folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Monitör' Ün Tuşu İle Hem Pc Hem Monitör Açılsın.

Monitör' Ün Tuşu İle Hem Pc Hem Monitör Açılsın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar. Masa üstü bilgisayarların ekranına bastığımda hem pc hem de monitör açılsın istiyorum. Yada klavye tuşuda olabilir. Bazı bilgisayarların bios' u desteklemediği için yapamıyorum. Windows altında çalışan ekstra bir programla yaptırma şansım var mı ? Bu programı gören duyan kullanan tavsiye edebilecek müridlerden yardım istiyorum.

Neden istiyorum. Şirketimizde 3 bayan arkadaşımız hamile :) Kasalar' da masanın altında. Hergün eğilik kalkarken benim içim hiç rahat etmiyor. O yüzden böyle bir arayış içine girdim. Şimdiden teşekkür ederim.

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpermMan
    SpermMan's avatar
    Erkek

Eski bir 3310 varsa titreşim dalgasını bağla power a bi çağrı at veya sms at pc açılsın :D

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bios destekliyorsa klavye uzerinden acabiliyorsun,

ama monitorden olanina hic rastlamadim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Bu monitör işine bende akıl erdiremedim ama bir arkadaşın dediğine göre arkadaşı yapmış olmuş bir program yüklemiş. Bazı pc lerin bios u desteklemediği için ekstra bir program lazım. İlla ki monitör şart değil. Klavyenin herhangi bir tuşuda olabilir.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

şu nasıl olur mon.törün tuşuna basılınca hem pc hemde monitör acılsın monitöre basınca hem pc hem monitör kapansın istersen cevaplarım

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dıdısının dıdısı yapmışmış :) hacı öyle saçma şey mi olur ya o monitör kasaya veri gönderemez benim bilgiğim kadarıyla e monitöre extra yazılım yüklenmeyeceğine göre yapabileceğini hic zannetmiyorum

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hı? =|

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

Hacam aklıma geldi bir zil butonu ve 2-3 metre telefon kablosu al daha sonra kasayı ac power dügmesine giden kobloya telefon kablusunun 2 ucunu paralel bağla diğer ucunuda zil butonuna bagla ve masanın üstüne koy.Bilgisayarı acacak kişi hem masanın üstünde duran zil butonu ilede açabilir hemde kasanın üsütünde ki powerbutonu ile de acabilir.İstersen zil butonunuda ekranın açma kapama düğmesinin yanına da yapıştırabilirsin Kolay gelsin...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

zil kablosuyla power devresini alip monitorun dugmesini ya degistirip yada ekstra bir acma kapama devresi ilave edilebiir bu yontemle monitor power bagimsiz tek tus uzerinden acilir bence bu guzel ve cok basit bir yontem..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

uyku moduna alın pcyi

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

Ya hocalar :) Birşeye takılıp kalmayın :) Monitör düğmesi benim mantığımada yatmıyor zaten. Ama sadece monitörün düğmesi üzerinde yorum yapıp çözüm aramayın. Donanımsal olarak yapacak olsam merak etmeyin yeterli düzeyde bilgiye sahibim zaten. Ben sadece düğmeye eğilmeden herhangi bir klavye tuşuna basarak açsamda olur. Ama işte bu sistemi bazı bios lar desteklemediği için ekstra bir yazılım ile çözme şansım var mı bunu öğrenmek istiyorum. :) İşim donanımsal değil yazılımsak çözülmeli.

.
Toplam Hit: 3969 Toplam Mesaj: 32