Sosyalizm toplumculul ve devletçilik aynı kavramlar mıdır?

4-) Türkçülüğün dine karşı genel bir bakış açısı var mıdır varsa nedir? Sizin (türkçü) olarak dine bakış açınız nedir?

5-) Türk-İslam sentezi Türkçülüğe temel oluşturur mu yoksa Türkçülük Türk-İslam sentezine mi temel oluşturur?

6-) Müslümanım ve dindarım Türkçü olabilir miyim? İslamiyetteki hiçbir ırkın birbirine üstünlüğü yoktur düşüncesine ters değil mi bu Türkçülük (cevap olarak 1. Soruyu tekrar sor derdim buna)

7-) Irkçılık faşizm komünizm ve sosyalizm kavramları birbirini nekadar tamamlıyor ne kadar zıt. Galiyev denen biri hem sosyalistmiş hem türkçüymüş bu nasıl oluyor

8-) Türkçülük devlet yönetimini ekonomisini iradesini ne derece etkiler. Türkçülük bir devlet idaresi yöntemi midir?

9-) Milliyetçi arkadaşlar olarak çağırdığım siz sevgili müridler acaba milletini vatanını seven birisi olarak mı bu başlığa yöneldiniz yoksa kendinizi Türkçü veya milliyetçi (vatanı sevmekten bir adım daha öte) olarak gördüğünüz için mi bu başlığa yöneldiniz?

===

Senin sorman ve cevabını araman gereken başlıca sorular bunlar.

Cehalet ancak taassup boyutuna vardığı zaman kötüdür. Bilmemek ayıp değil sonuçta.

Tüm bu soruların cevabı da var ancak bilerek yine cevaplamayacağım iyi niyetine inanana kadar.

Fakat şuanda bir nebze de olsa çilik çülük eklerinin onu sevmek onu benimsemek manasından ibaret olduğunu zannettiğini farzediyorum. 

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı

Sorman gereken sorular

1-) Türkçülük nedir? Nasıl öğrenebilirim kaynak önerebilir misiniz? Türkçülüğü bir veya birkaç kişiye yıkmak doğrumudur?

2-) Türkçülük ve milliyetçilik aynı kavramlar mıdır?

3-) Sosyalizm toplumculul ve devletçilik aynı kavramlar mıdır?

4-) Türkçülüğün dine karşı genel bir bakış açısı var mıdır varsa nedir? Sizin (türkçü) olarak dine bakış açınız nedir?

5-) Türk-İslam sentezi Türkçülüğe temel oluşturur mu yoksa Türkçülük Türk-İslam sentezine mi temel oluşturur?

6-) Müslümanım ve dindarım Türkçü olabilir miyim? İslamiyetteki hiçbir ırkın birbirine üstünlüğü yoktur düşüncesine ters değil mi bu Türkçülük (cevap olarak 1. Soruyu tekrar sor derdim buna)

7-) Irkçılık faşizm komünizm ve sosyalizm kavramları birbirini nekadar tamamlıyor ne kadar zıt. Galiyev denen biri hem sosyalistmiş hem türkçüymüş bu nasıl oluyor

8-) Türkçülük devlet yönetimini ekonomisini iradesini ne derece etkiler. Türkçülük bir devlet idaresi yöntemi midir?

9-) Milliyetçi arkadaşlar olarak çağırdığım siz sevgili müridler acaba milletini vatanını seven birisi olarak mı bu başlığa yöneldiniz yoksa kendinizi Türkçü veya milliyetçi (vatanı sevmekten bir adım daha öte) olarak gördüğünüz için mi bu başlığa yöneldiniz?

===

Senin sorman ve cevabını araman gereken başlıca sorular bunlar.

Cehalet ancak taassup boyutuna vardığı zaman kötüdür. Bilmemek ayıp değil sonuçta.

Tüm bu soruların cevabı da var ancak bilerek yine cevaplamayacağım iyi niyetine inanana kadar.

Fakat şuanda bir nebze de olsa çilik çülük eklerinin onu sevmek onu benimsemek manasından ibaret olduğunu zannettiğini farzediyorum. 

Atsızın basılan basılmayan tüm makale ve kitaplarını , Ziya Gökalpin bulabildiğim eserlerini , 9 Işık ve haricinde Alparslan Türkeşin birkaç kitabını okudum. 

KizilS tarafından 03/May/15 12:32 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Nisan 2015de üyelik filan mı açıldı olay nedir 

multi mi mk bunlar. dün bir bugün iki

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

arkadasin milliyetcilik ve Turkculuk kavramlari uzerine en ufak bir bilgisi yok.

sordugu sorulardan bu anlasiliyor.

lakin kimse bu kadar soruya cevap yazmaz haci.

her sorunun sayfalarca cevabi var. senin tatmin olabilmen icin bir kac cumle yetmez.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 7752 Toplam Mesaj: 75