folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Milliyetçi Arkadaşlara Sorularım

Milliyetçi Arkadaşlara Sorularım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Terör örgütünün mevcudiyeti bu meseleye dayalı. Olası bir Kürt sorunu olmaması durumunda terör örgütünün varlığı imkansızdır. Aksi durumda örgütün ortadan kaldırılması da imkansızdır.

Okullarda Kürt çocukların varlığı, 100 yıl Türk varlığına armağan edildi. Andlar içirildi, fakat problem ortadan kalkmadı. Cumhuriyet döneminde Seyit Rıza, Çemil Çeto gibi insanların talepleri bugüne kadar süredurdu.

Bu sosyolojik gerçeği kimse Ulusal TV'yi izleyerek, Yılmaz Özdil'i okuyarak idrak edemez. Bu ülkenin en büyük sorununu görmezden gelerek yaşamaya devam etmek de bir seçenek.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    MATH bunu yazdı

Terör örgütünün mevcudiyeti bu meseleye dayalı. Olası bir Kürt sorunu olmaması durumunda terör örgütünün varlığı imkansızdır. Aksi durumda örgütün ortadan kaldırılması da imkansızdır.

Okullarda Kürt çocukların varlığı, 100 yıl Türk varlığına armağan edildi. Andlar içirildi, fakat problem ortadan kalkmadı. Cumhuriyet döneminde Seyit Rıza, Çemil Çeto gibi insanların talepleri bugüne kadar süredurdu.

Bu sosyolojik gerçeği kimse Ulusal TV'yi izleyerek, Yılmaz Özdil'i okuyarak idrak edemez. Bu ülkenin en büyük sorununu görmezden gelerek yaşamaya devam etmek de bir seçenek.

Bana hep sacma gelmistir bu istekleri.dunyanin her yerinde farkli kokenli insanlar yasiyor.mesela amerika, her turlu irk var.ama kime sorsan ben americaliyim diyor. Dusunsene her irk kendine has bisiler istese... Devlet bize bahmii muhabbetide yalan.bu adamlarin kulturu bole.bi tarafta coook zenginler var, bi tarafta coook fakir var.bunun devletle alakasi yok.bu ulkede sanki turkler milyoner kendileri fakirmis gibi edebiyat yapiolar. Turkler fasist diorlar, kendileride kurt fasizanligi yapiolar. Bide devleti isvicre mi zannediolar nedir, asiri yardim bekliolar.ulkenin ekonomisi iyi degil ki her bolgeye yardim etsin. Okumus adam sayilari cok az.e doguda okul yoktu, en sacma laf.okumak isteyen ogrenmek isteyen adam bi sekilde halleder.kaldi ki kurtler batida, okul olan yerlerde bile kiz erkek okula gitmiyorlar.(hepsi degil fakat bi kismi okumak istemiyor) sen okumayacaksin cahil kalmak isteyeceksin sonra devletten yardim talep edeceksin...e kimse okumasin o zaman.bizim zorumuz ne 20 yil kafa patlatioruz ? Dilimizi konusamioruz diye isyanlardalar.kendi aralarinda zaten konusuolar ki.. Resmi dil olmasina imkan yok.bu gun amerikada milyonlarca ispanyol var ama resmi dil ingilizce. Sunada itirazim yok, cok saglam bilgiler sunarlar, kendi kitaplarini yazarlar kendi bilimsel islerini yaparlar, gelsin kurtcr konussun adam basimin ustunde yeri var.hatta okulde bile ogrensin ama adamlar bos.adamlarin isi ulke gelistirmek degil ayristirmak.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

İzlenimim kadarıyla, Kürtlerin devletin kendilerine bakması gibi bir talepleri yok. Basiretsiz medya böyle bir algı oluşturmuş oluşturmasınada, gerçek bu değil. Bu tutum problemi halı altına gizlemekten başka bir şey değil.

Genel bir değerlendirme yapılırsa ana dilde eğitim almak istiyorlar, yerel yönetim güçlendirilsin istiyorlar. Federalizmden yana olanlar var. Elbette bir diyagram yaparak bu taleplerin olumlu, olumsuz yönleri karşılaştırılabilir.

Diğer ülkeler örnek alınarak değerlendirme yapılabilir. Mesela yakın zamanda bir referandum oldu ve büyük petrol kaynakları olan İskoçlar kendi istekleri ile Britanya'dan ayrılmayı reddettiler. Amerika'da farklı dinden ve ırktan insanlar bir arada yaşıyor. Mesela onlar da yerel yönetimler ne derece kuvvetli, insanlar anadilde eğitim alabiliyor mu? gibi araştırmalar da yapılabilir.

Kendi adıma çözüm konusunda herhangi bir fikre sahip değilim. Ama tartışmak için ortam özgürleştikçe, iyi fikirler ortaya çıkacaktır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek
    Kizilgun bunu yazdı

@DadasAdam: Türk milliyetçiliğine düşmanlığım yok , kıllık yapıyorum kabul. Sebebi de şu. 3 Mayıs kutlayabilmen için Türk olman yetmez , Türkçü olman da yetmez , 3 Mayısta eziyet çekmiş insanları hocaların kabul edip onları takip etmen gerekir. 3 Mayıs bayram değildir , Tirkçülük için çekilen eziyetlerin başıdır. Bu eziyetler hala da devam etmektedir. Irkçılık Turancılık Davasının günü olan 3 Mayısta ben Atatürk milliyetçisiyim-Kemalistim diyenlerin en ufak söz hakkı yoktur. Kemalist rejim zaten 3 Mayısı Türkçülere yaşatmıştır. Atatürkü son başbuğ kabul ediyorum. Atatürk öldükten sonraki rejim sözde Türkçü olup Türkçülere en büyük eziyeti etmişlerdir. Hüseyin Nihal Atsızın kitaplarını okusa ıyy pis faşist diyecek , Berkin Elvanı savunacak(dhkpc , kck tutukluları videosu , Atatürk heykelinin üstüne çıkan biri. hepimiz 15 yaşında olduk) insanların 3 Mayısı kutlamaya hakkı yoktur. 3 Mayıs'ı abuk sabuk şeylere alet eden insanları kudurtmak için sordum bu soruları. Yaşasın 3 Mayıs!

senin bu soruları sormak hakkın ama fesatlık yapmak haddine değil .

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
Toplam Hit: 7734 Toplam Mesaj: 75